sv. Jan Kapistránský / st 23. říjen 2019

Pocházel z Capestranu, vystudoval práva a začal kariéru ve službách neapolského... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Patriarcha naléhavě žádá mír na Blízkém východě

Řecký pravoslavný patriarcha Antiochie si ve svém nedávném projevu v Bostonu postěžoval na utrpení blízkovýchodních křesťanů a žádal o mír. „Máme kněze, mnichy, řeholnice, laiky a mučedníky – jejich jediným zločinem je to, že se drží křesťanství,“ řekl patriarcha Jan X.

Na severu Iráku přibývá konverzí ke křesťanství

V severním Iráku se stále více muslimů obrací ke křesťanské víře. Jsou mezi nimi i bojovníci IS. Utrpěli ztrátu iluzí a děsí se barbarství IS. Některým z nich se Ježíš zjevil osobně. Hlásí to internetová Christian Post s odvoláním na osobní svědectví z oblasti konfliktu.

Thajsko: Zákon, kterým se zakazuje komerční náhradní mateřství, vstoupil v platnost

Nový zákon zakazující komerční náhradní mateřství nabývá účinnosti 30. července, i když stále pokračují kontroverze ohledně dětí narozených předtím, než byl zákon letos v zimě přijat. Úředníci z ministerstva veřejného zdraví oznámili, že ve čtvrtek začal platit zákon na ochranu dětí narozených pomocí asistované reprodukce, který byl přijat v únoru a 1. května zveřejněn v Royal Gazzete.

Naděje na ukončení válek na Blízkém východě

V Libanonu a v arabském světě veřejné mínění reagovalo na dohodu s obezřetností a skepsí. Podle některých by mohla odblokovat volbu libanonského prezidenta. Teherán a Rijád soupeří o vůdčí roli v regionálním mírovém procesu. S koncem Ramadánu se mnozí obávají rozpoutání dalšího násilí.

Kambodža: zahájení beatifikačního procesu

Církev v Kambodži oficiálně otevřela diecézní fázi beatifikačního procesu 35 mučedníků, kteří byli zabiti nebo ponecháni zemřít během perzekuce, jež Církev vytrpěla za režimu Pol Pota a Rudých Kmérů. Oznámila to agentura Fides.

Sýrie: Část křesťanů chce setrvat

Během občanské války v Sýrii uprchla polovina syrské populace, ale církevní představitelé se snaží vyslat poselství naděje pronásledovaným křesťanům, kteří se rozhodli zůstat. „V současné době je Aleppo pod masivními útoky džihádistů a bomby dopadají po celé hodiny. Mají zastrašit lidi a přimět je k útěku,“ napsal melchitský arcibiskup Jean-Clement Jeanbart v listě z 17. července.

Mosul: Islámský stát unesl 111 dětí

Unesené děti ve věku 10-15 let mají být vycvičeny na teroristy, řekl mluvčí vládnoucí Kurdské demokratické strany. Islámský stát zajal také 78 dospělých, kteří se snažili děti bránit. Unesené děti, většinou ve věku 10-15 let, byly převezeny do výchovného a vojenského střediska teroristické skupiny IS, kde jim budou vymývány mozky, řekl televizní stanici mluvčí Kurdské demokratické strany Saeed Mamuzini.

Paní Asia Bibi: Pozastaven rozsudek smrti!

Po mnohaletých kampaních, peticích, mobilizací podpory a modliteb byla ve středu 22. července oznámena vynikající zpráva - paní Asia Bibi již není pod rozsudkem smrti. Soud revidoval vyhlášený verdikt a zjistil, že proces před jeho vynesením vykazoval závažné nedostatky.

Bagdád: unesení křesťané byli zabiti po zaplacení výkupného

Během dvou týdnů byli v Bagdádu uneseni čtyři iráčtí křesťané a dva z nich byli bohužel zabiti: poté, co za ně bylo zaplaceno výkupné, je policie nalezla mrtvé. Tělo Quaise Abdula Shayi bylo předáno rodině, přestože ta únoscům zaplatila výkupné ve výši 25 tisíc dolarů.

   8  9  10  11  12  13  14  15  16