sv. Zdislava / po 30. květen 2016

Přes svůj šlechtický stav byla ženou prostého života, dobroditelkou chudých i n... (pokračování)

Na českou Národní pouť do Krakova dorazilo 6.000 poutníků

Věřící z České republiky v sobotu 28. května slavili významný den v rámci probíhajícího Svatého roku milosrdenství. Konala se Národní pouť do Krakova, na které se sešlo přibližně 6.000 poutníků ze všech diecézí. Účastnili se i biskupové a kardinál Dominik Duka.

Imámové svobodně kážou v britských věznicích nenávist vůči Západu

Islámští imámové jsou oprávněni kázat v britských věznicích nenávist. Muslimští vězni měli k dispozici stovky knih, letáků, brožur a zvukových nahrávek. Britská vláda schválila jejich distribuci, aniž by kontrolovala jejich obsah.

Norská církev usiluje o povolení Vatikánu přestat oddávat při civilních sňatcích

Biskup říká, že politici „mohou být agresivní“ kvůli odporu vůči manželství osob stejného pohlaví. Norský biskup uvedl, že duchovenstvo v zemi už nebude oddávat při civilních svatbách, poté, co synod nejpočetnější luterské církve odsouhlasil oddávání homosexuálních manželství v Norsku.

Krvácející hostie v Polsku má charakteristické znaky eucharistického zázraku

Bylo schváleno, že krvácející hostii v Polsku, která „má charakteristické znaky eucharistického zázraku“, je možno projevovat úctu. Podle zpráv to v neděli oznámil lehnický biskup Zbigniew Kiernikowski. Na slavnost Narození Páně roku 2013 hostie spadla na podlahu, píše biskup v prohlášení. Poté byla uložena do nádoby s vodou a následně se na ní objevily červené skvrny. Bývalý lehnický biskup pak zřídil komisi, která tento jev pozorovala, uvádí se v prohlášení.

Bolest – a překvapující krása – hospicové péče pro děti

„Myslíte na to, že budete mít dítě,“ říká Dianna Vagianosová Armentroutová, „a pak zjistíte, že sice bude mít dítě, ale ono zemře.“ Diannina dcera, Mary Rose, zemřela krátce po svém narození v roce 2014. Ačkoli celý proces těhotenství, narození dcery a jejího úmrtí byl náročný a bolestný, přesto v něm byla i krása, a dokonce radost, řekla agentuře CNA.

Zemřel kardinál Giovanni Coppa

Na svátek hlavního patrona Čech svatého Jana Nepomuckého zemřel ve věku 90 let kardinál Giovanni Coppa, dlouholetý apoštolský nuncius v České republice. Jeho byt v Kanovnickém domě při svatopetrské sakristii byl doslova obložen obrázky z nejrůznějších koutů naší země a nechyběl v něm ani psací stroj s českou abecedou, na kterém odepisoval na dopisy svých příznivců a přátel.