sv. Timotej / ne 26. leden 2020

Ke křesťanství byl přiveden apoštolem Pavlem, kterého věrně provázel na apošto... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Ne potratům pro dívky propuštěné skupinou Boko Haram

Nigerijští biskupové: „Ne hromadným potratům pro dívky znásilněné příslušníky Boko Haram.“ Biskupové v Nigérii jsou připraveni pomoci propuštěným dívkám, uneseným skupinou Boko Haram, jež otěhotněly v důsledku znásilnění a nucených souloží s některými členy této teroristické skupiny. Toto oznámil předseda zdravotního výboru nigerijské biskupské konference (CBCN) Anselm Umoren, pomocný biskup arcidiecéze Abuja.

Mariánský zázrak v Nigérii?

Teroristická skupina Boko Haram je v posledních týdnech potlačována. Existuje souvislost s vizí nigerijského biskupa, že islamisté mohou být přemoženi pomocí růžence? Zažívá Nigérie v současné době mariánský zázrak?

Návštěva ad limina biskupů Lesotha a Namibie

Papež František přijal při audienci biskupy z Lesotha a Namibie, zemí „známých vzkvétající křesťanskou vírou“, na závěr jejich návštěvy „ad limina“. V obšírném písemném pojednání, jež papež předal biskupům, připomněl práci a oběti mnoha misionářů, kteří byli podporováni generacemi domorodých druhů v zemích, jež často představovaly obrovské těžkosti – jak ohledně životního prostředí, tak i tamější společnosti –, ale které jsou nyní známy svými kostely a kaplemi, farnostmi a misijními stanicemi, „jež přivádějí mnohé ke komunitnímu způsobu života zaměřeného na modlitbu a práci“.

Egypt – položen základní kámen kostela zasvěceného libyjským mučedníkům

Ve středu 1. dubna byl ve vesnici Al Awar poblíž Samalotu položen základní kámen kostela zasvěceného „libyjským mučedníkům“, 21 egyptským Koptům, které na libyjském území loni v lednu zabili džihádisté. Agentuře Fides to oznámily místní zdroje.

Islámská univerzita Al Azhar odsoudila vraždu etiopských křesťanů

Vraždu 28 etiopských křesťanů v Libyi, kterou dokumentují záběry šířené tzv. Islámským státem, odsoudila také káhirská islámská univerzita Al Azhar. Její vrchní imám Ahmend Al Tajíb prohlásil, že „nenávistný zločin, kterého se dopustila teroristická skupina Daesh, odporuje každému náboženství, zákonu a mravům“.

Velký pátek keňských studentů: 147 mrtvých

147 obětí a 79 zraněných si vyžádaly útoky v areálu univerzity v Garisse v Keni. Většina zabitých byli křesťané. K akci se přihlásila somálská teroristická organizace Šabáb.

Papež o 21 koptech: Zavražděni pouze proto, že byli křesťané

Koptové, kteří byli zavražděni příslušníky tzv. Islámského státu, ztratili život pouze proto, že jsou křesťané. V mučednictví nacházíme tzv. ekumenismus krve, uvedl papež František během pondělní (16. února 2015) audience pro delegaci Skotské církve.

Církev v Nigeru pozastaví činnost škol i další apoštolát

S odvoláním na rozsáhlé ničení kostelů a dalších katolických institucí a obecné nebezpečí pozastavili biskupové Nigeru činnost všech katolických škol, zdravotních středisek, charitativních a rozvojových agentur na neurčito.

Největším nepřítelem Církve v Zimbabwe je chudoba

„Záleží jim jen na vlivu a moci, nikoli na zemi samotné nebo na skutečnosti, že ekonomika je v troskách a lidé nevědí, jak přežít z jednoho dne na druhý,“ řekl v nedávném rozhovoru s mezinárodní katolickou charitativní organizací Pomoc církvi v nouzi otec Felix Tachiona Mukaro.

   1  2  3  4  5  6  7  8  9    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >