sv. Nazarius a Celsus / út 28. červenec 2015

Říman Nazarius byl synem vznešeného pohana a křesťanky Perpetuy. Když se rozhod... (pokračování)

P. Josef Toufar je doma: Jako bychom dnes zemřít měli

Slavnostní bohoslužbou a pohřbením ostatků mučedníka komunistického režimu P. Josefa Toufara dnes, v neděli 12. července 2015, vyvrcholila v Číhošti na Havlíčkobrodsku víkendová slavnost nazvaná Návrat P. Josefa Toufara do Číhoště.

Paní Asia Bibi: Pozastaven rozsudek smrti!

Po mnohaletých kampaních, peticích, mobilizací podpory a modliteb byla ve středu 22. července oznámena vynikající zpráva - paní Asia Bibi již není pod rozsudkem smrti. Soud revidoval vyhlášený verdikt a zjistil, že proces před jeho vynesením vykazoval závažné nedostatky.

Polští biskupové slibují, že na synodě o rodině budou vzdorovat změnám

Katoličtí biskupové se zavázali vzdorovat změnám katolického učení o manželství a rodinném životě na říjnové synodě o rodině ve Vatikánu a odmítli reformy požadované německy mluvícími katolíky. „Delegáti polské církve se jistě budou držet pojetí papežů Pavla VI. a Jana Pavla II.,“ řekl Mons. Jozef Kloch, mluvčí Polské biskupské konference.

Tzv. manželství pro všechny bylo v Rakousku odmítnuto

V Rakousku utrpěli příznivci „manželství pro všechny“ v parlamentu těžkou porážku. Při hlasování o návrhu strany zelených bylo pouze 26 poslanců pro, 110 členů parlamentu návrh odmítlo.

150 syrských křesťanů přijelo do Polska, aby tam začali nový život

Zhruba 50 křesťanských rodin, které prchají ze Sýrie, přijelo do Polska, aby tam začaly nový život. V pátek 9. června večer přistálo ve Varšavě letadlo z Bejrútu s přibližně 150 uprchlíky na palubě.

Vůdce francouzských muslimů chce, aby se z nevyužívaných kostelů staly mešity

Rektor pařížské Velké mešity a představený francouzské muslimské rady Dalil Boubakeur vyzval k tomu, aby kostely, které se již nevyužívají, byly dány k dispozici muslimům.