sv. Bibiána / st 2. prosinec 2015

Pocházela ze vznešené křesťanské rodiny v Římě. Pro věrnost křesťanským zásadám... (pokračování)

Francie: Islámský teror je dokonalou záminkou pro tvrdý postup proti křesťanům

Hlavní reakcí francouzské vlády na nové útoky je dát jim více téhož: Více „sekularismu“, více „republikánských hodnot“, požaduje premiér Valls. „Víme, že boj s touto roztržkou v naší společnosti a vzestupem radikálního islamismu i obhajoba našich hodnot a sekularismu probíhá prostřednictvím školy a kultury,“ řekl novinářům. Sekularismus je nedílnou součástí francouzského státního vzdělávacího systému od té doby, kdy byly na konci 19. století násilně vypuzeny vzdělávací náboženské kongregace a republika převzala vzdělávání dětí ve Francii.

Web Katholisch.de hanobí africké křesťany a kněze

Jediným důvodem, proč katolická církev v Africe roste, je to, že lidé mají „spíše nízkou úroveň“ vzdělání a akceptují „jednoduché odpovědi na složité otázky“, včetně manželství a sexuality, tvrdí článek na oficiálních webových stránkách katolické církve v Německu. Obzvlášť se zaměřuje na kardinála Roberta Saraha z Guineje, prefekta vatikánské Kongregace pro bohoslužbu a vášnivého zastánce katolické tradice.

Australští biskupové se kvůli obraně manželství stali terčem antidiskriminační stížnosti

Katoličtí biskupové Austrálie se stali terčem antidiskriminační stížnosti, podle níž brožura, kterou biskupové šíří na obranu manželství, ponižuje homosexuály a transsexuály.

Nigérie volá: Potřebujeme konkrétní pomoc pro vysídlené lidi vyhnané skupinou Boko Haram

„Bezpečnostní situace se zlepšila díky úsilí armády, která je zde přítomna, a tak se útoky Boko Haram snižují,“ řekl agentuře Fides Mons. Oliver Dash Doeme, biskup z Maiduguri, diecéze na severovýchodě Nigérie, která je nejvíce postižena násilím Boko Haram. Asi 60 tisíc věřících z této diecéze bylo nuceno opustit domov; 50 kostelů v diecézi bylo zničeno; za posledních šest let zde bylo zabito 150 tisíc lidí.

Bagdád: Křesťané protestují proti islamizaci nezletilých

Mnozí křesťané a příslušníci dalších nemuslimských náboženských komunit demonstrovali 10. listopadu v Bagdádu proti islamizaci nezletilých. Platný předpis, podle něhož nezletilí při konverzi rodiče také automaticky mění náboženství na islám, destabilizuje soužití různých složek irácké společnosti, říkaly nápisy na četných transparentech.

Papež pochválil italské pro-life pracovníky

Při setkání s členy italského Hnutí pro život 6. listopadu František řekl: „Povzbuzuji vás, abyste pokračovali v důležité práci ve prospěch života od početí až po jeho přirozený konec.“

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobré časopisy


pdf >        archiv >


pdf >        archiv >