sv. Růžena Limská / st 23. srpen 2017

Pocházela z Peru. Od dětství žila ctnostným životem a s touhou po pokání. Na kř... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Chraňte se před vlivem Západu, varuje senegalský kardinál

Kardinál Théodore-Adrien Sarr, nedávno penzionovaný arcibiskup ze senegalského Dakaru, varoval západoafrické biskupy, aby nepodléhali vlivu Západu, zejména americké snaze prosadit manželství homosexuálů.

Sierra Leone: Výzvy k ochraně lidského života a k větším investicím do zdravotní péče o ženy

Arcibiskup z Freetownu se vyslovil proti návrhu zákona, který byl nedávno předložen v parlamentu Sierry Leone. Pokud bude návrh schválen, legalizuje se tím potrat. Ve svém projevu na mezináboženském summitu konaném 21. ledna ve Freetownu Edward Tanba Charles poskytl detailní křesťanský pohled na problematiku potratů a zopakoval církevní učení, že život musí být chráněn od početí do přirozené smrti.

Kongo – další násilí na východě země

Hromadný exodus komunity Nande z vesnice Miriki na území Lubero v severním Kivu na východě Demokratické republiky Kongo. Oznámilo to ve zprávě zaslané agentuře Fides „Studijní centrum pro mír, demokracii a lidská práva“ CEPADHO, sdružení místní občanské společnosti. Podle tohoto prohlášení se Nandeové obávají, že organizace rwandského původu FDLR (Demokratické síly pro osvobození Rwandy), připravuje jejich genocidu.

Keňští biskupové: Jsme překvapeni a šokováni navrhovaným omezením církví

„Šokovaní a překvapení“ keňští biskupové obdrželi zprávu o tom, že vláda formulovala nová pravidla, která, „budou-li uplatněna, budou mít přímý a negativní dopad na naše poslání evangelizovat“.

Muslimové chránili křesťany v keňském autobuse při útoku islamistických milicí

Příslušníci somálské islamistické militantní skupiny Aš-Šabáb 21. prosince v severovýchodní Keni napadli autobus a nařídili muslimským cestujícím vystoupit, aby mohli zabít křesťany.

Nigérie volá: Potřebujeme konkrétní pomoc pro vysídlené lidi vyhnané skupinou Boko Haram

„Bezpečnostní situace se zlepšila díky úsilí armády, která je zde přítomna, a tak se útoky Boko Haram snižují,“ řekl agentuře Fides Mons. Oliver Dash Doeme, biskup z Maiduguri, diecéze na severovýchodě Nigérie, která je nejvíce postižena násilím Boko Haram. Asi 60 tisíc věřících z této diecéze bylo nuceno opustit domov; 50 kostelů v diecézi bylo zničeno; za posledních šest let zde bylo zabito 150 tisíc lidí.

Když katolický biskup pokřtí svého muslimského otce

Osmačtyřicet afrických duchovních se v Římě účastnilo synody o rodině. Při rozhovorech s africkými biskupy o synodě občas vyšly najevo překvapivé a krásné příběhy o jejich zemi, jejich kultuře, a dokonce i o životě jejich vlastní rodiny. Jeden takový příběh vyprávěl arcibiskup Thomas Luke Msusa z arcidiecéze Blantyre v Malawi, jenž je konvertitou od islámu ke katolicismu.

Súdán – v táborech pro vnitřně vysídlené osoby v Dárfúru nejsou žádné školy pro děti

Většina dětí žijících v táborech v západním Dárfúru nechodí do školy. Toto je vážný problém vedle rostoucího počtu dětí bez přístřeší. Tuto alarmující zprávu zveřejnilo súdánské ministerstvo školství.

Kardinál Turkson: Přinášejte oběti pro budoucnost Ghany

Předseda papežské Rady pro spravedlnost a mír, Jeho Eminence Peter kardinál Appiah Turkson, vyzval Ghaňany, aby nyní přinášeli nezbytné oběti, z nichž se zrodí Ghana budoucnosti. „Bez toho to bude obtížné. Někteří politici jsou přirozeně krátkozrací. Proto potřebujeme vhodnou národní vizi, jež by krátkozraké politiky vedla tak, abychom se dostali dále,“ řekl v rozhovoru pro Daily Graphic během dvoudenní konference katolické církve.

   1  2  3  4  5  6  7  8  9