Tři svatí archandělé / út 29. září 2020

Slavíme svátek tří archandělů, které nám představuje Bible jako ty, kteří stojí před Bohem (Lk 1,19; Tob 12,15). Povšimněme si jejich jmen a významu slova v hebrejštině. Michael - "Kdo je jako Bůh?" Gabriel... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Jubilejní rok v Mongolsku – nejmenší církvi na světě

8. prosince otevřela katedrála svatých Petra a Pavla v Ulánbátaru svou Svatou bránu při „nádherném obřadu s velkou účastí Božího lidu“. Nejmenší církev na světě „zaměří svůj pastorační plán na odpuštění a smíření“. Obrácení Mongolů „téměř vždy vychází ze zkušenosti křesťanského přijetí“.

Korea: Pro mír je nezbytná lázeň pokory

Korejský biskup Peter Kang se domnívá, že Soul se musí zbavit svého „komplexu nadřazenosti“ ve vztahu k Severu. Denně slaví eucharistii před americkou námořní základnou na Čedžu, aby byla odvrácena hrozba války na Východě. Dialog mezi oběma Korejemi pokračuje díky iniciativě Severu.

Salman Rushdie: Západ je vůči Saúdské Arábii naivní

Spisovatel Salman Rushdie vyčítá průmyslovým zemím naivitu ve vztahu se Saúdskou Arábií. „Jednou z největších chyb Západu je mylná představa, že saúdský režim je nám příznivě nakloněn,“ řekl Rushdie v rozhovoru pro Redaktionsnetzwerk Deutschland, k níž patří 30 německých deníků.

Islámský stát propustil deset asyrských křesťanů

Patřili do skupiny více než 200 věřících unesených v únoru na severovýchodě Sýrie. Mezi propuštěnými rukojmími je pět žen. K jejich propuštění došlo po „dlouhých jednáních“, vedených Asyrskou církví Východu. Odhaduje se, že milice stále ještě zadržují asi 140 lidí.

54 zahraničních párů odjelo z Nepálu s dětmi od náhradních matek

Náhradní mateřství bylo legalizováno v září 2014, ale bez účinné regulace. V září 2015 Nejvyšší soud zakázal praxi pronájmu dělohy. Nepál se stal centrem „reprodukční turistiky“ podobně jako Indie a Thajsko. Ředitel imigračního úřadu: „Domů se mohou vrátit pouze ti rodiče, kteří již za své děti zaplatili.“

Bagdád: Křesťané protestují proti islamizaci nezletilých

Mnozí křesťané a příslušníci dalších nemuslimských náboženských komunit demonstrovali 10. listopadu v Bagdádu proti islamizaci nezletilých. Platný předpis, podle něhož nezletilí při konverzi rodiče také automaticky mění náboženství na islám, destabilizuje soužití různých složek irácké společnosti, říkaly nápisy na četných transparentech.

Írán – Náboženské menšiny v Íránu: existují lidé, kteří využívají náboženskou svobodu k útoku na naši zemi

Vzhledem k nadcházející návštěvě íránského prezidenta Hasana Rúháního ve Vatikánu, kde jej přijme papež František, se v úterý 10. listopadu konalo v arménském kostele svatého Jiří v Teheránu setkání, jehož účastníci se zamýšleli nad postavením náboženských menšin v Íránu.

Křesťanští žáci nesmějí ve škole na toalety, které používají muslimové

Vyhrožovali jí, bili, uráželi a na tři hodiny zamkli na záchodech za to, že použila toaletu, na kterou chodí muslimští žáci: to se přihodilo Saře Bibi, žákyni základní školy v Samundari poblíž paňdžábského Faisalábádu v Pákistánu.

Muslimové opouští islám po zkušenostech s tzv. Islámským státem

Podle slov iráckých misionářů stále více muslimů opouští islám poté, co viděli brutální jednání bojovníků Islámského státu. „Lidé chtějí poznat Krista, zejména když slyší o zázracích, uzdravení, milosrdenství a lásce,“ říká vedoucí kurdské regionální pobočky organizace „Christian Aid Mission“.

   7  8  9  10  11  12  13  14  15