sv. Augustin / pá 27. květen 2016

Z klidu římského kláštera byl poslán se 40 benediktinskými řeholníky jako misio... (pokračování)

Nebezpečná situace křesťanů v Německu

Ekumenická rada Berlína a Brandenburgu je kritizována za to, že požaduje větší ochranu křesťanů v domovech pro uprchlíky. V dopise starostovi Michaelu Müllerovi (SPD) a senátorovi Mariu Czajovi (CDU) píší, že situace křesťanů v těchto domovech je nebezpečná.

Imámové svobodně kážou v britských věznicích nenávist vůči Západu

Islámští imámové jsou oprávněni kázat v britských věznicích nenávist. Muslimští vězni měli k dispozici stovky knih, letáků, brožur a zvukových nahrávek. Britská vláda schválila jejich distribuci, aniž by kontrolovala jejich obsah.

Norská církev usiluje o povolení Vatikánu přestat oddávat při civilních sňatcích

Biskup říká, že politici „mohou být agresivní“ kvůli odporu vůči manželství osob stejného pohlaví. Norský biskup uvedl, že duchovenstvo v zemi už nebude oddávat při civilních svatbách, poté, co synod nejpočetnější luterské církve odsouhlasil oddávání homosexuálních manželství v Norsku.

Krvácející hostie v Polsku má charakteristické znaky eucharistického zázraku

Bylo schváleno, že krvácející hostii v Polsku, která „má charakteristické znaky eucharistického zázraku“, je možno projevovat úctu. Podle zpráv to v neděli oznámil lehnický biskup Zbigniew Kiernikowski. Na slavnost Narození Páně roku 2013 hostie spadla na podlahu, píše biskup v prohlášení. Poté byla uložena do nádoby s vodou a následně se na ní objevily červené skvrny. Bývalý lehnický biskup pak zřídil komisi, která tento jev pozorovala, uvádí se v prohlášení.

Bolest – a překvapující krása – hospicové péče pro děti

„Myslíte na to, že budete mít dítě,“ říká Dianna Vagianosová Armentroutová, „a pak zjistíte, že sice bude mít dítě, ale ono zemře.“ Diannina dcera, Mary Rose, zemřela krátce po svém narození v roce 2014. Ačkoli celý proces těhotenství, narození dcery a jejího úmrtí byl náročný a bolestný, přesto v něm byla i krása, a dokonce radost, řekla agentuře CNA.

Čína – Zemřel Mons. Thomas Zeng Jingmu, odvážný svědek věrnosti Církvi

V sobotu 2. dubna 2016 zemřel v nedožitých 96 letech Jeho Exc. Mons. Thomas Zeng Jingmu, emeritní a neoficiální biskup diecéze Yujiang v provincii Ťiang-si. 26. března, na Bílou sobotu, upadl doma po mozkové mrtvici na podlahu a utrpěl těžký otřes mozku. Byl okamžitě hospitalizován ve Fu-čou a podrobil se operaci. 2. dubna se jeho zdravotní stav náhle zhoršil a ve 22:50 hodin zemřel.