sv. Richard / ne 7. únor 2016

Pocházel z anglického královského rodu a jeho manželkou se stala Vanna, příbuzn... (pokračování)

Znesvěcení řeckokatolického kostela v Qusayru: výstražný signál

Skupina radikálních milicionářů vnikla dnes ráno do řeckokatolického kostela sv. Eliáše v Qusayru poblíž syrského města Homs a znesvětila jej. Milicionáři násilím otevřeli dveře, výsměšně rozhoupali zvony, posmívali se posvátným symbolům křesťanské víry, to vše jen proto, aby tímto skutkem demonstrovali svůj výsměch křesťanské komunitě. „Je to poprvé v probíhajícím konfliktu, kdy došlo k záměrnému útoku na posvátné symboly,“ řekl se znepokojením místní zdroj agentury Fides.

Křesťanů, kteří se rozhodli zůstat v Qusayru, je jen velmi málo, většinou se jedná o starší lidi, kteří nechtěli opustit své domovy. Poté, co ozbrojená frakce před několika dny vyhlásila ultimátum, přibližně tisíc křesťanů, kteří ještě zůstávali v městě, opustili své domovy a uprchli do okolí nebo k příbuzným v jiných syrských městech. Někteří očití svědci „smutní a vystrašení“ popisovali agentuře Fides násilné vniknutí do kostela v Qusayru. Tento akt odsoudili katoličtí kněží a další církevní představitelé, kteří hovoří o „znepokojujícím znamení, které potvrzuje snahu některých ozbrojených skupin rozpoutat sektářskou válku“.

24. 06. 2012, Fides

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobré časopisy


pdf >        archiv >


pdf >        archiv >