sv. František z Assisi / ne 4. říjen 2015

Byl synem bohatého obchodníka v Assisi a z lásky ke Kristu všechno opustil. V d... (pokračování)

Berlín: Útoky na křesťanské uprchlíky

Policejní odbory požadují oddělené ubytovny pro křesťanské a muslimské uprchlíky. Místopředseda frakce CSU Hans-Peter Friedrich řekl listu Die Welt, že Německo musí od samého začátku prosazovat pravidla právního státu a vyžadovat na muslimských spolcích „respekt k našemu právnímu řádu a kultuře“.

Národní svatováclavská pouť 2015

Ve Staré Boleslavi vyvrcholila Národní svatováclavská pouť mší svatou na Mariánském náměstí. Tu od 10 h. celebroval plzeňský biskup Mons. František Radkovský. Homilii pronesl pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka.

Saúdská Arábie potlačila arabskou verzi National Geographic

Saúdská Arábie zakázala arabskou verzi časopisu National Geographic kvůli fotografii papeže Františka. Šéfredaktor časopisu Alsaad Omar al Menhaly vydal prohlášení:

Federální odvolací soud podpořil odvolání proti Obamově antikoncepčnímu zákonu

Americký federální odvolací soud rozhodl, že antikoncepční zákon „Obamacare“ porušuje náboženskou svobodu zaměstnavatelů. Rozsudek ze 17. září vynesený odvolacím soudem 8. obvodu potvrdil odvolání Heartland Christian College a CNS International Ministries, dvou křesťanských organizací z Missouri, Dordt College a Cornerstone University of Iowa.

Kardinál Turkson: Přinášejte oběti pro budoucnost Ghany

Předseda papežské Rady pro spravedlnost a mír, Jeho Eminence Peter kardinál Appiah Turkson, vyzval Ghaňany, aby nyní přinášeli nezbytné oběti, z nichž se zrodí Ghana budoucnosti. „Bez toho to bude obtížné. Někteří politici jsou přirozeně krátkozrací. Proto potřebujeme vhodnou národní vizi, jež by krátkozraké politiky vedla tak, abychom se dostali dále,“ řekl v rozhovoru pro Daily Graphic během dvoudenní konference katolické církve.

Biskup přerušil církevní vazby se skauty kvůli jejich novému stanovisku k homosexuálům

Biskup David Kagan z Bismarcku v Severní Dakotě nařídil všem farnostem a školám v diecézi ukončit vazby s Chlapeckými skauty Ameriky poté, co skauti změnili své dlouhodobé stanovisko a umožnili, aby se vedoucími stali otevření homosexuálové.