sv. Vincenc / ne 24. květen 2020

Byl vzdělaný Gal, který se dal zlákat tvrdým vojenským životem i s jeho pýchou. Pak se změnil v pokorného řeholníka na lerinském ostrově u Nizzy a vydal obsáhlou knihu na výstrahu proti kacířům s výstižnou nauk... (pokračování)

Sýrie – Džihádisté propustili dalších 16 křesťanských rukojmí

Džihádisté hlásící se k samozvanému Islámskému státu (Daeš) 14. ledna propustili dalších 16 asyrských křesťanů náležejících k velké skupině rukojmích, kteří byli zajati a deportováni 23. února, kdy džihádistické milice provedly útok na převážně křesťanské asyrské vesnice roztroušené v údolí řeky Chábúr v severovýchodní syrské provincii Hasaka.

Sýrie – Džihádisté propustili dalších 16 křesťanských rukojmí

Ve skupině propuštěných rukojmí je osm dětí. Všichni jsou v dobrém stavu. „Tentokrát byli rukojmí propuštěni poblíž města Tel Tamar a odtud došli do své vesnice Tel Jazira,“ řekl agentuře Fides syrský katolický arcibiskup z Hasaky-Nisibis, Jacques Behnan Hindo.

Více než 250 asyrských křesťanů z údolí řeky Chábúr zajali džihádisté v únoru. Od té doby bylo několik skupin vězňů propuštěno. Naposledy 25. prosince, kdy došlo k propuštění 25 asyrských křesťanů. „Podle našich propočtů zůstává v rukou džihádistů z Islámského státu méně než 70 osob,“ řekl agentuře Fides arcibiskup Hindo.

Na začátku října bylo na džihádistických webových stránkách zveřejněno video s popravou tří asyrských křesťanů z údolí řeky Chábúr. Nahrávka zachycující hrůzné rituály se objevila i v dalších podobných případech džihádistické propagandy a varuje, že popraveni budou i ostatní rukojmí, pokud nebude zaplacena částka požadovaná jako výkupné za jejich propuštění.29. 01. 2016, Fides