sv. Richarius / st 26. duben 2017

Je Francouz a pochází z Centule v Pikardii. Žil na vyšší společenské úrovni a b... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Belgičané naléhají na Kanadu, aby nepřijímala zákon o eutanazii

Kanadský parlament má do 6. června projednat návrh zákona C-14, kontroverzní legislativu, která v případě, že bude přijata, legalizuje v zemi eutanazii. Ale někteří občané Belgie, kde je eutanazie legální od roku 2002, Kanadě vzkazují: Nedělejte to.

30 dětí znásilněno v uprchlickém táboře

Turecký list BirGün oznámil, že až třicet syrských dětí bylo znásilněno v tureckém uprchlickém táboře Nizip nedaleko od Gaziantepu. Předpokládaným pachatelem násilností na 30 dětech byl uklízeč – noviny jen označují iniciálami EE –, a již byl zatčen. Vedle hrůznosti této zprávy je podezřelé i to, že o zneužívání se vědělo, ale zveřejněna byla tato skutečnost až nyní v rámci mocenského boje namířeného proti odcházejícímu premiérovi Davutoglu.

Krvácející hostie v Polsku má charakteristické znaky eucharistického zázraku

Bylo schváleno, že krvácející hostii v Polsku, která „má charakteristické znaky eucharistického zázraku“, je možno projevovat úctu. Oznámil to lehnický biskup Zbigniew Kiernikowski. Na slavnost Narození Páně roku 2013 hostie spadla na podlahu, poté byla uložena do nádoby s vodou a následně se na ní objevily červené skvrny. Bývalý lehnický biskup pak zřídil komisi, která tento jev pozorovala. Eucharistii je možné uctít v polské Legnici v kostele sv. Jacka.

Norská církev usiluje o povolení Vatikánu přestat oddávat při civilních sňatcích

Biskup říká, že politici „mohou být agresivní“ kvůli odporu vůči manželství osob stejného pohlaví. Norský biskup uvedl, že duchovenstvo v zemi už nebude oddávat při civilních svatbách, poté, co synod nejpočetnější luterské církve odsouhlasil oddávání homosexuálních manželství v Norsku.

Imámové svobodně kážou v britských věznicích nenávist vůči Západu

Islámští imámové jsou oprávněni kázat v britských věznicích nenávist. Muslimští vězni měli k dispozici stovky knih, letáků, brožur a zvukových nahrávek. Britská vláda schválila jejich distribuci, aniž by kontrolovala jejich obsah.

Nebezpečná situace křesťanů v Německu

Ekumenická rada Berlína a Brandenburgu je kritizována za to, že požaduje větší ochranu křesťanů v domovech pro uprchlíky. V dopise starostovi Michaelu Müllerovi (SPD) a senátorovi Mariu Czajovi (CDU) píší, že situace křesťanů v těchto domovech je nebezpečná.

Kardinál Parolin: Nadčasová pravda promlouvá k dnešnímu světu

„Pokud nebudeme sledovat základní hodnoty – pravdu, dobro, spravedlnost a mír –, které pocházejí ze skutečného otevření se duchu,“ píše kardinál Parolin, „nebudeme moci čelit silným impulsům směřujícím k materialismu a vědeckému pozitivismu, jež se zdají být dominantními koordinátami, podle nichž se orientuje kultura a společnost naší doby.“

Studie: Kdo se společensky angažuje, žije a umírá spokojeněji

Ten, kdo se společensky angažuje, žije a umírá spokojeněji. Vyplývá to ze studie Humboldtovy univerzity v Berlíně. Vědci z psychologického institutu vyhodnotili údaje od 2 910 již zemřelých osob, které se před svou smrtí až sedmadvacetkrát účastnily každoročně prováděného průzkumu. Podle sdělení univerzity výsledky ukazují, že jak aktivní společenský život, tak prosazování sociálních cílů souvisí s vyšší spokojeností v závěrečné etapě života.

Syrský arcibiskup o masakrech v Bruselu: Evropa bohužel sklízí to, co bylo zaseto v Sýrii a Iráku

Při masakrech v Bruselu, jež následovaly po útocích v Paříži, „bohužel nevinní lidé sklízeli to, co evropské mocnosti v posledních několika letech zaseli v Sýrii a Iráku“. Taková je hořká reflexe tragických událostí v belgickém hlavním městě.

   3  4  5  6  7  8  9  10  11