sv. Beda Ctihodný (Venerabilis) / po 25. květen 2020

Pocházel ze severovýchodní části Anglie. Již v mládí se řídil podle benediktinské řehole. Ve dne studoval, v noci vstával k modlitbě. Téměř celý život strávil v klášteře v Jarrově nedaleko rodného místa. Když s... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Kambodža: zahájení beatifikačního procesu

Církev v Kambodži oficiálně otevřela diecézní fázi beatifikačního procesu 35 mučedníků, kteří byli zabiti nebo ponecháni zemřít během perzekuce, jež Církev vytrpěla za režimu Pol Pota a Rudých Kmérů. Oznámila to agentura Fides.

Sýrie: Část křesťanů chce setrvat

Během občanské války v Sýrii uprchla polovina syrské populace, ale církevní představitelé se snaží vyslat poselství naděje pronásledovaným křesťanům, kteří se rozhodli zůstat. „V současné době je Aleppo pod masivními útoky džihádistů a bomby dopadají po celé hodiny. Mají zastrašit lidi a přimět je k útěku,“ napsal melchitský arcibiskup Jean-Clement Jeanbart v listě z 17. července.

Mosul: Islámský stát unesl 111 dětí

Unesené děti ve věku 10-15 let mají být vycvičeny na teroristy, řekl mluvčí vládnoucí Kurdské demokratické strany. Islámský stát zajal také 78 dospělých, kteří se snažili děti bránit. Unesené děti, většinou ve věku 10-15 let, byly převezeny do výchovného a vojenského střediska teroristické skupiny IS, kde jim budou vymývány mozky, řekl televizní stanici mluvčí Kurdské demokratické strany Saeed Mamuzini.

Paní Asia Bibi: Pozastaven rozsudek smrti!

Po mnohaletých kampaních, peticích, mobilizací podpory a modliteb byla ve středu 22. července oznámena vynikající zpráva - paní Asia Bibi již není pod rozsudkem smrti. Soud revidoval vyhlášený verdikt a zjistil, že proces před jeho vynesením vykazoval závažné nedostatky.

Bagdád: unesení křesťané byli zabiti po zaplacení výkupného

Během dvou týdnů byli v Bagdádu uneseni čtyři iráčtí křesťané a dva z nich byli bohužel zabiti: poté, co za ně bylo zaplaceno výkupné, je policie nalezla mrtvé. Tělo Quaise Abdula Shayi bylo předáno rodině, přestože ta únoscům zaplatila výkupné ve výši 25 tisíc dolarů.

V Soulu otevřen nový úřad OSN pro lidská práva se zaměřením na Severní Koreu

Zaměřit se na situaci lidských práv v Severní Koreji: to je cílem nového úřadu Organizace spojených národů pro lidská práva, který se otevírá v Soulu.

Genocida? Tažení Islámského státu jsou náboženské čistky

ISIS vede nekompromisní válku, která obnáší i náboženské a územní čistky křesťanů a dalších menšin z Blízkého východu. Nedávné události v Texasu nám připomínají, že ISIS není jen regionální hrozbou.

Je islám náboženstvím války, nebo míru?

Poté, co byla na internetu zveřejněna zvuková nahrávka s poselstvím chalífy Islámského státu, jeden z expertů uvedl, že to, jak tato organizace chápe islám, je výzvou pro všechny muslimy, aby přehodnotili islámské dějiny. „Jediným řešením je radikální reforma toho, jak sami muslimové vnímají islámské dějiny,“ napsal v polovině května pro AsiaNews P. Samir Khalil Samir, egyptský jezuita a prorektor Papežského orientálního ústavu.

Politika jednoho dítěte v Číně: dva příběhy se šťastným koncem

Americká aktivistka za lidská práva Reggie Littlejohnová sdělila agentuře AsiaNews, jak se organizaci Women‘s Rights Without Frontiers podařilo zachránit dvě ženy a jejich děti.

   9  10  11  12  13  14  15  16  17