Tři svatí archandělé / út 29. září 2020

Slavíme svátek tří archandělů, které nám představuje Bible jako ty, kteří stojí před Bohem (Lk 1,19; Tob 12,15). Povšimněme si jejich jmen a významu slova v hebrejštině. Michael - "Kdo je jako Bůh?" Gabriel... (pokračování)

Církví zprostředkované rozhovory v Kongu ve slepé uličce; kardinál vyzývá ke klidu

Nejvyšší katolický duchovní Demokratické republiky Kongo vyzval ke klidu a k dodržování ústavy poté, co se rozhovory mezi zastánci a odpůrci prezidenta Josepha Kabily dostaly do slepé uličky. Kabila, jenž v zemi vládne od roku 2001, zůstává v úřadu i po vypršení jeho ústavního mandátu a odmítl vyhlásit nové volby. Konžská biskupská konference vystupuje jako prostředník usilující o ukončení krize.

Církví zprostředkované rozhovory v Kongu ve slepé uličce; kardinál vyzývá ke klidu

Ve svém vánočním kázání hovořil kardinál Laurent Monsengwo Pasinya z Kinshasy, člen papežovy devítičlenné Rady kardinálů, o vánočním evangeliu, než se obrátil k politické situaci v zemi.

„Klid Vánoc vylučuje atentáty, zabíjení, násilí,“ kázal kardinál Monsengwo. „Naopak k němu patří spravedlnost, láska, pravda... ten, kdo respektuje ústavu, nemá důvod obávat se spravedlnosti. Ti, jejichž práva jsou porušována, cítí, že mají být touto ústavou chráněni.“11. 01. 2017, CC