sv. Tomáš / pá 3. červenec 2020

Byl apoštolem upřímného a otevřeného srdce. Po Kristově smrti na kříži ochabl ve své víře. Jeho slova nedůvěry a důsledná víra poté co se fyzicky přesvědčil o Kristově zmrtvýchvstání mají podpořit naši víru i v... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Teroristický útok na řeholnice Matky Terezy

Čtyři sestry misionářky lásky byly zavražděny v Jemenu. Spolu s nimi bylo zabito 12 jejich spolupracovníků a svěřenců. Kněz pocházející z Indie, který žil při jejich klášteře, byl unesen. Apoštolský vikář Jižní Arábie jednoznačně potvrdil náboženské motivace útoku.

Blízkovýchodní biskupové kritizují politiku otevřených hranic

Několik biskupů z Blízkého východu kritizovalo evropskou politiku otevřených hranic. Evropská unie by měla raději prosazovat „stabilní politické řešení“ v krizových oblastech, aby tam lidé mohli i nadále žít s jejich vlastní kulturou a náboženstvím, řekl v Mnichově chaldejský katolický patriarcha z Bagdádu Louis Raphael I. Sako.

Jižní Korea – v Soulu vysvěceno dvacet nových kněží a třicet jáhnů

Církev v Koreji, která se těší mnoha povoláním ke kněžství, získala 20 nových kněží: Kardinál Andrew Yeom Soo-jung, soulský arcibiskup, vysvětil těchto 20 kněží 5. února. Vzhledem k tomu, že se této události zúčastnil velký počet věřících, konala se slavnost ve velké hale Olympijského parku v Soulu.

Obhájkyně lidských práv Wang Yu a její manžel zatčeni kvůli údajnému podvracení státní moci

Zatčeno bylo ještě šest dalších právníků. Někteří z nich pracovali ve stejném právním středisku zvaném Fengrui, jež úřady charakterizovaly jako „zločinecký gang“. Šestnáctiletý syn právničky Wang Yu je 24 hodin denně pod dohledem. Návrat kampaní z dob kulturní revoluce.

Čtyři Izraelci obviněni z lynčování eritrejského migranta

Devětadvacetiletý Habtom Zerhom byl zabit loni v říjnu, nejprve postřelen a poté lynčován davem. Vězeňský dozorce, voják a dva civilisté byli obviněni z násilného napadení. Mladíka napadli, když ležel a umíral na zemi, krvácel a nemohl se bránit.

Sýrie – Džihádisté propustili dalších 16 křesťanských rukojmí

Džihádisté hlásící se k samozvanému Islámskému státu (Daeš) 14. ledna propustili dalších 16 asyrských křesťanů náležejících k velké skupině rukojmích, kteří byli zajati a deportováni 23. února, kdy džihádistické milice provedly útok na převážně křesťanské asyrské vesnice roztroušené v údolí řeky Chábúr v severovýchodní syrské provincii Hasaka.

Vytvoření tzv. vzdáleného chalífátu

Jihovýchodní Asie se ocitla v hledáčku teroristů z Islámského státu. Jedná se o první útok teroristických milicí „Islámského státu“ (IS) v Indonésii. Mohl by být předehrou k šíření IS v jihovýchodní Asii.

Pákistán – katolík Paul Bhatti doufá ve zrušení zákona o rouhání

Kampaň za zrušení zákona o rouhání v Pákistánu považuje za nesmírně důležitou katolík Paul Bhattí, bratr Šahbáze Bhattího, ministra pro menšiny zavražděného 2. března 2011, a bývalý pákistánský ministr pro harmonické soužití a menšiny.

Podle vikáře z Aleppa jsou první dohody mezi vládou a povstalci malými kroky k ukončení války

Podle Mons. Georgese Abou Khazena „jen Islámský stát a Fronta an-Nusra chtějí, aby konflikt pokračoval“. Pomoc městům Madája, Foa a Kefraja je „povzbudivým a nadějným znamením“. Na Blízkém východě navzdory rostoucí touze po míru vnější sily „zneužívají náboženství a sektářskou nenávist pro dosažení svých vlastních ekonomických a politických zájmů“.

   5  6  7  8  9  10  11  12  13