sv. Cyril Alexandrijský / út 27. červen 2017

Po získaném vzdělání odešel k mnichům na poušť, naučit se od nich i pravému ctn... (pokračování)

Přehled zpráv

LATINSKÁ AMERIKA

Mexický nejvyšší soud legalizoval tzv. manželství homosexuálů v celé zemi

Mexická biskupská konference vyjádřila nespokojenost s rozhodnutím soudu Mexický nejvyšší soud prohlásil zákony jednotlivých států, které definují manželství pouze jako svazek muže a ženy, za diskriminační a protiústavní. Toto rozhodnutí v podstatě legalizuje "manželství" homosexuálů ve všech 31 tamějších státech.

Argentina – první farnost zasvěcená Juanu Diegovi

První farní kostel mimo Mexiko zasvěcený svatému Juanu Diegovi, mladému Aztékovi, kterému se roku 1531 zjevila Panna Marie Guadalupská, byl před několika týdny slavnostně otevřen ve Vila Lugano, chudinské čtvrti v jižní části Buenos Aires. Mši sloužil kardinál Norberto Rivera Carrera, arcibiskup z Mexico City.

Papež František a jeho osobní historie

Každý papež vnáší do svého úřadu zkušenost svého života a své rodiny. Zkušenost nám připomíná, odkud přicházíme a jak vidíme svou pozici ve světě. To se týká všech, a tedy i papeže Františka.

Nikaragua odmítá homosexuální svazky/adopce

Radikálně přepracovaný zákon o rodině v nikaragujském občanském zákoníku, známý též jako nový zákon o rodině, znovu potvrdil, že manželství je „nezbytným základem rodiny“ a že přirozená rodina je základem a jádrem dalšího rozvoje země. Zákon o rodině byl schválen nikaragujským národním shromážděním v červnu 2014 a vstoupil v platnost 8. dubna.

Půl milionu lidí na Pochodu pro život v Limě

V hlavním městě Peru se tuto sobotu konal podobně jako u nás Pochod pro život, kterého se účastnilo půl milionů lidí. Heslo toho letošního, který se každoročně koná na Světový den počatého dítěte, znělo: „Všichni v sobě máme dítě“. Průvodu hlavními ulicemi města se účastnili i mnozí duchovní.

2014 – mexický annus horribilis

Tou částí světa, kde bylo v roce 2014 zabito nejvíce katolických pastoračních pracovníků, není Blízký východ sužovaný džihádisty, ale Latinská Amerika.

El Salvador – násilí stále narůstá a nejvíce jsou postiženy rodiny

„Jsme svědky toho, že násilí stále narůstá... A k ještě brutálnějšímu násilí dochází při srážkách bezpečnostních sil a organizovaného zločinu.“ Tato znepokojující slova pronesl pomocný biskup San Salvadoru Jeho Excelence Mons. Gregorio Rosa Chavez.

Kolumbie – oblast Choco: Všichni na nás zapomněli, nemáme žádnou ochranu

Obzvláštní obavy panují kvůli situaci v oblasti Choco (kolumbijské pobřeží Tichého oceánu, kam patří diecéze Quibdó a Istmina-Tado). Mons. Juan Carlos Barreto, biskup z Quibdó, si stěžoval na neustálé porušování lidských práv v regionu, obtížný přístup do oblasti, v níž působí i obchodníci s drogami

Kuba – Podnikatelé školeni v kurzech podporovaných katolickou církví

Katolická církev na Kubě otevřela nové kurzy, na kterých lze získat diplom podnikatele. Díky spolupráci s mexickými univerzitami mají noví absolventi kurzů možnost začít podnikat na Kubě. Místní zdroj oznámil agentuře Fides, že tyto kurzy nabízejí školení a poradenství, nikoli však „vstupní

   1  2  3  4  5  6  7  8  9