sv. Jeroným / st 30. září 2020

Pocházel z chorvatského území. Studoval v Římě a několik let žil jako poustevník poblíž Antiochie. Byl vysvěcen na kněze a pobýval v Konstantinopoli, odkud se vrátil do Říma. Na pokyn papeže Damasa pracoval na ... (pokračování)

Irák – pálení křesťanských knih v Mosulu

Džihádisté z Islámského státu (Daeš) zveřejnili na internetu krátké video dokumentující pálení křesťanských knih v oblasti Mosulu. Snímek ukazuje militantní džihádisty, kteří vrhají do ohně knihy a dokumenty, jež mají na obálce kříž.

Irák – pálení křesťanských knih v Mosulu

Video, zveřejněné pod názvem „Diwan (úřad) pro vzdělávání ničí knihy týkající se křesťanské výchovy v Mosulu“, se objevilo na internetu koncem minulého týdne prostřednictvím džihádistické aplikace pro Android zvané Amaq News, jež je určena k okamžitému šíření všech novinek týkajících se činnosti a teroristických útoků provedených pobočkami Islámského státu. Místní zdroje, s nimiž hovořila agentura Fides, uvádějí, že většina ničených knih byla před tím, než Mosul padl do rukou džihádistů, používána při náboženské výuce křesťanských žáků základních škol.

26. 03. 2016, Fides