sv. Pius V. / so 30. duben 2016

Pocházel z Bosca od Alessandrie. Původním jménem byl Michal Ghislieri, od 16 le... (pokračování)

Kardinál Parolin: Nadčasová pravda promlouvá k dnešnímu světu

„Pokud nebudeme sledovat základní hodnoty – pravdu, dobro, spravedlnost a mír –, které pocházejí ze skutečného otevření se duchu,“ píše kardinál Parolin, „nebudeme moci čelit silným impulsům směřujícím k materialismu a vědeckému pozitivismu, jež se zdají být dominantními koordinátami, podle nichž se orientuje kultura a společnost naší doby.“

USA: Odstranit Bibli z veřejných knihoven a škol?

Poprvé se Bible objevila na seznamu problémových knih, který sestavuje Svaz knihovníků. Ve Spojených státech se stále častěji objevuje kritika toho, že je Bible umístěna ve všech veřejných knihovnách a školách. Vyplývá to z publikace tamějšího Svazu knihovníků (Chicago, Illinois).

Irák: Chaldejský patriarcha: kněží nesmí upřednostňovat, nebo dokonce chystat exodus křesťanů

Církev jako taková a především kněží by v žádném případě neměli být přímo zapojeni v programech na plánování a organizaci exodu iráckých křesťanů do cizích zemí, a každý, kdo nadále ignoruje toto napomenutí, se bude zodpovídat za své rozhodnutí.

Sýrie – Do syrského města Sadad se začínají vracet křesťané, kteří museli utéct do Evropy

Křesťanské rodiny, které musely před násilím utéct do Evropy, se nyní začínají vracet do syrského města Sadad. Ruským médiím to oznámil Suleiman al Khalil, starosta města, jež se nachází v provincii Homs.

Studie: Kdo se společensky angažuje, žije a umírá spokojeněji

Ten, kdo se společensky angažuje, žije a umírá spokojeněji. Vyplývá to ze studie Humboldtovy univerzity v Berlíně. Vědci z psychologického institutu vyhodnotili údaje od 2 910 již zemřelých osob, které se před svou smrtí až sedmadvacetkrát účastnily každoročně prováděného průzkumu. Podle sdělení univerzity výsledky ukazují, že jak aktivní společenský život, tak prosazování sociálních cílů souvisí s vyšší spokojeností v závěrečné etapě života.

Manila, pro-life kandidáti: Rozvod není řešením rodinných problémů

Rozvod není řešením rostoucího počtu zneužívání, ke kterému dochází v rodině, a násilí, jež je v některých případech pácháno na dětech, ale je nutno nabídnout alternativní řešení. Zaznělo to na fóru konaném v Manile, kde toto tvrzení zopakovali pro-life kandidáti pro nadcházející celonárodní volby.