sv. Kateřina Alexandrijská / st 25. listopad 2015

Pocházela z Egypta. Byla vznešená rodem a převahou ducha porazila údajně i císa... (pokračování)

Navrhované povinné vzdělávání o LGBT ve Skotsku by porušovalo práva rodičů a ohrozilo učitelská místa

Organizace Time for Inclusive Education (TIE), jež podporuje LGBT, zahájila petiční akci, v níž požaduje, aby se děti od pěti let věku učily o problematice homosexuálů, bisexuálů a transgenderů, a tento týden ji odeslala Veřejnému petičnímu výboru skotského parlamentu.

Průzkum: Spojené státy se staly méně náboženskou zemí

Podle Pew Research Center se Spojené státy staly v letech 2007 až 2014 méně náboženskou zemí. Během tohoto sedmiletého období se podíl Američanů, kteří tvrdí, že věří v Boha, snížil z 92 % na 89 %.

Před rokem byli rodiče upáleni zaživa: dnes se rýsuje nový život pro jejich děti

Před rokem, 4. listopadu 2014, jedna událost vyvolala v Pákistánu vlnu zděšení a šokovala celý svět: dav muslimů vrhl křesťanské manžele Shamu a Shahzada Masihovy do vypalovací pece a zaživa je upálili kvůli podezření z rouhání.

Billy Graham: Křesťané v USA by se měli připravit na pronásledování

Evangelista Billy Graham (Montreat/Severní Karolína) vyzval křesťany ve Spojených státech, aby se připravili na pronásledování. Jak napsal v časopise „Decision“ vydávaném Společností Billyho Grahama, církve v USA doposud vůbec nepoznaly, co taková situace obnáší. To, že křesťané ve Spojených státech v posledních dvou až třech stoletích nebyli ničím takovým postiženi, je „neobvyklé“: Náš národ neví, co je to strádání.

Turecko po volbách: Zhorší se ještě více situace křesťanů?

Po vítězství islámsko-konzervativní AKP v tureckých parlamentních volbách, jež se konaly 1. listopadu, se němečtí lidskoprávní aktivisté obávají, že se zhorší situace náboženských menšin – zejména křesťanů. Strana prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana získala s více než 49 procenty hlasů absolutní většinu. Společnost pro ohrožené národy (Göttingen) očekává, že Erdogan bude nyní podporovat islamizaci země.

Muslimové opouští islám po zkušenostech s tzv. Islámským státem

Podle slov iráckých misionářů stále více muslimů opouští islám poté, co viděli brutální jednání bojovníků Islámského státu. „Lidé chtějí poznat Krista, zejména když slyší o zázracích, uzdravení, milosrdenství a lásce,“ říká vedoucí kurdské regionální pobočky organizace „Christian Aid Mission“.

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobré časopisy


pdf >        archiv >


pdf >        archiv >