sv. Jan Vianney / út 4. srpen 2015

Vyrostl za Francouzské revoluce v Dardilly u Lyonu a přes mnohé nesnáze se stal... (pokračování)

Zemřel opravdový rytíř katolické církve v ČR Josef Vlček

V úterý 28. července 2015 zemřel v Hospici na Svatém Kopečku Josef Vlček, politický vězeň, nakladatel a vydavatel. Rytíř Řádu sv. Silvestra, předseda Matice cyrilometodějské, šéfredaktor týdeníku Světlo, zakladatel Mariánského kněžského hnutí v ČR a člen Konfederace politických vězňů. Poslední rozloučení se zesnulým se uskuteční při mši svaté v pátek 31. července od 14.00 hodin v olomoucké katedrále a poté budou ostatky zemřelého uloženy v rodinném hrobě na Ústředním hřbitově v Olomouci.

Praha: Pochod pro rodinu a konference Perspektivy rodiny ve 21. století

Přijďte podpořit rodinu! - Mladí křesťanští demokraté ve spolupráci s Hnutím Pro život ČR pořádají již tradiční Pochod pro rodinu, jež se uskuteční v sobotu 15. 8. 2015 od 12:30 (sraz na rohu ulice Washingtonova a Politických věznů). Záštitu nad akcí převzal vedle místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka také kardinál Dominik Duka, radní hl. m. Prahy Jan Wolf a poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.

Sýrie: Část křesťanů chce setrvat

Během občanské války v Sýrii uprchla polovina syrské populace, ale církevní představitelé se snaží vyslat poselství naděje pronásledovaným křesťanům, kteří se rozhodli zůstat. „V současné době je Aleppo pod masivními útoky džihádistů a bomby dopadají po celé hodiny. Mají zastrašit lidi a přimět je k útěku,“ napsal melchitský arcibiskup Jean-Clement Jeanbart v listě z 17. července.

Nigerijští biskupové odmítají manželství homosexuálů, odsuzují západní LGBT propagandu

Biskupové Nigérie, nejlidnatějšího státu Afriky, vzhledem k nedávnému vývoji v Irsku, Spojených státech amerických a dalších západních zemích rázně odsoudili manželství homosexuálů. Stěžovali si na „současný nárůst LGBT aktivismu“ a charakterizovali „rozsáhlé legislativní a soudní manévry, kterými je předefinováno manželství,“ jako „smutnou, nespravedlivou a žalostnou situaci založenou z velké části na pokřiveném vnímání přirozeného práva, Boží vůle a lidské přirozenosti“.

Mosul: Islámský stát unesl 111 dětí

Unesené děti ve věku 10-15 let mají být vycvičeny na teroristy, řekl mluvčí vládnoucí Kurdské demokratické strany. Islámský stát zajal také 78 dospělých, kteří se snažili děti bránit. Unesené děti, většinou ve věku 10-15 let, byly převezeny do výchovného a vojenského střediska teroristické skupiny IS, kde jim budou vymývány mozky, řekl televizní stanici mluvčí Kurdské demokratické strany Saeed Mamuzini.

Súdán: Církev zřizuje v Chartúmu školy pro uprchlíky z Jižního Súdánu

Súdánská biskupská konference (SCBC) otevírá školy pro Jihosúdánce, kteří hledají útočiště v Súdánu. Oznámil to generální sekretář SCBC P. Jacob Odwa Paul, jenž řekl, že v Chartúmu jsou čtyři sběrné tábory pro Jihosúdánce, kteří uprchli ze své země.