sv. Sulpicius Severus / st 29. leden 2020

Dospíval na královském dvoře v Galii. Byl prý pážetem, dosáhl vzdělání a podle ... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Nigérie – Kardinál Onaiyekan: Imigrace do Evropy není řešením frustrace nezaměstnané mládeže

„Obchodování s lidmi pravděpodobně zvýší počet frustrovaných lidí, kteří nemohou vyjít s penězi. Víte, že když se po absolvování univerzity budete potulovat po ulicích, aniž byste po tři, čtyři, pět nebo šest let zavadili o práci, když dosáhnete 30 nebo 31 let a nemáte před sebou žádnou budoucnost, je velmi obtížné zůstat klidně sedět na místě,“ řekl kardinál John Onaiyekan, arcibiskup z Abujy, na konferenci o obchodování s lidmi, kterou v nigerijském hlavním městě pořádala Caritas Internationalis a Papežská rada pro pastoraci migrantů a lidí mimo domov.

Útoky na domy a majetek Koptů

Domy a majetek patřící koptské komunitě z vesnice Qarayat al Bayda nedaleko Alexandrie se 17. června staly terčem útoku rozlíceného davu protestujícího kvůli zvěstem, že z rozestavěného domu byl vytvořen kostel. Podle Daily News Egypt majitel domu, Naeem Aziz, známý též jako Maurice Aziz, uvedl, že staví nový dům pro svého syna. Nicméně po páteční modlitbě 17. června velký dav napadl dům a ničil stavební materiál, jenž se měl použít na jeho stavbu.

Byla unesena Boko Haram a uprchla. Toto je její sen.

„Sním o bezpečné Nigérii.“ Takovouto naději vyjádřila ve středu před členy amerického Kongresu jedna z nigerijských školaček, které uprchly ze zajetí teroristické skupiny Boko Haram. Sa'a byla jednou ze stovek školaček z Chiboku unesených 14. dubna 2014 teroristickou skupinou Boko Haram. O svém osudu svědčila před podvýborem Kongresu pro Afriku, světové zdraví, lidská práva a mezinárodní organizace.

Egypt: křesťanští a muslimští představitelé společně proti uzavírání manželství s dětmi

Islámská univerzita al-Azhar, považovaná za nejautoritativnější teologicko-akademickou instituci sunnitského islámu, a koptský pravoslavný patriarchát podepsaly programový dokument, který nastiňuje jejich společný závazek bojovat proti různým formám násilí a zneužívání dětí.

Chraňte se před vlivem Západu, varuje senegalský kardinál

Kardinál Théodore-Adrien Sarr, nedávno penzionovaný arcibiskup ze senegalského Dakaru, varoval západoafrické biskupy, aby nepodléhali vlivu Západu, zejména americké snaze prosadit manželství homosexuálů.

Sierra Leone: Výzvy k ochraně lidského života a k větším investicím do zdravotní péče o ženy

Arcibiskup z Freetownu se vyslovil proti návrhu zákona, který byl nedávno předložen v parlamentu Sierry Leone. Pokud bude návrh schválen, legalizuje se tím potrat. Ve svém projevu na mezináboženském summitu konaném 21. ledna ve Freetownu Edward Tanba Charles poskytl detailní křesťanský pohled na problematiku potratů a zopakoval církevní učení, že život musí být chráněn od početí do přirozené smrti.

Kongo – další násilí na východě země

Hromadný exodus komunity Nande z vesnice Miriki na území Lubero v severním Kivu na východě Demokratické republiky Kongo. Oznámilo to ve zprávě zaslané agentuře Fides „Studijní centrum pro mír, demokracii a lidská práva“ CEPADHO, sdružení místní občanské společnosti. Podle tohoto prohlášení se Nandeové obávají, že organizace rwandského původu FDLR (Demokratické síly pro osvobození Rwandy), připravuje jejich genocidu.

Keňští biskupové: Jsme překvapeni a šokováni navrhovaným omezením církví

„Šokovaní a překvapení“ keňští biskupové obdrželi zprávu o tom, že vláda formulovala nová pravidla, která, „budou-li uplatněna, budou mít přímý a negativní dopad na naše poslání evangelizovat“.

Muslimové chránili křesťany v keňském autobuse při útoku islamistických milicí

Příslušníci somálské islamistické militantní skupiny Aš-Šabáb 21. prosince v severovýchodní Keni napadli autobus a nařídili muslimským cestujícím vystoupit, aby mohli zabít křesťany.

   1  2  3  4  5  6  7  8  9    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >