sv. Valentin / ne 14. únor 2016

Vynikal v charitativní činnosti, v moudrosti a v neohroženosti při svém poslání... (pokračování)

Papež vyzval k modlitbám za eucharistický kongres v Dublinu

V závěru středeční generální audience ve Vatikánu Benedikt XVI. pozdravil účastníky 50. Mezinárodního eucharistického kongresu, který se v tomto týdnu koná v irském Dublinu.

Obracím se s láskou a požehnáním na irskou církev. V Dublinu se za přítomnosti mého legáta, kard. Marca Ouelleta, koná 50. Mezinárodní eucharistický kongres na téma: „Eucharistie – společenství s Kristem a mezi sebou navzájem“. Tohoto důležitého církevního setkání se účastní mnozí biskupové, kněží, zasvěcené osoby a věřící laici z různých kontinentů.

Kongres je cennou příležitostí k potvrzení ústředního postavení eucharistie v životě církve. Ježíš, který je ve svátosti oltářní reálně přítomen svou nejvyšší obětí lásky na kříži, se nám daruje, stává se naším pokrmem, aby nás k sobě připodobnil, aby nám umožnil vstoupit do společenství se sebou samým. Prostřednictvím tohoto společenství jsme spojeni také mezi sebou, stáváme se jedním tělem v Kristu a k sobě navzájem údy.

Chtěl bych vás vyzvat, abyste se duchovně spojili s křesťany v Irsku i ve světě, modlili se za průběh kongresu, aby eucharistie byla stále pulsujícím srdcem života v celé církvi.14. 06. 2012, RadioVaticana.cz

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobré časopisy


pdf >        archiv >


pdf >        archiv >