sv. Atanasia / ne 18. duben 2021

Pochází ze vznešené rodiny na ostrově Egina. O jejím atributu -hvězdě - legenda vypráví, že velmi mladá prožila u přeslice vytržení, při němž do její hrudi vstoupila zářivá hvězda. Atanasia už v mládí toužila ... (pokračování)

Přehled zpráv

AFRIKA

Svobodu pro těhotnou súdánskou křesťanku!

Těhotná súdánská křesťanka Meriam Ishagová byla odsouzena k smrti oběšením za svou údajnou konverzi ke křesťanství. Před popravou, která má být vykonána do dvou let po narození dítěte, má Meriam dostat ještě sto ran za cizoložství, protože její manželství s křesťanem bylo prohlášeno soudem za neplat

Súdán: ženě hrozí trest smrti za konverzi ke křesťanství

Súdánský soud shledal sedmadvacetiletou ženu vinnou z odpadlictví. Do 15. května se měla vzdát křesťanské víry. Ahmed Bilal Osman, súdánský ministr kultury a informací, řekl agentuře AFP, že „toto se neděje jenom v Súdánu. V Saúdské Arábii a vůbec ve všech muslimských zemích není dovoleno, a

Keňa legalizovala mnohoženství

Keňský prezident Uhuru Kenyatta podepsal zákon legalizující mnohoženství. Zpravodajská agentura Religion News Service oznámila, že se místní biskupové společně s evangelikály a představiteli nejvýznamnějších protestantských církví postavili proti zákonu.

Na Velký pátek byl ve Středoafrické republice zavražděn kněz

Prezident středoafrické Charity důrazně odsoudil vraždu kněze, ke které došlo na Velký pátek v diecézi Bossangoa. Zprávy uvádějí, že na P. Christa Formana Wilibonu šestkrát vystřelili ozbrojenci, když jel po ulici na motocyklu. Byl na cestě do Paouy, kde byl farářem v kostele sv. Kizita.

Skupina Boko Haram se přihlásila k únostu žákyň

Nigerijsko-islámská skupina Boko Haram zveřejnila videonahrávku, na níž se přiznává k únosu školních dívek v noci na 15. dubna v Čiboku (stát Borno). Skupina sdělila, že hodlá malé dívky prodat.

Církev na záchranu obyvatel SAR

„Stát tady už neexistuje. Jediná instituce, která funguje, je katolická církev. Lidi bez domova si rozebírají farnosti,“ řekl agentuře Fides mons. Samuel Kleda, arcibiskup Doualy a předseda biskupské konference Kamerunu.

Madagaskarští biskupové: Imperialističtí cizinci rozkládají kulturu genderovou teorií

V otevřeném dopise národu madagaskarští biskupové odsoudili imperialistické zahraniční vlivy popularizující „genderovou teorii“, o které tvrdí, že je v rozporu s kulturou země a škodí její prosperitě. Zavádění „genderové teorie“ mezi náš lid je stále více znepokojující,&ldquo

Náboženští představitelé ve Středoafrické republice žádají o mírové síly OSN

Organizace spojených národů – Muslimští a křesťanští představitelé ze Středoafrické republiky požádali Radu bezpečnosti OSN, aby uspíšila nasazení mírových sil do země, kterou trhá na kusy bezprecedentní sektářské násilí.

Církev v Ugandě varuje anglikánské společenství před rozdělením kvůli právům homosexuálů

Anglikánská církev v Ugandě v pondělí uvedla, že možná zváží odloučení se od mateřské církve v Anglii, pokud bude na Ugandu naléhat kvůli přísnému zákonu proti homosexuálům. „Problémem je respekt k názorům v naší zemi i církvi na homosexualitu a manželství osob stejného pohlaví. Pokud nejso

   5  6  7  8  9  10  11  12  13