sv. Richarius / st 26. duben 2017

Je Francouz a pochází z Centule v Pikardii. Žil na vyšší společenské úrovni a b... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Švédsko: Hromadné sexuální útoky na letním festivalu byly zatajovány

Švédský premiér označil skutečnost, že policie zametla tyto incidenty pod koberec, za „problém s demokracií v naší zemi“. Také ve Švédsku byly hromadné sexuální útoky zatajovány. Nyní o tom informují různá německojazyčná média.

Hrozí Evropské unii stejný osud, jaký postihl Římskou říši?

Evropské unii by mohl hrozit stejný osud, jaký stihl Římskou říši, pokud se nepodaří znovu získat kontrolu nad vnějšími hranicemi a zastavit masivní příliv uprchlíků. To je názor nizozemského premiéra Marka Rutteho (Lidová strana pro svobodu a demokracii). „Jak známe z dějin pozdní Římské říše, velké říše zaniknou, pokud nejsou jejich hranice dobře chráněny,“ řekl tento protestant listu „Financial Times“.

Britská vláda zvažuje útok na domácí vzdělávání

Domácí vzdělávání se v Británii opět stalo objektem zájmu vlády, která by je chtěla regulovat z obavy, že muslimští rodiče pouze předstírají, že své děti vzdělávají doma, ale ve skutečnosti je posílají do ilegálních madras, kde se radikalizují.

Nositel Nobelovy ceny: Příliš velké množství přistěhovalců destabilizuje Evropu

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Angus Deaton varuje, že Německo brzy „dosáhne limitu, kdy bude přetíženo“. Řekl to v rozhovoru pro list Welt am Sonntag. Německo již přijalo „obrovský počet uprchlíků“.

Řád maltézských rytířů zahájil misi na záchranu migrantů v Egejském moři

Více než milion uprchlíků a přistěhovalců se dostalo od začátku roku 2015 do Evropy po moři. Zpráva, kterou zveřejnil úřad OSN pro uprchlíky, uvádí, že více než 80 % z nich dorazilo do Řecka, většina na ostrov Lesbos.

Kardinál: Podávání svatého přijímání rozvedeným, kteří uzavřeli nový sňatek, by bylo zásadním rozchodem s učením Církve

Kardinál Burke řekl čtvrtletníku Mass of Ages, že katolíci by měli být ,velmi znepokojeni‘. Kardinál Raymond Burke prohlásil, že pokud synoda o rodině otevřela cestu k tomu, aby rozvedení katolíci, kteří uzavřeli nový sňatek, mohli přijímat eucharistii, pak „se ve velmi zásadní záležitosti odklonila od katolického učení“.

Evropský parlament odsoudil náhradní mateřství, vyzývá k bezpečným potratům

Evropský parlament schválil návrh odsuzující praxi náhradního mateřství. Parlament v návrhu ke zprávě o lidských právech odsuzuje praxi náhradního mateřství, které podrývá lidskou důstojnost ženy, protože se její tělo a jeho reprodukční funkce používají jako komodita.

Francouzští biskupové kritizují rostoucí sekularizaci

Stálá rada francouzské biskupské konference vydala prohlášení ke 110. výročí zákona o odluce církve od státu. Zákon ukončil vládní podporu katolické církve, vedl k uzavření většiny katolických škol a připravil církev o většinu jejího majetku. Papež svatý Pius X. jej odsoudil ve třech svých encyklikách.

Řezenský biskup proti genderové ideologii

Řezenský biskup se v kázání, které bylo nedávno zveřejněno i v angličtině, vyslovil proti „genderové teorii“ a pokáral Německou biskupskou konferenci za to, že tuto ideologii prezentuje „jako v podstatě slučitelnou s katolickou vírou“.

   5  6  7  8  9  10  11  12  13