Bílá sobota / so 20. duben 2019

Je den ticha a rozjímání. Církev setrvává na modlitbách u Kristova hrobu v úvah... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Útoky na domy a majetek Koptů

Domy a majetek patřící koptské komunitě z vesnice Qarayat al Bayda nedaleko Alexandrie se 17. června staly terčem útoku rozlíceného davu protestujícího kvůli zvěstem, že z rozestavěného domu byl vytvořen kostel. Podle Daily News Egypt majitel domu, Naeem Aziz, známý též jako Maurice Aziz, uvedl, že staví nový dům pro svého syna. Nicméně po páteční modlitbě 17. června velký dav napadl dům a ničil stavební materiál, jenž se měl použít na jeho stavbu.

Byla unesena Boko Haram a uprchla. Toto je její sen.

„Sním o bezpečné Nigérii.“ Takovouto naději vyjádřila ve středu před členy amerického Kongresu jedna z nigerijských školaček, které uprchly ze zajetí teroristické skupiny Boko Haram. Sa'a byla jednou ze stovek školaček z Chiboku unesených 14. dubna 2014 teroristickou skupinou Boko Haram. O svém osudu svědčila před podvýborem Kongresu pro Afriku, světové zdraví, lidská práva a mezinárodní organizace.

Egypt: křesťanští a muslimští představitelé společně proti uzavírání manželství s dětmi

Islámská univerzita al-Azhar, považovaná za nejautoritativnější teologicko-akademickou instituci sunnitského islámu, a koptský pravoslavný patriarchát podepsaly programový dokument, který nastiňuje jejich společný závazek bojovat proti různým formám násilí a zneužívání dětí.

Chraňte se před vlivem Západu, varuje senegalský kardinál

Kardinál Théodore-Adrien Sarr, nedávno penzionovaný arcibiskup ze senegalského Dakaru, varoval západoafrické biskupy, aby nepodléhali vlivu Západu, zejména americké snaze prosadit manželství homosexuálů.

Sierra Leone: Výzvy k ochraně lidského života a k větším investicím do zdravotní péče o ženy

Arcibiskup z Freetownu se vyslovil proti návrhu zákona, který byl nedávno předložen v parlamentu Sierry Leone. Pokud bude návrh schválen, legalizuje se tím potrat. Ve svém projevu na mezináboženském summitu konaném 21. ledna ve Freetownu Edward Tanba Charles poskytl detailní křesťanský pohled na problematiku potratů a zopakoval církevní učení, že život musí být chráněn od početí do přirozené smrti.

Kongo – další násilí na východě země

Hromadný exodus komunity Nande z vesnice Miriki na území Lubero v severním Kivu na východě Demokratické republiky Kongo. Oznámilo to ve zprávě zaslané agentuře Fides „Studijní centrum pro mír, demokracii a lidská práva“ CEPADHO, sdružení místní občanské společnosti. Podle tohoto prohlášení se Nandeové obávají, že organizace rwandského původu FDLR (Demokratické síly pro osvobození Rwandy), připravuje jejich genocidu.

Keňští biskupové: Jsme překvapeni a šokováni navrhovaným omezením církví

„Šokovaní a překvapení“ keňští biskupové obdrželi zprávu o tom, že vláda formulovala nová pravidla, která, „budou-li uplatněna, budou mít přímý a negativní dopad na naše poslání evangelizovat“.

Muslimové chránili křesťany v keňském autobuse při útoku islamistických milicí

Příslušníci somálské islamistické militantní skupiny Aš-Šabáb 21. prosince v severovýchodní Keni napadli autobus a nařídili muslimským cestujícím vystoupit, aby mohli zabít křesťany.

Nigérie volá: Potřebujeme konkrétní pomoc pro vysídlené lidi vyhnané skupinou Boko Haram

„Bezpečnostní situace se zlepšila díky úsilí armády, která je zde přítomna, a tak se útoky Boko Haram snižují,“ řekl agentuře Fides Mons. Oliver Dash Doeme, biskup z Maiduguri, diecéze na severovýchodě Nigérie, která je nejvíce postižena násilím Boko Haram. Asi 60 tisíc věřících z této diecéze bylo nuceno opustit domov; 50 kostelů v diecézi bylo zničeno; za posledních šest let zde bylo zabito 150 tisíc lidí.

   1  2  3  4  5  6  7  8  9    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >