sv. Tomáš / pá 3. červenec 2015

Byl apoštolem upřímného a otevřeného srdce. Po Kristově smrti na kříži ochabl v... (pokračování)

Rozhodnutí Nejvyššího soudu USA: Tragický omyl poškozující obecné dobro

„Tragický omyl, který poškozuje obecné dobro a ty nejvíce zranitelné osoby, jimiž jsou děti“ – takto komentovala Biskupská konference USA rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, který prohlásil dobrovolný životní svazek dvou osob téhož pohlaví za manželství. Rozdílem jediného hlasu při hlasování devítičlenného Nejvyššího soudu je tak ústavně zaručeno požívání práv manželského svazku muže a ženy také dvěma osobám téhož pohlaví.

Milion lidí protestovalo proti ideologii gender

V sobotu 20. června vyšel do italských ulic milionový zástup lidí, kteří protestovali proti násilné indoktrinaci genderovou rovností a prosazování nových zákonů o registrovaném partnerství nebo náhradním mateřství. Projekty podporující tyto problematické otázky jsou v Itálii zaváděny již do výchovných programů mateřských škol.

Chystaný film o životě Benedikta XVI.

Život papeže Benedikta XVI. by se měl objevit na plátnech kin. Studio Pantaleon Entertainment AG oznámilo, že získalo práva na papežův životopis od Petera Seewalda. V knižní podobě, která obsahuje dosud neznámé podrobnosti o životě Josepha Ratzingera, by jej roku 2016 mělo vydat nakladatelství Pattloch. Za filmovým projektem stojí producenti studia Pantaleon Dan Maag, Marco Beckmann a Matthias Schweighöfer.

Ne potratům pro dívky propuštěné skupinou Boko Haram

Nigerijští biskupové: „Ne hromadným potratům pro dívky znásilněné příslušníky Boko Haram.“ Biskupové v Nigérii jsou připraveni pomoci propuštěným dívkám, uneseným skupinou Boko Haram, jež otěhotněly v důsledku znásilnění a nucených souloží s některými členy této teroristické skupiny. Toto oznámil předseda zdravotního výboru nigerijské biskupské konference (CBCN) Anselm Umoren, pomocný biskup arcidiecéze Abuja.

Australští biskupové: Nezahrávejte si s manželstvím

Australští biskupové zveřejnili pastýřský list nazvaný „Nezahrávejte si s manželstvím“, který pojednává o ‚manželství‘ osob stejného pohlaví. „Je nesprávné, velice nesprávné legitimizovat nepravdivé tvrzení, že se muž a žena, otec a matka ničím neliší; ignorovat konkrétní hodnoty, kterým slouží skutečné manželství; ignorovat to, jaký význam má pro děti matka a otec, kteří jsou jim a sobě navzájem dlouhodobě oddáni,“ řekl sydneyský arcibiskup Anthony Fisher.

Kardinál Parolin v UNESCU: Církev nikdy nepovažovala kulturu nebo vzdělávání za pouhý nástroj evangelizace

Kardinál státní sekretář Pietro Parolin hovořil 3. června na konferenci „Vzdělávání dnes a zítra“, pořádané Misí stálého pozorovatele Svatého stolce při UNESCO a Kongregací pro katolickou výchovu u příležitosti 70. výročí založení tohoto orgánu OSN, 50. výročí koncilní deklarace „Gravissimum educationis“, klíčového textu pro katolickou výchovu, a 25 let od konstituce „Ex corde Ecclesiae“, dokumentu o katolických univerzitách.