Panna Maria, Matka jednoty křesťanů. P. / čt 18. leden 2018

Obraz byzantské Průvodkyně na cestách života (Hedegetrie), přinesený sv. Cyrile... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Egypt – položen základní kámen kostela zasvěceného libyjským mučedníkům

Ve středu 1. dubna byl ve vesnici Al Awar poblíž Samalotu položen základní kámen kostela zasvěceného „libyjským mučedníkům“, 21 egyptským Koptům, které na libyjském území loni v lednu zabili džihádisté. Agentuře Fides to oznámily místní zdroje.

Islámská univerzita Al Azhar odsoudila vraždu etiopských křesťanů

Vraždu 28 etiopských křesťanů v Libyi, kterou dokumentují záběry šířené tzv. Islámským státem, odsoudila také káhirská islámská univerzita Al Azhar. Její vrchní imám Ahmend Al Tajíb prohlásil, že „nenávistný zločin, kterého se dopustila teroristická skupina Daesh, odporuje každému náboženství, zákonu a mravům“.

Velký pátek keňských studentů: 147 mrtvých

147 obětí a 79 zraněných si vyžádaly útoky v areálu univerzity v Garisse v Keni. Většina zabitých byli křesťané. K akci se přihlásila somálská teroristická organizace Šabáb.

Papež o 21 koptech: Zavražděni pouze proto, že byli křesťané

Koptové, kteří byli zavražděni příslušníky tzv. Islámského státu, ztratili život pouze proto, že jsou křesťané. V mučednictví nacházíme tzv. ekumenismus krve, uvedl papež František během pondělní (16. února 2015) audience pro delegaci Skotské církve.

Církev v Nigeru pozastaví činnost škol i další apoštolát

S odvoláním na rozsáhlé ničení kostelů a dalších katolických institucí a obecné nebezpečí pozastavili biskupové Nigeru činnost všech katolických škol, zdravotních středisek, charitativních a rozvojových agentur na neurčito.

Největším nepřítelem Církve v Zimbabwe je chudoba

„Záleží jim jen na vlivu a moci, nikoli na zemi samotné nebo na skutečnosti, že ekonomika je v troskách a lidé nevědí, jak přežít z jednoho dne na druhý,“ řekl v nedávném rozhovoru s mezinárodní katolickou charitativní organizací Pomoc církvi v nouzi otec Felix Tachiona Mukaro.

Keňa – protikřesťanské útoky

„Co by řekl Kristus, kdyby v jeho době docházelo k teroristickým útokům?“ táží se keňští křesťanští představitelé ve společném vánočním poselství věřících, kteří jsou stále ještě otřeseni útoky v severní Keni, jež si berou za cíl náboženství odlišná od islámu.

Keňští biskupové zjistili, že ženy byly při očkování nevědomky sterilizovány

Avšak v říjnu keňští biskupové vyjádřili obavy, že vakcína podávaná mladým ženám obsahuje též sterilizační látky. Biskupové řekli zpravodajské agentuře Fides: „Jsme přesvědčeni, že jde o maskovaný program na kontrolu porodnosti.“

Biskupové potvrzují: Očkování proti tetanu je maskovaný program na kontrolu porodnosti

Biskupové Keni zopakovali své obvinění vůči kampani na očkování proti tetanu, za níž, jak říkají, se skrývá program na kontrolu porodnosti. Odsoudili také špatnou bezpečnostní situaci v různých částech země.

   1  2  3  4  5  6  7  8  9