sv. Atanasia / ne 18. duben 2021

Pochází ze vznešené rodiny na ostrově Egina. O jejím atributu -hvězdě - legenda vypráví, že velmi mladá prožila u přeslice vytržení, při němž do její hrudi vstoupila zářivá hvězda. Atanasia už v mládí toužila ... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Nepodléhejte sebeuspokojení, varuje nigerijský arcibiskup

Význačný nigerijský arcibiskup varoval své kolegy v duchovenské službě před pocitem sebeuspokojení a jistoty, které nakonec poškozují Církev. „Všiml jsem si, že našim kněžím a řeholníkům schází pravý smysl pro misii, nedostává se jim misijního odhodlání a misijní kreativity,“ řekl arcibiskup Mathew Man'Oso Ndagoso z Kaduny.

Církví zprostředkované rozhovory v Kongu ve slepé uličce; kardinál vyzývá ke klidu

Nejvyšší katolický duchovní Demokratické republiky Kongo vyzval ke klidu a k dodržování ústavy poté, co se rozhovory mezi zastánci a odpůrci prezidenta Josepha Kabily dostaly do slepé uličky. Kabila, jenž v zemi vládne od roku 2001, zůstává v úřadu i po vypršení jeho ústavního mandátu a odmítl vyhlásit nové volby. Konžská biskupská konference vystupuje jako prostředník usilující o ukončení krize.

Pro zbývající katolické věřící v Somálsku se otevře jeden kostel

Katolická církev znovu otevírá kostel v somálské Hargeise: jediný katolický bohoslužebný prostor v této africké zemi. Biskup Giorgio Bertin, apoštolský administrátor Mogadiša, řekl organizaci Pomoc církvi v nouzi, že znovu vysvětil kostel svatého Antonína Paduánského, který byl řadu let uzavřen kvůli nebezpečí, jemuž křesťané čelí v této převážně muslimské zemi. „Na mši mnoho lidí nechodí – nanejvýš deset,“ řekl biskup, „ale přesto je to důležité.“

Nigérie – Kardinál Onaiyekan: Imigrace do Evropy není řešením frustrace nezaměstnané mládeže

„Obchodování s lidmi pravděpodobně zvýší počet frustrovaných lidí, kteří nemohou vyjít s penězi. Víte, že když se po absolvování univerzity budete potulovat po ulicích, aniž byste po tři, čtyři, pět nebo šest let zavadili o práci, když dosáhnete 30 nebo 31 let a nemáte před sebou žádnou budoucnost, je velmi obtížné zůstat klidně sedět na místě,“ řekl kardinál John Onaiyekan, arcibiskup z Abujy, na konferenci o obchodování s lidmi, kterou v nigerijském hlavním městě pořádala Caritas Internationalis a Papežská rada pro pastoraci migrantů a lidí mimo domov.

Útoky na domy a majetek Koptů

Domy a majetek patřící koptské komunitě z vesnice Qarayat al Bayda nedaleko Alexandrie se 17. června staly terčem útoku rozlíceného davu protestujícího kvůli zvěstem, že z rozestavěného domu byl vytvořen kostel. Podle Daily News Egypt majitel domu, Naeem Aziz, známý též jako Maurice Aziz, uvedl, že staví nový dům pro svého syna. Nicméně po páteční modlitbě 17. června velký dav napadl dům a ničil stavební materiál, jenž se měl použít na jeho stavbu.

Byla unesena Boko Haram a uprchla. Toto je její sen.

„Sním o bezpečné Nigérii.“ Takovouto naději vyjádřila ve středu před členy amerického Kongresu jedna z nigerijských školaček, které uprchly ze zajetí teroristické skupiny Boko Haram. Sa'a byla jednou ze stovek školaček z Chiboku unesených 14. dubna 2014 teroristickou skupinou Boko Haram. O svém osudu svědčila před podvýborem Kongresu pro Afriku, světové zdraví, lidská práva a mezinárodní organizace.

Egypt: křesťanští a muslimští představitelé společně proti uzavírání manželství s dětmi

Islámská univerzita al-Azhar, považovaná za nejautoritativnější teologicko-akademickou instituci sunnitského islámu, a koptský pravoslavný patriarchát podepsaly programový dokument, který nastiňuje jejich společný závazek bojovat proti různým formám násilí a zneužívání dětí.

Chraňte se před vlivem Západu, varuje senegalský kardinál

Kardinál Théodore-Adrien Sarr, nedávno penzionovaný arcibiskup ze senegalského Dakaru, varoval západoafrické biskupy, aby nepodléhali vlivu Západu, zejména americké snaze prosadit manželství homosexuálů.

Sierra Leone: Výzvy k ochraně lidského života a k větším investicím do zdravotní péče o ženy

Arcibiskup z Freetownu se vyslovil proti návrhu zákona, který byl nedávno předložen v parlamentu Sierry Leone. Pokud bude návrh schválen, legalizuje se tím potrat. Ve svém projevu na mezináboženském summitu konaném 21. ledna ve Freetownu Edward Tanba Charles poskytl detailní křesťanský pohled na problematiku potratů a zopakoval církevní učení, že život musí být chráněn od početí do přirozené smrti.

   1  2  3  4  5  6  7  8  9