sv. Richarius / st 26. duben 2017

Je Francouz a pochází z Centule v Pikardii. Žil na vyšší společenské úrovni a b... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Polští biskupové pro lepší zákon o umělých potratech

Biskupská konference požaduje v pastýřském listu „plnou právní ochranu nenarozeného života“. Neměli bychom se spokojovat se současnou právní úpravou pocházející z roku 1993, která v určitých případech umožňuje potrat.

Paliativní péče v Evropě: jak se starat o ty nejzranitelnější?

V rámci EU existuje prostor pro veřejnou debatu o paliativní péči, uvedla Komise biskupských konferencí zemí EU. Jak evropská společnost stárne, zvyšuje se počet starších lidí vyžadujích paliativní péči.

Zrušeno trestní stíhání španělského biskupa, který přirovnal potrat k holocaustu

Španělský soud zamítl trestní řízení proti biskupovi z města Alcalá de Henares Juanu Antoniu Reig Plaovi, kterého propotratové feministky obvinily z podněcování „nenávisti“ proti nim, když přirovnal jejich aktivity k nacistickému holocaustu. Soudkyně Olga Iglesiasová z Madridu rozhodla, že Reig Plaovo prohlášení spadá pod jeho ústavní právo na svobodné praktikování náboženství.

Evropská komise napadla novou občanskou iniciativu pro rodinu

Iniciativa „Mum, Dad & Kids“ je Evropské komisi a jejímu LGBT zaměření trnem v oku. „Nepřispívá k dalšímu rozvoji EU a evropského práva, ale dotýká se kontroverzní a emocionálně nabité problematiky, která má význam jen pro menšinu, a nikoli pro drtivou většinu občanů EU.“ Touto větou Evropská komise odsoudila novou občanskou iniciativu „Mum, Dad & Kids“.

Křesťanští uprchlíci jsou ohrožováni jinými žadateli o azyl, říká německý biskup

Kardinál Rainer Woelki řekl, že pronásledování křesťanů není záležitostí „dávné minulosti“. Arcibiskup z Kolína nad Rýnem podle listu The Tablet upozornil, že křesťanští uprchlíci jsou v uprchlických táborech ohrožováni ostatními žadateli o azyl.

Více než 100 tisíc ukrajinských katolíků žádá zákaz potratů

Více než 100 tisíc ukrajinských katolíků žádá v petici předložené prezidentu Petro Porošenkovi zákaz potratů. Kromě toho se signatáři petice staví za definici manželství jako svazku mezi mužem a ženou.

Francouzská levice naléhá na všeobecný zákaz náhradního mateřství

Koalice, která se označuje za francouzskou levici a k níž se hlásí i propotratové a lesbické organizace, pranýřuje vykořisťování žen, zejména v chudých zemích, a naléhá na mezinárodní zákaz náhradního mateřství.

Evropský parlament uznal Islámský stát vinným genocidou a vyzval země k boji proti němu

Evropské instance rovněž vyslaly varování zemím a orgánům, které „tyto zločiny podporují, financují, podílejí se na nich nebo jsou za ně spoluodpovědné“.

Na Kavkaze biskup požehnal Svatou bránu na poli

Vzhledem k byrokratickým překážkám při stavbě kostela biskup požehnal Svatou bránu pro jubilejní Rok milosrdenství na poli v Rustavi, čtvrtém největším gruzínském městě.

   4  5  6  7  8  9  10  11  12