sv. Jeroným / pá 30. září 2016

Pocházel z chorvatského území. Studoval v Římě a několik let žil jako poustevní... (pokračování)

Nové video odhaluje lži o genderové identitě

Nové video nekompromisně odhaluje krizi genderové identity a vysvětluje, jak se ve jménu tolerance, rozmanitosti a svobody záměrně útočí na děti a rodiny. Video s názvem Family Planning’s Manufactured Gender Identity Crisis , které produkovala organizace Family Life International NZ, se zabývá konceptem identity a přímým a záměrným útokem na normy sexuality, který láká lidi, aby se oddávali svým sobeckým vrtochům a fantaziím.

Vášnivý vztah k Božímu slovu

Emeritní papež Benedikt XVI. při představení knihy Petera Seewalda „Poslední rozhovory“ kritizoval teologii v Německu: „Německá univerzitní teologie je bezesporu v krizi a potřebuje nové hlavy, potřebuje novou energii, potřebuje novou intenzitu víry.“ Samotná teologie se však vždy vydává novými cestami.

Beatifikace Anděla z Dachau

V sobotu 24. září byl v německém Würzburgu blahořečen otec Engelmar Unzeitig z kongregace misionářů Mariannhill, který se narodil v roce 1911 v Hradci nad Svitavou (tehdejším Greifendorfu) a zemřel ve svých 34 letech jako mučedník v koncentračním táboře v Dachau.

Nigérie – Kardinál Onaiyekan: Imigrace do Evropy není řešením frustrace nezaměstnané mládeže

„Obchodování s lidmi pravděpodobně zvýší počet frustrovaných lidí, kteří nemohou vyjít s penězi. Víte, že když se po absolvování univerzity budete potulovat po ulicích, aniž byste po tři, čtyři, pět nebo šest let zavadili o práci, když dosáhnete 30 nebo 31 let a nemáte před sebou žádnou budoucnost, je velmi obtížné zůstat klidně sedět na místě,“ řekl kardinál John Onaiyekan, arcibiskup z Abujy, na konferenci o obchodování s lidmi, kterou v nigerijském hlavním městě pořádala Caritas Internationalis a Papežská rada pro pastoraci migrantů a lidí mimo domov.

Schönborn: Obnovme křesťanské dědictví Evropy!

Naléhavá výzva kardinála Schönborna Evropanům: Jsme jako marnotratný syn, který pohýřil své dědictví. Islamisté nemohou za naše slabiny, mohou je však zneužít. Naděje spočívá v návratu Evropy ke Kristu, evangeliu a lásce k bližnímu. 11. září při oslavách památky Jména Panny Marie se ve vídeňské svatoštěpánské katedrále arcibiskup kardinál Christoph Schönborn ostře vyjádřil ke ztrátě evropského křesťanského dědictví.

Papež zřídil nový vatikánský úřad spojením třech předchozích

Svatý stolec zveřejnil ve středu 17. srpna Motu proprio, kterým papež František ustanovuje nový Úřad pro laiky, rodinu a život. Jeho prefektem jmenoval Svatý otec biskupa Kevina Josepha Farrella (foto), který doposud stál v čele dallaské diecéze ve Spojených státech amerických. Nový úřad římské kurie převezme od 1. září kompetence a funkce dvou Papežských rad – pro laiky a pro rodinu, které přestávají samostatně existovat.