sv. Timotej / ne 26. leden 2020

Ke křesťanství byl přiveden apoštolem Pavlem, kterého věrně provázel na apošto... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Obhájkyně lidských práv Wang Yu a její manžel zatčeni kvůli údajnému podvracení státní moci

Zatčeno bylo ještě šest dalších právníků. Někteří z nich pracovali ve stejném právním středisku zvaném Fengrui, jež úřady charakterizovaly jako „zločinecký gang“. Šestnáctiletý syn právničky Wang Yu je 24 hodin denně pod dohledem. Návrat kampaní z dob kulturní revoluce.

Čtyři Izraelci obviněni z lynčování eritrejského migranta

Devětadvacetiletý Habtom Zerhom byl zabit loni v říjnu, nejprve postřelen a poté lynčován davem. Vězeňský dozorce, voják a dva civilisté byli obviněni z násilného napadení. Mladíka napadli, když ležel a umíral na zemi, krvácel a nemohl se bránit.

Sýrie – Džihádisté propustili dalších 16 křesťanských rukojmí

Džihádisté hlásící se k samozvanému Islámskému státu (Daeš) 14. ledna propustili dalších 16 asyrských křesťanů náležejících k velké skupině rukojmích, kteří byli zajati a deportováni 23. února, kdy džihádistické milice provedly útok na převážně křesťanské asyrské vesnice roztroušené v údolí řeky Chábúr v severovýchodní syrské provincii Hasaka.

Vytvoření tzv. vzdáleného chalífátu

Jihovýchodní Asie se ocitla v hledáčku teroristů z Islámského státu. Jedná se o první útok teroristických milicí „Islámského státu“ (IS) v Indonésii. Mohl by být předehrou k šíření IS v jihovýchodní Asii.

Pákistán – katolík Paul Bhatti doufá ve zrušení zákona o rouhání

Kampaň za zrušení zákona o rouhání v Pákistánu považuje za nesmírně důležitou katolík Paul Bhattí, bratr Šahbáze Bhattího, ministra pro menšiny zavražděného 2. března 2011, a bývalý pákistánský ministr pro harmonické soužití a menšiny.

Podle vikáře z Aleppa jsou první dohody mezi vládou a povstalci malými kroky k ukončení války

Podle Mons. Georgese Abou Khazena „jen Islámský stát a Fronta an-Nusra chtějí, aby konflikt pokračoval“. Pomoc městům Madája, Foa a Kefraja je „povzbudivým a nadějným znamením“. Na Blízkém východě navzdory rostoucí touze po míru vnější sily „zneužívají náboženství a sektářskou nenávist pro dosažení svých vlastních ekonomických a politických zájmů“.

Rusko žádá navrácení chrámu Svaté moudrosti pravoslavné církvi

Ruští poslanci Státní dumy žádají, aby cařihradská katedrála Hagia Sophia, která dosud funguje jako muzeum, byla navrácena pravoslavné církvi. Požadavek vyslovil koordinátor parlamentní skupiny pro ochranu křesťanských hodnot Sergej Gavrilov.

Syrsko-katolický patriarcha: Náš lid má pocit, že zůstal opuštěn

Patriarcha Ignatius Joseph III. Younan žádá západní politiky, zejména prezidenta Obamu, aby více dbali na obranu pronásledovaných blízkovýchodních křesťanů. Pronásledování a hrozba vymizení křesťanů z některých částí Blízkého východu jsou tak vážné, že by Svatý stolec měl pozvat ministry zahraničí západních mocností do Vatikánu a papež František by měl vyzvat k pomoci křesťany chránit a bránit.

Potlačování náboženství v Číně je nyní zřejmě nejhorší od sedmdesátých let 20. století

Potlačování náboženské svobody v Číně je dnes větší než kdykoli dříve od smrti Mao Ce-tunga v roce 1976, uvádí se ve zprávě, kterou zveřejnila tisková agentura UCA.

   5  6  7  8  9  10  11  12  13    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >