sv. German / ne 28. květen 2017

Pocházel od Atunu ve Francii. V dětství postrádal lidskou lásku. Později se sta... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Křesťanští uprchlíci jsou ohrožováni jinými žadateli o azyl, říká německý biskup

Kardinál Rainer Woelki řekl, že pronásledování křesťanů není záležitostí „dávné minulosti“. Arcibiskup z Kolína nad Rýnem podle listu The Tablet upozornil, že křesťanští uprchlíci jsou v uprchlických táborech ohrožováni ostatními žadateli o azyl.

Více než 100 tisíc ukrajinských katolíků žádá zákaz potratů

Více než 100 tisíc ukrajinských katolíků žádá v petici předložené prezidentu Petro Porošenkovi zákaz potratů. Kromě toho se signatáři petice staví za definici manželství jako svazku mezi mužem a ženou.

Francouzská levice naléhá na všeobecný zákaz náhradního mateřství

Koalice, která se označuje za francouzskou levici a k níž se hlásí i propotratové a lesbické organizace, pranýřuje vykořisťování žen, zejména v chudých zemích, a naléhá na mezinárodní zákaz náhradního mateřství.

Evropský parlament uznal Islámský stát vinným genocidou a vyzval země k boji proti němu

Evropské instance rovněž vyslaly varování zemím a orgánům, které „tyto zločiny podporují, financují, podílejí se na nich nebo jsou za ně spoluodpovědné“.

Na Kavkaze biskup požehnal Svatou bránu na poli

Vzhledem k byrokratickým překážkám při stavbě kostela biskup požehnal Svatou bránu pro jubilejní Rok milosrdenství na poli v Rustavi, čtvrtém největším gruzínském městě.

Švédsko: Hromadné sexuální útoky na letním festivalu byly zatajovány

Švédský premiér označil skutečnost, že policie zametla tyto incidenty pod koberec, za „problém s demokracií v naší zemi“. Také ve Švédsku byly hromadné sexuální útoky zatajovány. Nyní o tom informují různá německojazyčná média.

Hrozí Evropské unii stejný osud, jaký postihl Římskou říši?

Evropské unii by mohl hrozit stejný osud, jaký stihl Římskou říši, pokud se nepodaří znovu získat kontrolu nad vnějšími hranicemi a zastavit masivní příliv uprchlíků. To je názor nizozemského premiéra Marka Rutteho (Lidová strana pro svobodu a demokracii). „Jak známe z dějin pozdní Římské říše, velké říše zaniknou, pokud nejsou jejich hranice dobře chráněny,“ řekl tento protestant listu „Financial Times“.

Britská vláda zvažuje útok na domácí vzdělávání

Domácí vzdělávání se v Británii opět stalo objektem zájmu vlády, která by je chtěla regulovat z obavy, že muslimští rodiče pouze předstírají, že své děti vzdělávají doma, ale ve skutečnosti je posílají do ilegálních madras, kde se radikalizují.

Nositel Nobelovy ceny: Příliš velké množství přistěhovalců destabilizuje Evropu

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Angus Deaton varuje, že Německo brzy „dosáhne limitu, kdy bude přetíženo“. Řekl to v rozhovoru pro list Welt am Sonntag. Německo již přijalo „obrovský počet uprchlíků“.

   5  6  7  8  9  10  11  12  13