Tři svatí archandělé / út 29. září 2020

Slavíme svátek tří archandělů, které nám představuje Bible jako ty, kteří stojí před Bohem (Lk 1,19; Tob 12,15). Povšimněme si jejich jmen a významu slova v hebrejštině. Michael - "Kdo je jako Bůh?" Gabriel... (pokračování)

Přehled zpráv

BLÍZKÝ VÝCHOD A ASIE

Podle vikáře z Aleppa jsou první dohody mezi vládou a povstalci malými kroky k ukončení války

Podle Mons. Georgese Abou Khazena „jen Islámský stát a Fronta an-Nusra chtějí, aby konflikt pokračoval“. Pomoc městům Madája, Foa a Kefraja je „povzbudivým a nadějným znamením“. Na Blízkém východě navzdory rostoucí touze po míru vnější sily „zneužívají náboženství a sektářskou nenávist pro dosažení svých vlastních ekonomických a politických zájmů“.

Rusko žádá navrácení chrámu Svaté moudrosti pravoslavné církvi

Ruští poslanci Státní dumy žádají, aby cařihradská katedrála Hagia Sophia, která dosud funguje jako muzeum, byla navrácena pravoslavné církvi. Požadavek vyslovil koordinátor parlamentní skupiny pro ochranu křesťanských hodnot Sergej Gavrilov.

Syrsko-katolický patriarcha: Náš lid má pocit, že zůstal opuštěn

Patriarcha Ignatius Joseph III. Younan žádá západní politiky, zejména prezidenta Obamu, aby více dbali na obranu pronásledovaných blízkovýchodních křesťanů. Pronásledování a hrozba vymizení křesťanů z některých částí Blízkého východu jsou tak vážné, že by Svatý stolec měl pozvat ministry zahraničí západních mocností do Vatikánu a papež František by měl vyzvat k pomoci křesťany chránit a bránit.

Potlačování náboženství v Číně je nyní zřejmě nejhorší od sedmdesátých let 20. století

Potlačování náboženské svobody v Číně je dnes větší než kdykoli dříve od smrti Mao Ce-tunga v roce 1976, uvádí se ve zprávě, kterou zveřejnila tisková agentura UCA.

Čína oficiálně oznámila novou politiku 2 dětí

Stálý výbor národního lidového kongresu oficiálně vyhlásil změnu oznámenou před dvěma měsíci.

V roce milosrdenství se katolíci na Blízkém východě budou modlit za Daeš

„Musíme odpouštět jeden druhému. I lidem z Daeš, kteří nám udělali tolik zlého.“ Svatý rok milosrdenství, slavnostně zahájený papežem Františkem v Římě 8. prosince 2015 – na svátek Neposkvrněného početí Panny Marie – je slaven katolíky po celém arabském světě. Mezinárodní katolická charitativní organizace Pomoc církvi v nouzi (ACN) shromáždila některé dojmy.

Rabín vyzývá k vyhnání křesťanů z Izraele

Shromáždění katolických ordinářů ve Svaté zemi odsoudilo nedávný článek rabína Ben-Ziona Gopsteina, jenž vyzýval k vyhnání křesťanů z Izraele. Gopstein je ředitelem Lehava, Organizace pro prevenci asimilace ve Svaté zemi, která se staví proti integraci Židů a nežidů.

Katolická univerzita v Erbilu čelí exodu křesťanů z Mosulu

Arcibiskup Warda hovořil s Asia News o novém vzdělávacím zařízení. V době utrpení, pronásledování a exodu křesťanů v Iráku univerzita nabízí „silnou motivaci zůstat v zemi“. Italská biskupská konference poskytla na tento projekt 2,3 milionu eur. Nové univerzitní programy zahrnují studium orientalistiky, informačních technologií, jazyků a ekonomie. Oficiální zahájení proběhlo o svátku Neposkvrněného početí.

Křesťané v Bangladéši protestují proti útokům na kněze

Křesťanští duchovní v Bangladéši říkají, že je jim po nedávných násilných útocích, k nimž se přihlásily islámské militantní skupiny, vyhrožováno smrtí. Během posledních dvou týdnů nejméně sedm protestantů obdrželo textové zprávy s výhrůžkami smrtí. Přicházejí po násilných útocích na katolického kněze a protestantského kazatele.

   6  7  8  9  10  11  12  13  14