sv. Evarist / út 27. říjen 2020

Pocházel z Betléma a podle svědectví sv. Ireneje a prvokřesťanského historika Eusebia byl čtvrtým Petrovým nástupcem. Jeho pontifikát podle některých údajů trval přes 9 let, počítá-li se s pravděpodobným předán... (pokračování)

Paní Asia Bibi: Pozastaven rozsudek smrti!

Po mnohaletých kampaních, peticích, mobilizací podpory a modliteb byla ve středu 22. července oznámena vynikající zpráva - paní Asia Bibi již není pod rozsudkem smrti. Soud revidoval vyhlášený verdikt a zjistil, že proces před jeho vynesením vykazoval závažné nedostatky.

Paní Asia Bibi: Pozastaven rozsudek smrti!

Nyní bude svoláno nové jednání k přezkoumání celého stavu věci. Datum, bohužel, zatím nebylo stanoveno. Soud tak paní Asii Bibi udělil prozatímní svobodu, nicméně rodina rozhodla, že je lepší, aby Asia zůstala ve vězení. Vedly k tomu důvody bezpečnosti, protože život Asie Bibi by se venku stal cílem zájmu islámských radikálů (je vyhlášena odměna ve výši 5000 USD za usmrcení této ženy).

Fakt, že nyní byla zastavena platnost rozsudku smrti neznamená reálné zrušení hrozby tohoto trestu. Znamená to ale, že proces bude kontrolován a podléhat režimním opatřením, nebude možné, aby byla Asia Bibi usmrcena tzv. bez svědků, řádného procesu a důkazů. Rozhodnutí Nejvyššího soudu dává naději, že na konci tohoto úsilí bude paní Asia Bibi osvobozena zcela a propuštěna domů.

MasLibres.org, sesterská organizace CitizenGO.org, zahájila přípravy na to, aby v případě propuštění mohla paní Bibi s rodinou odcestovat z Pákistánu v podstatě ihned. Ve spolupráci s vládou se připravuje azyl ve Španělsku.

Organizace stále vyzývají k modlitbám a šíření informace (např. na sociálních sítích v rámci celého světa) o tom, že je matka pěti dětí nespravedlivě uvězněna a hrozí jí trest smrti.

22. 07. 2015, CitizenGO