sv. Jan Kapistránský / st 23. říjen 2019

Pocházel z Capestranu, vystudoval práva a začal kariéru ve službách neapolského... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Írán – Náboženské menšiny v Íránu: existují lidé, kteří využívají náboženskou svobodu k útoku na naši zemi

Vzhledem k nadcházející návštěvě íránského prezidenta Hasana Rúháního ve Vatikánu, kde jej přijme papež František, se v úterý 10. listopadu konalo v arménském kostele svatého Jiří v Teheránu setkání, jehož účastníci se zamýšleli nad postavením náboženských menšin v Íránu.

Křesťanští žáci nesmějí ve škole na toalety, které používají muslimové

Vyhrožovali jí, bili, uráželi a na tři hodiny zamkli na záchodech za to, že použila toaletu, na kterou chodí muslimští žáci: to se přihodilo Saře Bibi, žákyni základní školy v Samundari poblíž paňdžábského Faisalábádu v Pákistánu.

Muslimové opouští islám po zkušenostech s tzv. Islámským státem

Podle slov iráckých misionářů stále více muslimů opouští islám poté, co viděli brutální jednání bojovníků Islámského státu. „Lidé chtějí poznat Krista, zejména když slyší o zázracích, uzdravení, milosrdenství a lásce,“ říká vedoucí kurdské regionální pobočky organizace „Christian Aid Mission“.

Před rokem byli rodiče upáleni zaživa: dnes se rýsuje nový život pro jejich děti

Před rokem, 4. listopadu 2014, jedna událost vyvolala v Pákistánu vlnu zděšení a šokovala celý svět: dav muslimů vrhl křesťanské manžele Shamu a Shahzada Masihovy do vypalovací pece a zaživa je upálili kvůli podezření z rouhání.

Sako: Nyní nás křesťané žádají, abychom zorganizovali jejich útěk

Chaldejský patriarcha Louis Raphael I. o uprchlících, kteří utíkají do Evropy: „Jakékoli prohlášení, které může přimět náš lid k emigraci, je v tuto chvíli nezodpovědné. Nyní nás náš lid kritizuje. Chtějí, abychom pro ně sehnali letenky, víza a našli střediska pro uprchlíky v jiných zemích. To není možné. Stát to nemůže udělat. A ani církev.“

Saúdská Arábie potlačila arabskou verzi National Geographic

Saúdská Arábie zakázala arabskou verzi časopisu National Geographic kvůli fotografii papeže Františka. Šéfredaktor časopisu Alsaad Omar al Menhaly vydal prohlášení:

Pákistán – Na památku křesťanských hrdinů

K uctění památky křesťanských hrdinů, kteří položili svůj život za Pákistán, se konala slavnost v lahorském semináři „Santa Maria“, jíž se zúčastnili kněží, laici a seminaristé z diecéze.

Nový antidiskriminační zákon je krokem vpřed v oblasti náboženské svobody

Známý odborník na islám se zamýšlí nad novým zákonem přijatým ve Spojených arabských emirátech, jenž zakazuje „všechny formy diskriminace založené na náboženství, kastě, vyznání, učení, rase, barvě pleti nebo etnickém původu“. Rovnost je islámu cizí. Nový zákon trestá každého, kdo podporuje „náboženskou nenávist“ nebo financuje organizace, které šíří nenávist.

Kristova láska překonává zlo, které páchá Islámský stát – říká irácký duchovní

Rok poté, co 120 tisíc křesťanů uprchlo z Ninivské planiny před Islámským státem, hovořil irácký duchovní o každodenních problémech uprchlíků v Erbilu, hlavním městě autonomní oblasti Kurdistán, v němž žije 1,5 milionu obyvatel. „Dnes můžeme říci, že irácký Kurdistán je bezpečný a jeho vláda nám velmi pomáhá,“ řekl chaldejský katolický arcibiskup z Erbilu Bashar Warda.

   7  8  9  10  11  12  13  14  15