sv. Irenej / út 28. červen 2016

Původem byl Řek. V mládí přijal výuku od sv. Polykarpa a pak přesídlil na západ... (pokračování)

Je-li španělský kardinál homofob, pak jím je i papež František, tvrdí obránci

Španělský kardinál se stal terčem útoků za to, že v nedávném kázání varoval před „říší homosexuálů“ a nebezpečím „genderové teorie“. Sdružení na podporu LGBT mu vyhrožují, že jej zažalují kvůli homofobii. Španělsko, obecně považované za jednu z nejtolerantnějších zemí k homosexuálům, má antidiskriminační zákony, jež od roku 1996 postihují i „nenávistný projev“.

Irské vládnoucí kruhy jsou odhodlány odstranit katolicismus z veřejné sféry, říká biskup

Biskup William Crean řekl, že katolíci musí pozitivně reagovat na nepřátelství politiků a médií. Irský biskup řekl, že se irští politici a média snaží „odstranit“ Církev z veřejného života. Ve svém kázání při jáhenském svěcení devíti seminaristů v semináři v Maynoothu minulou neděli biskup William Crean z Cloyne oslovil svěcence ze své diecéze a řekl: „Jako jáhni a za čas, dá-li Bůh, jako kněží máte prorocky volat navzdory všem důsledkům, kdy možná budete pomlouváni a odmítáni.“

Nový vatikánský odbor pro laiky a rodinu zahájí činnost v září

Nový vatikánský úřad pro laiky, rodinu a život začne fungovat 1. září a samostatné papežské rady pro laiky a pro rodinu „ukončí svou činnost“, oznámil Vatikán. Papež František nejmenoval nové úředníky tohoto rozšířeného úřadu, ale podle stanov by měl v čele stát kardinál nebo biskup, bude mít sekretáře, „který může být laikem“ a tři podsekretáře, kteří budou laici.

Kardinál Burke řekl na setkání rodin: Nejsvětější svátost je vaše síla

Kardinál Raymond Burke oslovil katolické rodiny na jejich setkání ve Walsinghamu a řekl, že jejich síla pochází z Nejsvětější svátosti. Ve své promluvě při mši o slavnosti Těla a Krve Páně, kde byly přítomny rodiny účastnící se pouti Národního sdružení katolických rodin (NACF), kardinál tomuto sdružení nabídl „konkrétní slova povzbuzení“.

Anglie a Wales – 20 % obyvatelstva tvoří anglikáni, 8 % katolíci, 49 % je bez vyznání

Studie zveřejněná Centrem Benedikta XVI. pro náboženství a společnost při Univerzitě Panny Marie v Twickenhamu uvádí, že 48,5 % dospělé populace v Anglii a Walesu se považuje za osoby bez vyznání. 19,8 % se identifikují jako anglikáni, 8,3 % jako katolíci, 4,4 % jako muslimové a 3,3 % jako vyznavači jiného nekřesťanského náboženství.

Kardinál Robert Sarah: Největší nebezpečí je genderová ideologie

V bazilice sv. Mikuláše v Trnavě na Slovensku řekl v úterý 14. června 2016 prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti kardinál Robert Sarah, že největším nebezpečím pro Církev, rodiny a společnost je genderová ideologie. Kardinál zde vystoupil u příležitosti prezentace knihy Bůh nebo nic, kterou vydalo jako 12. jazykovou mutaci nakladatelství LÚČ.