sv. Šimon Kananejský a Juda Tadeáš / pá 28. říjen 2016

Slavíme svátek dvou apoštolů, kteří jsou v seznamech Dvanácti uváděni společně.... (pokračování)

Vědci potvrzují učení Církve o umělé antikoncepci

Skupina katolických vědců 20. září podpořila učení katolické církve o „daru sexuality“ a dlouholetý zákaz umělé antikoncepce, jak je uvedeno v „Humanae vitae“, encyklice blahoslaveného Pavla VI. z roku 1968. V prohlášení vydaném ve Washingtonu odmítli výzvu jiné skupiny, aby Církev změnila své učení, jež byla ve stejný den předložena v Organizaci spojených národů.

Kardinál Schönborn otřesen eutanazií nezletilých

Kardinál Christoph Schönborn byl „otřesen“ prvním případem v Belgii, kde byl eutanazií usmrcen nezletilý nevyléčitelně nemocný mladík. Kde jsou protesty? - Vídeňský arcibiskup ve sloupku listu „Heute“ o prvním případu v Belgii: „Co bude dál? Zabíjení zdravotně postižených? Bude tohle v Evropě brzy běžné?“

Studie: Evropané přijímají raději křesťanské žadatele o azyl

Studie provedená v 15 zemích EU: Averze vůči muslimům je patrná ve všech zkoumaných zemích – uprchlíci před pronásledováním jsou vítáni více než čistě ekonomičtí. „Naše výsledky ukazují, že ne všichni uprchlíci jsou v očích evropské veřejnosti stejní,“ říká Dominik Hangartner, jeden z autorů studie. Respondenti preferují mladší žadatele o azyl s lepší kvalifikací a lepší znalostí místního jazyka.

Moderní – a málo známé – zázraky Padre Pia

Svatý Pio z Pietrelciny, známý po celém světě prostě jako „Padre Pio“, je považován za jednoho z „nejaktivnějších“ světců Církve a i nadále koná zázraky pro ty, kdo v modlitbách prosí o jeho přímluvu. „Svatý Padre Pio je velmi mocný přímluvce... jeden kněz mi kdysi řekl, že je pravděpodobně jedním z nejaktivnějších světců v Církvi,“ sdělil P. John Paul Zeller MVFA, v rozhovoru s agenturou CNA.

Čína plánuje nové restrikce pro náboženské organizace

Čínská vláda navrhla nová přísná pravidla pro regulaci činnosti náboženských organizací. Zdůraznila, že je nesmí „ovládat cizí síly“. S rozšířením stávajícího dohledu nad náboženskými organizacemi by nová pravidla měla zahrnovat omezení výstavby bohoslužebných objektů a přístupu náboženských organizací k internetu.

Beatifikace Anděla z Dachau

V sobotu 24. září byl v německém Würzburgu blahořečen otec Engelmar Unzeitig z kongregace misionářů Mariannhill, který se narodil v roce 1911 v Hradci nad Svitavou (tehdejším Greifendorfu) a zemřel ve svých 34 letech jako mučedník v koncentračním táboře v Dachau.