sv. Sulpicius Severus / st 29. leden 2020

Dospíval na královském dvoře v Galii. Byl prý pážetem, dosáhl vzdělání a podle ... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Pákistán – muslimové se mstí: hromadné znásilnění křesťanky

Křesťanka Samrah Badal se stala obětí znásilnění, jehož se dopustili čtyři muslimové, kteří chtěli pomstít údajnou „čest“ muslimské rodiny. Agentuře Fides to oznámil křesťanský advokát Aneeqa M. Anthony, koordinátor nevládní organizace „Voice Society“, která nahlásila tento násilný čin, k němuž došlo koncem června v Lahore.

Pákistán – policejní násilí vůči křesťanům

Křesťané v Pákistánu jsou napadáni i policií. V neděli 12. června policejní důstojník Amir Abdullah vpadl do protestantského kostela v distriktu Fazalia v Lahore, kde bil a ponižoval pastora Riaze Rehmata slavícího liturgii a sprostě oslovoval věřící.

Čínští katolíci v šoku po prohlášení vězněného biskupa

Čínští katolíci z „podzemní“ Církve reagují s nedůvěrou na prohlášení biskupa Thaddeuse Ma Daquina, v němž chválí vládou kontrolované Vlastenecké sdružení. Biskup Ma, který již čtyři roky žije v domácím vězení, poté, co veřejně oznámil, že přerušuje vazby s Vlasteneckým sdružením, zveřejnil nyní na svém blogu prohlášení, že „ohledně Vlasteneckého sdružení pochybil slovy i skutky“.

Pákistán – pět křesťanů zproštěno obvinění z rouhání

Protiteroristický soud v Lahore osvobodil pět křesťanů obviněných z rouhání. Obvinění bylo podáno 16. srpna 2015 proti šestnácti osobám za to, že zveřejnily materiál považovaný za urážku islámu. Soud také přidal obvinění z „podněcování sektářské nenávisti“. Mezi oběťmi byl i protestantský pastor Aftab Gill z Gudžrátu, který vytiskl plakát s nápisem „rasool“ (což v urdštině znamená apoštol) pro svého otce Fazala Masiha, zakladatele jejich společenství.

Hongkong – čtyři noví kněží a jáhen k 800. výročí dominikánského řádu

Dominikáni v roce 2016 slaví osmisté výročí potvrzení svého řádu papežem Honoriem III. a v čínské dominikánské provincii „Panny Marie Růžencové“ byli v Hongkongu vysvěceni čtyři kněží a jáhen.

Tisíce dětí v Sýrii se modlily za mír

1. června se tisíce křesťanských dětí ze všech denominací shromáždily v několika syrských městech na oslavách „Mezinárodního dne dětí“, který se stal dnem modlitby za mír. V Homsu se jednalo o první veřejnou akci s dětmi pořádanou od osvobození města syrským režimem. Křesťanská televizní síť Tele Lumière vysílala průběh oslav z celého Blízkého východu. Více než 700 dětí oděných v bílém se sešlo společně s katolickými a pravoslavnými biskupy ve městě, jež bylo několik let v obležení – ve starověkém křesťanském centru, kde byl v dubnu 2014 zavražděn jezuitský otec Frans van der Lugt.

Vládní úředník USA varuje: v Iráku se křesťanům zavírají dveře

Americký vládní úředník v červnu na návštěvě Říma řekl, že v důsledku působení islámských teroristických skupin, jako je ISIS, „se křesťanům v Iráku zavírají dveře“ a čas, kdy bude možno zabránit jejich vyhlazení, se krátí.

ISIS ničí syrská města

„Pokud v Sýrii nebudou bezpečné oblasti, bude zemi opouštět stále více lidí – pravděpodobně nadobro. Mnozí z nich zvolí cestu po moři.“ Syrský duchovní popsal zoufalé snahy ošetřovat zraněné a umírající po několika útocích ISIS na města Tartús a Džabla, které si vyžádaly více než 200 mrtvých a téměř 650 zraněných.

Vláda v Izraeli ekonomicky likviduje křesťanské školství

Izraelské Ministerstvo školství „nedodrželo dohodu“ a nezaplatilo křesťanským školám ve Svaté zemi dohodnutou částku, která je pro ně nezbytná. Slíbili „50 milionů šekelů za rok“, polovinu „v prvních třech měsících“ a druhou polovinu „v těch následujících“, ale zatím „nic nezaplatili“ a „to už jsme na konci školního roku“.

   2  3  4  5  6  7  8  9  10    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >