Panna Maria, Matka jednoty křesťanů. P. / čt 18. leden 2018

Obraz byzantské Průvodkyně na cestách života (Hedegetrie), přinesený sv. Cyrile... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Odsouzená Súdánka bude propuštěna

Ke zprávě o zajaté těhotné křesťance v Súdánu přinášíme dobrou zprávu - čerstvá matka novorozené holčičky bude v nejbližších dnech propuštěna (i s dvacetiměsíčním synem, který je s ní v cele od února t.r.).

Křesťané a muslimové jsou v Nigérii jednotní, říká biskup

Únos více než 200 školaček, který v dubnu provedla skupina Boko Haram, probudil mezi Nigerijci i lidmi z celého světa solidaritu, a to i napříč různými náboženstvími, řekl jeden z tamějších biskupů.

Meriam Ishagová, křesťanka odsouzená na smrt, porodila dceru

Ke zprávě o zajaté těhotné křesťance v Súdánu přinášíme čerstvou informaci. Podle agentury AFP se jí dnes ve vězení narodila holčička. Výkon trestu má být pro to na dva roky odložen. Odpor proti jejímu odsouzení k trestu smrti trvá, připojila se i Česká republika. Petici za její propuštění a

Svobodu pro těhotnou súdánskou křesťanku!

Těhotná súdánská křesťanka Meriam Ishagová byla odsouzena k smrti oběšením za svou údajnou konverzi ke křesťanství. Před popravou, která má být vykonána do dvou let po narození dítěte, má Meriam dostat ještě sto ran za cizoložství, protože její manželství s křesťanem bylo prohlášeno soudem za neplat

Súdán: ženě hrozí trest smrti za konverzi ke křesťanství

Súdánský soud shledal sedmadvacetiletou ženu vinnou z odpadlictví. Do 15. května se měla vzdát křesťanské víry. Ahmed Bilal Osman, súdánský ministr kultury a informací, řekl agentuře AFP, že „toto se neděje jenom v Súdánu. V Saúdské Arábii a vůbec ve všech muslimských zemích není dovoleno, a

Keňa legalizovala mnohoženství

Keňský prezident Uhuru Kenyatta podepsal zákon legalizující mnohoženství. Zpravodajská agentura Religion News Service oznámila, že se místní biskupové společně s evangelikály a představiteli nejvýznamnějších protestantských církví postavili proti zákonu.

Na Velký pátek byl ve Středoafrické republice zavražděn kněz

Prezident středoafrické Charity důrazně odsoudil vraždu kněze, ke které došlo na Velký pátek v diecézi Bossangoa. Zprávy uvádějí, že na P. Christa Formana Wilibonu šestkrát vystřelili ozbrojenci, když jel po ulici na motocyklu. Byl na cestě do Paouy, kde byl farářem v kostele sv. Kizita.

Skupina Boko Haram se přihlásila k únostu žákyň

Nigerijsko-islámská skupina Boko Haram zveřejnila videonahrávku, na níž se přiznává k únosu školních dívek v noci na 15. dubna v Čiboku (stát Borno). Skupina sdělila, že hodlá malé dívky prodat.

Církev na záchranu obyvatel SAR

„Stát tady už neexistuje. Jediná instituce, která funguje, je katolická církev. Lidi bez domova si rozebírají farnosti,“ řekl agentuře Fides mons. Samuel Kleda, arcibiskup Doualy a předseda biskupské konference Kamerunu.

   4  5  6  7  8  9  10  11  12