sv. Sadot a druhové / út 18. únor 2020

V perském království, v místě zvaném Beit Lapat byl umučen svatý Sadot, bisku... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Islámský stát propustil deset asyrských křesťanů

Patřili do skupiny více než 200 věřících unesených v únoru na severovýchodě Sýrie. Mezi propuštěnými rukojmími je pět žen. K jejich propuštění došlo po „dlouhých jednáních“, vedených Asyrskou církví Východu. Odhaduje se, že milice stále ještě zadržují asi 140 lidí.

54 zahraničních párů odjelo z Nepálu s dětmi od náhradních matek

Náhradní mateřství bylo legalizováno v září 2014, ale bez účinné regulace. V září 2015 Nejvyšší soud zakázal praxi pronájmu dělohy. Nepál se stal centrem „reprodukční turistiky“ podobně jako Indie a Thajsko. Ředitel imigračního úřadu: „Domů se mohou vrátit pouze ti rodiče, kteří již za své děti zaplatili.“

Bagdád: Křesťané protestují proti islamizaci nezletilých

Mnozí křesťané a příslušníci dalších nemuslimských náboženských komunit demonstrovali 10. listopadu v Bagdádu proti islamizaci nezletilých. Platný předpis, podle něhož nezletilí při konverzi rodiče také automaticky mění náboženství na islám, destabilizuje soužití různých složek irácké společnosti, říkaly nápisy na četných transparentech.

Írán – Náboženské menšiny v Íránu: existují lidé, kteří využívají náboženskou svobodu k útoku na naši zemi

Vzhledem k nadcházející návštěvě íránského prezidenta Hasana Rúháního ve Vatikánu, kde jej přijme papež František, se v úterý 10. listopadu konalo v arménském kostele svatého Jiří v Teheránu setkání, jehož účastníci se zamýšleli nad postavením náboženských menšin v Íránu.

Křesťanští žáci nesmějí ve škole na toalety, které používají muslimové

Vyhrožovali jí, bili, uráželi a na tři hodiny zamkli na záchodech za to, že použila toaletu, na kterou chodí muslimští žáci: to se přihodilo Saře Bibi, žákyni základní školy v Samundari poblíž paňdžábského Faisalábádu v Pákistánu.

Muslimové opouští islám po zkušenostech s tzv. Islámským státem

Podle slov iráckých misionářů stále více muslimů opouští islám poté, co viděli brutální jednání bojovníků Islámského státu. „Lidé chtějí poznat Krista, zejména když slyší o zázracích, uzdravení, milosrdenství a lásce,“ říká vedoucí kurdské regionální pobočky organizace „Christian Aid Mission“.

Před rokem byli rodiče upáleni zaživa: dnes se rýsuje nový život pro jejich děti

Před rokem, 4. listopadu 2014, jedna událost vyvolala v Pákistánu vlnu zděšení a šokovala celý svět: dav muslimů vrhl křesťanské manžele Shamu a Shahzada Masihovy do vypalovací pece a zaživa je upálili kvůli podezření z rouhání.

Sako: Nyní nás křesťané žádají, abychom zorganizovali jejich útěk

Chaldejský patriarcha Louis Raphael I. o uprchlících, kteří utíkají do Evropy: „Jakékoli prohlášení, které může přimět náš lid k emigraci, je v tuto chvíli nezodpovědné. Nyní nás náš lid kritizuje. Chtějí, abychom pro ně sehnali letenky, víza a našli střediska pro uprchlíky v jiných zemích. To není možné. Stát to nemůže udělat. A ani církev.“

Saúdská Arábie potlačila arabskou verzi National Geographic

Saúdská Arábie zakázala arabskou verzi časopisu National Geographic kvůli fotografii papeže Františka. Šéfredaktor časopisu Alsaad Omar al Menhaly vydal prohlášení:

   7  8  9  10  11  12  13  14  15    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >