sv. Daniel Comboni / so 10. říjen 2015

Pocházel z chudé rodiny v italské Limone. Stal se knězem a svůj život obětoval ... (pokračování)

Afrika zachrání manželství a rodinu, slibuje kardinál Sarah

„Bude to Afrika, a tudíž Církev, kdo zachrání rodinu,“ řekl kardinál Robert Sarah v rozhovoru pro National Catholic Register. Kardinál Sarah, rodák z Guiney, který nyní působí jako prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti, pokračoval...

Národní svatováclavská pouť 2015

Ve Staré Boleslavi vyvrcholila Národní svatováclavská pouť mší svatou na Mariánském náměstí. Tu od 10 h. celebroval plzeňský biskup Mons. František Radkovský. Homilii pronesl pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka.

Přiznání kardinála Daneelse

Bývalý bruselský arcibiskup Godfried Daneels prezentoval svůj vlastní životopis a při této příležitosti zveřejnil přiznání, podle něhož byl po léta členem „mafiánského“ klubu Sankt Gallen s cílem vytvořit opozici proti papeži Benediktovi, a to společně s kardinály Kasperem a Martinim. Událost rozebral komentátor Bernhard Müller v listě PUR.

Sako: Nyní nás křesťané žádají, abychom zorganizovali jejich útěk

Chaldejský patriarcha Louis Raphael I. o uprchlících, kteří utíkají do Evropy: „Jakékoli prohlášení, které může přimět náš lid k emigraci, je v tuto chvíli nezodpovědné. Nyní nás náš lid kritizuje. Chtějí, abychom pro ně sehnali letenky, víza a našli střediska pro uprchlíky v jiných zemích. To není možné. Stát to nemůže udělat. A ani církev.“

Kardinál Turkson: Přinášejte oběti pro budoucnost Ghany

Předseda papežské Rady pro spravedlnost a mír, Jeho Eminence Peter kardinál Appiah Turkson, vyzval Ghaňany, aby nyní přinášeli nezbytné oběti, z nichž se zrodí Ghana budoucnosti. „Bez toho to bude obtížné. Někteří politici jsou přirozeně krátkozrací. Proto potřebujeme vhodnou národní vizi, jež by krátkozraké politiky vedla tak, abychom se dostali dále,“ řekl v rozhovoru pro Daily Graphic během dvoudenní konference katolické církve.

Súdán – v táborech pro vnitřně vysídlené osoby v Dárfúru nejsou žádné školy pro děti

Většina dětí žijících v táborech v západním Dárfúru nechodí do školy. Toto je vážný problém vedle rostoucího počtu dětí bez přístřeší. Tuto alarmující zprávu zveřejnilo súdánské ministerstvo školství.