sv. Atanasia / ne 18. duben 2021

Pochází ze vznešené rodiny na ostrově Egina. O jejím atributu -hvězdě - legenda vypráví, že velmi mladá prožila u přeslice vytržení, při němž do její hrudi vstoupila zářivá hvězda. Atanasia už v mládí toužila ... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Papež o 21 koptech: Zavražděni pouze proto, že byli křesťané

Koptové, kteří byli zavražděni příslušníky tzv. Islámského státu, ztratili život pouze proto, že jsou křesťané. V mučednictví nacházíme tzv. ekumenismus krve, uvedl papež František během pondělní (16. února 2015) audience pro delegaci Skotské církve.

Církev v Nigeru pozastaví činnost škol i další apoštolát

S odvoláním na rozsáhlé ničení kostelů a dalších katolických institucí a obecné nebezpečí pozastavili biskupové Nigeru činnost všech katolických škol, zdravotních středisek, charitativních a rozvojových agentur na neurčito.

Největším nepřítelem Církve v Zimbabwe je chudoba

„Záleží jim jen na vlivu a moci, nikoli na zemi samotné nebo na skutečnosti, že ekonomika je v troskách a lidé nevědí, jak přežít z jednoho dne na druhý,“ řekl v nedávném rozhovoru s mezinárodní katolickou charitativní organizací Pomoc církvi v nouzi otec Felix Tachiona Mukaro.

Keňa – protikřesťanské útoky

„Co by řekl Kristus, kdyby v jeho době docházelo k teroristickým útokům?“ táží se keňští křesťanští představitelé ve společném vánočním poselství věřících, kteří jsou stále ještě otřeseni útoky v severní Keni, jež si berou za cíl náboženství odlišná od islámu.

Keňští biskupové zjistili, že ženy byly při očkování nevědomky sterilizovány

Avšak v říjnu keňští biskupové vyjádřili obavy, že vakcína podávaná mladým ženám obsahuje též sterilizační látky. Biskupové řekli zpravodajské agentuře Fides: „Jsme přesvědčeni, že jde o maskovaný program na kontrolu porodnosti.“

Biskupové potvrzují: Očkování proti tetanu je maskovaný program na kontrolu porodnosti

Biskupové Keni zopakovali své obvinění vůči kampani na očkování proti tetanu, za níž, jak říkají, se skrývá program na kontrolu porodnosti. Odsoudili také špatnou bezpečnostní situaci v různých částech země.

Sterilizace neboli tzv. očkování pod hlavičkou WHO

Vláda Keňské republiky zrušila očkování, které zdarma nabídla Světová zdravotnická organizace a jehož účelem bylo způsobit neplodnost takřka dvou a půl milionů žen pod záminkou očkování proti tetanu. Sdružení katolických lékařů v Keňi a tamější biskupská konference provedly rozbor vakcín v několika

Islamisté povraždili 23 lidí v Demokratické republice Kongo

Útoky a žádost o pomoc ze strany místního guvernéra si vynutily, aby úředníci odpovědní za mírové mise Organizace spojených národů vyzvali k vojenské akci. V roce 2013 vojáci mírových sil OSN a Konga potlačili povstání M23, což byl konflikt, který představoval největší hrozbu pro stabilitu vlády vz

Zambie – Církev přispívá k rozvoji národa, který před 50 lety vyhlásil nezávislost

„Katolická církev je součástí zambijské společnosti a sdílí radosti i strasti tohoto národa. To je důvod, proč se těší tak velké úctě. A díky jejímu prorockému hlasu roste její vliv,“ řekl agentuře Fides P. Bernard Makadani Zulu, ředitel Papežských misijních děl v Zambii, u příležitosti

   1  2  3  4  5  6  7  8  9