Umučení sv. Jana Křtitele / po 29. srpen 2016

Byl synem Zachariáše a Alžběty a stal se "hlasem volajícím na poušti." Vyzýval ... (pokračování)

Itálie: muslimové požadují legalizaci mnohoženství

Po zavedení manželství homosexuálů požadují muslimové v Itálii legalizaci mnohoženství. Unie islámských společenství a organizací v Itálii (UCOII) zkraje srpna 2016 žádala, aby Itálie legalizovala mnohoženství. Oznámil to list Die Presse.

Noví iráčtí kněží přinášejí radost v letech smutku a vysídlování

P. Roni Salim Momika, jeden ze tří kněží, kteří byli v pátek vysvěceni v uprchlickém táboře v Erbílu, řekl, že tato událost proměnila bezútěšnou náladu vysídlených křesťanů v radost, jež jim – jak doufá – dodá sílu, aby zůstali ve své vlasti. „Jaké mám pocity? Jsem šťastný!“ řekl P. Momika agentuře CNA 5. srpna po svém svěcení a dodal, že cítí „cosi uvnitř“, co mu dodává velikou radost.

Kardinál Dziwisz: tvrdohlavý, okouzlující a bezmezně oddaný

Dnes je již možná jakýmsi lvem v zimě, ale v dobách svatého papeže Jana Pavla II. nikdo nehrál důležitější roli než kardinál Stanislaw Dziwisz, který hostil v Krakově více než 2,5 milionu mladých lidí na Světových dnech mládeže.

Osobnosti katolické církve podporují: Vyznání rodin věrných Kristu

Webový portál LifeSiteNews zveřejnil „Vyznání rodin věrných Kristu“ obsahující pravdy katolické víry týkající se rodiny a manželství, které jsou dnes terčem útoků. Vyznání vypracovala britská Asociace katolických rodin a LifeSiteNews s přispěním několika vysokých představitelů katolické církve. Jde o jednoduše a stručně formulovanou neměnnou nauku Církve, kterou jako katolické rodiny máme právo jednoznačně slyšet od všech svých pastýřů – včetně papeže.

Bosé karmelitky pomáhají bombardovanému Aleppu

V Aleppu už zbývá jen asi 40 tisíc křesťanů z původních 160 tisíc. Místní karmelitky se však rozhodly zůstat ve svém konventu navzdory neustálému bombardování a neopouštět lidi v jejich utrpení.

Katechismus nebo smrt

Katechismus nebo smrt. Jak mi vypráví jedna učitelka z italské provincie Cuneo, mnozí žáci marockého původu (narození rodičům narozeným v Maroku), kterým je sedm, osm, devět let, chodí v sobotu a v neděli do školy arabštiny a Koránu. Jejich matky jsou pečovatelky nebo zdravotní asistentky, jejich otcové jsou nádeníci, když to jde dobře, a nezaměstnaní, když to jde špatně.