sv. Beda Ctihodný (Venerabilis) / po 25. květen 2020

Pocházel ze severovýchodní části Anglie. Již v mládí se řídil podle benediktinské řehole. Ve dne studoval, v noci vstával k modlitbě. Téměř celý život strávil v klášteře v Jarrově nedaleko rodného místa. Když s... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Sako: Nyní nás křesťané žádají, abychom zorganizovali jejich útěk

Chaldejský patriarcha Louis Raphael I. o uprchlících, kteří utíkají do Evropy: „Jakékoli prohlášení, které může přimět náš lid k emigraci, je v tuto chvíli nezodpovědné. Nyní nás náš lid kritizuje. Chtějí, abychom pro ně sehnali letenky, víza a našli střediska pro uprchlíky v jiných zemích. To není možné. Stát to nemůže udělat. A ani církev.“

Saúdská Arábie potlačila arabskou verzi National Geographic

Saúdská Arábie zakázala arabskou verzi časopisu National Geographic kvůli fotografii papeže Františka. Šéfredaktor časopisu Alsaad Omar al Menhaly vydal prohlášení:

Pákistán – Na památku křesťanských hrdinů

K uctění památky křesťanských hrdinů, kteří položili svůj život za Pákistán, se konala slavnost v lahorském semináři „Santa Maria“, jíž se zúčastnili kněží, laici a seminaristé z diecéze.

Nový antidiskriminační zákon je krokem vpřed v oblasti náboženské svobody

Známý odborník na islám se zamýšlí nad novým zákonem přijatým ve Spojených arabských emirátech, jenž zakazuje „všechny formy diskriminace založené na náboženství, kastě, vyznání, učení, rase, barvě pleti nebo etnickém původu“. Rovnost je islámu cizí. Nový zákon trestá každého, kdo podporuje „náboženskou nenávist“ nebo financuje organizace, které šíří nenávist.

Kristova láska překonává zlo, které páchá Islámský stát – říká irácký duchovní

Rok poté, co 120 tisíc křesťanů uprchlo z Ninivské planiny před Islámským státem, hovořil irácký duchovní o každodenních problémech uprchlíků v Erbilu, hlavním městě autonomní oblasti Kurdistán, v němž žije 1,5 milionu obyvatel. „Dnes můžeme říci, že irácký Kurdistán je bezpečný a jeho vláda nám velmi pomáhá,“ řekl chaldejský katolický arcibiskup z Erbilu Bashar Warda.

Patriarcha naléhavě žádá mír na Blízkém východě

Řecký pravoslavný patriarcha Antiochie si ve svém nedávném projevu v Bostonu postěžoval na utrpení blízkovýchodních křesťanů a žádal o mír. „Máme kněze, mnichy, řeholnice, laiky a mučedníky – jejich jediným zločinem je to, že se drží křesťanství,“ řekl patriarcha Jan X.

Na severu Iráku přibývá konverzí ke křesťanství

V severním Iráku se stále více muslimů obrací ke křesťanské víře. Jsou mezi nimi i bojovníci IS. Utrpěli ztrátu iluzí a děsí se barbarství IS. Některým z nich se Ježíš zjevil osobně. Hlásí to internetová Christian Post s odvoláním na osobní svědectví z oblasti konfliktu.

Thajsko: Zákon, kterým se zakazuje komerční náhradní mateřství, vstoupil v platnost

Nový zákon zakazující komerční náhradní mateřství nabývá účinnosti 30. července, i když stále pokračují kontroverze ohledně dětí narozených předtím, než byl zákon letos v zimě přijat. Úředníci z ministerstva veřejného zdraví oznámili, že ve čtvrtek začal platit zákon na ochranu dětí narozených pomocí asistované reprodukce, který byl přijat v únoru a 1. května zveřejněn v Royal Gazzete.

Naděje na ukončení válek na Blízkém východě

V Libanonu a v arabském světě veřejné mínění reagovalo na dohodu s obezřetností a skepsí. Podle některých by mohla odblokovat volbu libanonského prezidenta. Teherán a Rijád soupeří o vůdčí roli v regionálním mírovém procesu. S koncem Ramadánu se mnozí obávají rozpoutání dalšího násilí.

   8  9  10  11  12  13  14  15  16