sv. Jan Kapistránský / st 23. říjen 2019

Pocházel z Capestranu, vystudoval práva a začal kariéru ve službách neapolského... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

V Soulu otevřen nový úřad OSN pro lidská práva se zaměřením na Severní Koreu

Zaměřit se na situaci lidských práv v Severní Koreji: to je cílem nového úřadu Organizace spojených národů pro lidská práva, který se otevírá v Soulu.

Genocida? Tažení Islámského státu jsou náboženské čistky

ISIS vede nekompromisní válku, která obnáší i náboženské a územní čistky křesťanů a dalších menšin z Blízkého východu. Nedávné události v Texasu nám připomínají, že ISIS není jen regionální hrozbou.

Je islám náboženstvím války, nebo míru?

Poté, co byla na internetu zveřejněna zvuková nahrávka s poselstvím chalífy Islámského státu, jeden z expertů uvedl, že to, jak tato organizace chápe islám, je výzvou pro všechny muslimy, aby přehodnotili islámské dějiny. „Jediným řešením je radikální reforma toho, jak sami muslimové vnímají islámské dějiny,“ napsal v polovině května pro AsiaNews P. Samir Khalil Samir, egyptský jezuita a prorektor Papežského orientálního ústavu.

Politika jednoho dítěte v Číně: dva příběhy se šťastným koncem

Americká aktivistka za lidská práva Reggie Littlejohnová sdělila agentuře AsiaNews, jak se organizaci Women‘s Rights Without Frontiers podařilo zachránit dvě ženy a jejich děti.

Indičtí biskupové: Byli bychom rádi, kdyby byla svatořečena Matka Tereza

„Matka Tereza z Kalkaty je univerzálním symbolem milosrdenství a soucitu. Indičtí biskupové by byli velmi šťastní a vděční Svatému otci a upřímně doufají, že ke kanonizaci Matky Terezy z Kalkaty dojde během Jubilejního roku milosrdenství,“ řekl agentuře Fides P. Stephen Alathara, zástupce generálního sekretáře a mluvčí indické biskupské konference.

Vyčerpání, beznaděj: Biskup říká, že život v Sýrii vyžaduje velkou víru

Chaldejský biskup ze syrského Aleppa Antoine Audo a jeho lid jsou vyčerpaní. Biskup, který je předsedou církevní charitativní organizace Caritas Syria, opustil na několik dní vlast, aby se ve dnech 12.–17. května účastnil valné hromady Caritas Internationals v Římě.

Postihy křesťanů za víru

Teroristická organizace Islámský stát vydala oficiální formulář pro „daň z hlavy“, kterou mají platit židé a křesťané v oblastech pod kontrolou IS.

Sýrie: vláda by mohla porazit Islámský stát, pokud jej nebudou podporovat cizí země

Syrský katolický arcibiskup popsal prezidenta Bašára Al Asada jako „dobrého muže“, ačkoli vzápětí dodal, že nemá v úmyslu vyjadřovat mu politickou podporu. V rozhovoru pro webovou stránku Crux arcibiskup z Aleppa Jean-Clement Jeanbart popřel, že by křesťané v Sýrii během této krvavé občanské války podporovali vládu.

Vietnam – připravován nový zákon o náboženství

Vietnamská vláda zvažuje možnost reformovat zákon upravující podmínky pro působení náboženských komunit v zemi: podle některých zástupců křesťanských církví vládní úředníci pracují na návrhu nového zákona o náboženství, který by měl nahradit Dekret č. 92 schválený v roce 2013.

   9  10  11  12  13  14  15  16  17