sv. Jan Kapistránský / st 23. říjen 2019

Pocházel z Capestranu, vystudoval práva a začal kariéru ve službách neapolského... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Sýrie – Džihádisté propustili dalších 16 křesťanských rukojmí

Džihádisté hlásící se k samozvanému Islámskému státu (Daeš) 14. ledna propustili dalších 16 asyrských křesťanů náležejících k velké skupině rukojmích, kteří byli zajati a deportováni 23. února, kdy džihádistické milice provedly útok na převážně křesťanské asyrské vesnice roztroušené v údolí řeky Chábúr v severovýchodní syrské provincii Hasaka.

Vytvoření tzv. vzdáleného chalífátu

Jihovýchodní Asie se ocitla v hledáčku teroristů z Islámského státu. Jedná se o první útok teroristických milicí „Islámského státu“ (IS) v Indonésii. Mohl by být předehrou k šíření IS v jihovýchodní Asii.

Pákistán – katolík Paul Bhatti doufá ve zrušení zákona o rouhání

Kampaň za zrušení zákona o rouhání v Pákistánu považuje za nesmírně důležitou katolík Paul Bhattí, bratr Šahbáze Bhattího, ministra pro menšiny zavražděného 2. března 2011, a bývalý pákistánský ministr pro harmonické soužití a menšiny.

Podle vikáře z Aleppa jsou první dohody mezi vládou a povstalci malými kroky k ukončení války

Podle Mons. Georgese Abou Khazena „jen Islámský stát a Fronta an-Nusra chtějí, aby konflikt pokračoval“. Pomoc městům Madája, Foa a Kefraja je „povzbudivým a nadějným znamením“. Na Blízkém východě navzdory rostoucí touze po míru vnější sily „zneužívají náboženství a sektářskou nenávist pro dosažení svých vlastních ekonomických a politických zájmů“.

Rusko žádá navrácení chrámu Svaté moudrosti pravoslavné církvi

Ruští poslanci Státní dumy žádají, aby cařihradská katedrála Hagia Sophia, která dosud funguje jako muzeum, byla navrácena pravoslavné církvi. Požadavek vyslovil koordinátor parlamentní skupiny pro ochranu křesťanských hodnot Sergej Gavrilov.

Syrsko-katolický patriarcha: Náš lid má pocit, že zůstal opuštěn

Patriarcha Ignatius Joseph III. Younan žádá západní politiky, zejména prezidenta Obamu, aby více dbali na obranu pronásledovaných blízkovýchodních křesťanů. Pronásledování a hrozba vymizení křesťanů z některých částí Blízkého východu jsou tak vážné, že by Svatý stolec měl pozvat ministry zahraničí západních mocností do Vatikánu a papež František by měl vyzvat k pomoci křesťany chránit a bránit.

Potlačování náboženství v Číně je nyní zřejmě nejhorší od sedmdesátých let 20. století

Potlačování náboženské svobody v Číně je dnes větší než kdykoli dříve od smrti Mao Ce-tunga v roce 1976, uvádí se ve zprávě, kterou zveřejnila tisková agentura UCA.

Čína oficiálně oznámila novou politiku 2 dětí

Stálý výbor národního lidového kongresu oficiálně vyhlásil změnu oznámenou před dvěma měsíci.

V roce milosrdenství se katolíci na Blízkém východě budou modlit za Daeš

„Musíme odpouštět jeden druhému. I lidem z Daeš, kteří nám udělali tolik zlého.“ Svatý rok milosrdenství, slavnostně zahájený papežem Františkem v Římě 8. prosince 2015 – na svátek Neposkvrněného početí Panny Marie – je slaven katolíky po celém arabském světě. Mezinárodní katolická charitativní organizace Pomoc církvi v nouzi (ACN) shromáždila některé dojmy.

   5  6  7  8  9  10  11  12  13