sv. Kateřina Alexandrijská / st 25. listopad 2015

Pocházela z Egypta. Byla vznešená rodem a převahou ducha porazila údajně i císa... (pokračování)

Odklon od skutečného Boha ke konstrukci jakkoli důmyslné znamená pro Evropu zánik

Přinášíme znění promluvy Mons. Petra Piťhy v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha ze svátku svaté Anežky Přemyslovny. „Nemáme čas, je třeba konat. Nemůžeme se radit, svolávat konference a létat po summitech. Nepřítel je tu. Armáda a muži čekají na povel. Místo toho komentujeme komuniké, vydávaná leda pro pobavení nepřítele. Máme být na stráži, ale diskutujeme, co vlastně hlídat. Vystoupí nějaký nedovzdělanec a pustí do světa, že na začátku islámu křižáci hájili Boží hrob. Ještě štěstí, že je prázdný, napadlo mě.“

Před rokem byli rodiče upáleni zaživa: dnes se rýsuje nový život pro jejich děti

Před rokem, 4. listopadu 2014, jedna událost vyvolala v Pákistánu vlnu zděšení a šokovala celý svět: dav muslimů vrhl křesťanské manžele Shamu a Shahzada Masihovy do vypalovací pece a zaživa je upálili kvůli podezření z rouhání.

František o korozi víry a nadměrné institucionalizaci církve v Německu

Přijímání uprchlíků, zachování katolického charakteru církevních institucí, ale také koroze víry a nadměrná institucionalizace církve jsou hlavními body poselství, které Petrův nástupce adresoval německým biskupům v rámci jejich návštěvy Ad limina Apostolorum. Papež František se s nimi včera a dnes setkal osobně a předal jim list, který – jak je zvykem – se obrací k celému národu, zastoupenému pastýři u apoštolských prahů.

Billy Graham: Křesťané v USA by se měli připravit na pronásledování

Evangelista Billy Graham (Montreat/Severní Karolína) vyzval křesťany ve Spojených státech, aby se připravili na pronásledování. Jak napsal v časopise „Decision“ vydávaném Společností Billyho Grahama, církve v USA doposud vůbec nepoznaly, co taková situace obnáší. To, že křesťané ve Spojených státech v posledních dvou až třech stoletích nebyli ničím takovým postiženi, je „neobvyklé“: Náš národ neví, co je to strádání.

Turecko po volbách: Zhorší se ještě více situace křesťanů?

Po vítězství islámsko-konzervativní AKP v tureckých parlamentních volbách, jež se konaly 1. listopadu, se němečtí lidskoprávní aktivisté obávají, že se zhorší situace náboženských menšin – zejména křesťanů. Strana prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana získala s více než 49 procenty hlasů absolutní většinu. Společnost pro ohrožené národy (Göttingen) očekává, že Erdogan bude nyní podporovat islamizaci země.

Muslimové opouští islám po zkušenostech s tzv. Islámským státem

Podle slov iráckých misionářů stále více muslimů opouští islám poté, co viděli brutální jednání bojovníků Islámského státu. „Lidé chtějí poznat Krista, zejména když slyší o zázracích, uzdravení, milosrdenství a lásce,“ říká vedoucí kurdské regionální pobočky organizace „Christian Aid Mission“.

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobré časopisy


pdf >        archiv >


pdf >        archiv >