sv. Sadot a druhové / út 18. únor 2020

V perském království, v místě zvaném Beit Lapat byl umučen svatý Sadot, bisku... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Potlačování náboženství v Číně je nyní zřejmě nejhorší od sedmdesátých let 20. století

Potlačování náboženské svobody v Číně je dnes větší než kdykoli dříve od smrti Mao Ce-tunga v roce 1976, uvádí se ve zprávě, kterou zveřejnila tisková agentura UCA.

Čína oficiálně oznámila novou politiku 2 dětí

Stálý výbor národního lidového kongresu oficiálně vyhlásil změnu oznámenou před dvěma měsíci.

V roce milosrdenství se katolíci na Blízkém východě budou modlit za Daeš

„Musíme odpouštět jeden druhému. I lidem z Daeš, kteří nám udělali tolik zlého.“ Svatý rok milosrdenství, slavnostně zahájený papežem Františkem v Římě 8. prosince 2015 – na svátek Neposkvrněného početí Panny Marie – je slaven katolíky po celém arabském světě. Mezinárodní katolická charitativní organizace Pomoc církvi v nouzi (ACN) shromáždila některé dojmy.

Rabín vyzývá k vyhnání křesťanů z Izraele

Shromáždění katolických ordinářů ve Svaté zemi odsoudilo nedávný článek rabína Ben-Ziona Gopsteina, jenž vyzýval k vyhnání křesťanů z Izraele. Gopstein je ředitelem Lehava, Organizace pro prevenci asimilace ve Svaté zemi, která se staví proti integraci Židů a nežidů.

Katolická univerzita v Erbilu čelí exodu křesťanů z Mosulu

Arcibiskup Warda hovořil s Asia News o novém vzdělávacím zařízení. V době utrpení, pronásledování a exodu křesťanů v Iráku univerzita nabízí „silnou motivaci zůstat v zemi“. Italská biskupská konference poskytla na tento projekt 2,3 milionu eur. Nové univerzitní programy zahrnují studium orientalistiky, informačních technologií, jazyků a ekonomie. Oficiální zahájení proběhlo o svátku Neposkvrněného početí.

Křesťané v Bangladéši protestují proti útokům na kněze

Křesťanští duchovní v Bangladéši říkají, že je jim po nedávných násilných útocích, k nimž se přihlásily islámské militantní skupiny, vyhrožováno smrtí. Během posledních dvou týdnů nejméně sedm protestantů obdrželo textové zprávy s výhrůžkami smrtí. Přicházejí po násilných útocích na katolického kněze a protestantského kazatele.

Jubilejní rok v Mongolsku – nejmenší církvi na světě

8. prosince otevřela katedrála svatých Petra a Pavla v Ulánbátaru svou Svatou bránu při „nádherném obřadu s velkou účastí Božího lidu“. Nejmenší církev na světě „zaměří svůj pastorační plán na odpuštění a smíření“. Obrácení Mongolů „téměř vždy vychází ze zkušenosti křesťanského přijetí“.

Korea: Pro mír je nezbytná lázeň pokory

Korejský biskup Peter Kang se domnívá, že Soul se musí zbavit svého „komplexu nadřazenosti“ ve vztahu k Severu. Denně slaví eucharistii před americkou námořní základnou na Čedžu, aby byla odvrácena hrozba války na Východě. Dialog mezi oběma Korejemi pokračuje díky iniciativě Severu.

Salman Rushdie: Západ je vůči Saúdské Arábii naivní

Spisovatel Salman Rushdie vyčítá průmyslovým zemím naivitu ve vztahu se Saúdskou Arábií. „Jednou z největších chyb Západu je mylná představa, že saúdský režim je nám příznivě nakloněn,“ řekl Rushdie v rozhovoru pro Redaktionsnetzwerk Deutschland, k níž patří 30 německých deníků.

   6  7  8  9  10  11  12  13  14    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >