sv. Fabián / so 20. leden 2018

Stal se papežem v době klidu mezi pronásledováním Církve. Řím rozdělil do sedmi... (pokračování)

Bratr je víc než bližní!

Pane premiére, umožněte azyl křesťanským rodinám s malými dětmi. Pomůžeme jim. - Tak zní odhodlaná výzva křesťanů v České republice, kteří chtějí pomoci lidem vyhnaným z vlastních domovů, z města, od svých bližních, lidem, jimž byly zpřetrhány vlastní kořeny. Muži utíkali před jistou popravou, ženy před zotročením, děti před stětím hlavy. Je to dnešní realita Blízkého východu. Je to současnost, v níž se nacházíme i my, v relativně pohodlném středu Evropy.

Bratr je víc než bližní!

Připojte se k prosbám adresovaným české vládě, aby umožnila azyl pronásledovaným křesťanským rodinám s malými dětmi, které nemají naději na návrat do svých domovů. Res Claritatis stojí za tímto Vaším příslibem a chce, aby tato prosba způsobila radost v rodinách, které nyní nevidí východisko z aktuální nouzové situace. Chceme, aby měly naději!

Křesťané zejména v Iráku a Sýrii jsou na pokraji vyhubení.

Mnozí z nás se ptáme: Jak pomoci uprchlým rodinám s malými dětmi?

Nabídněte premiérovi české vlády svoji pomoc s integrací křesťanské rodiny s malými dětmi do naší společnosti: s osvojením si jazyka, kulturních zvyklostí nebo třeba i pomoc s nalezením zaměstnání - vše dle vašich možností. Zároveň ho poproste, aby česká vláda umožnila přijetí těchto pronásledovaných křesťanských rodin s malými dětmi. Domluvte se a nabídněte pomoc třeba i jménem vaší farnosti nebo sboru.

Děkujeme!

Za redakci RC Monitoru

Zdeňka Rybová

15. 01. 2015, Res Claritatis