sv. Jeroným / st 30. září 2020

Pocházel z chorvatského území. Studoval v Římě a několik let žil jako poustevník poblíž Antiochie. Byl vysvěcen na kněze a pobýval v Konstantinopoli, odkud se vrátil do Říma. Na pokyn papeže Damasa pracoval na ... (pokračování)

Pákistán – Muslim zabil dvouleté křesťanské dítě

Je to jeden z oněch případů, kdy vysoké společenské postavení a bohatství vede k aroganci a svévoli vůči těm nejslabším a nejzranitelnějším. Bohatý muslimský statkář, u kterého pracuje mnoho křesťanů, zabil dvouleté křesťanské dítě. Jak zjistila agentura Fides, Ayaan byl zabit 3. května v křesťanské čtvrti Nazimabad ve Faisalábádu.

Pákistán – Muslim zabil dvouleté křesťanské dítě

Vrah jménem Haji Rasheed se dohodl s Ayaanovým otcem, křesťanským dělníkem Samsoonem Masihem, že si od něj nechá vymalovat dům. Když Samsoon práci dokončoval, požádal o dohodnutou finanční odměnu, kterou však majitel domu odmítl vyplatit.

Poté, co se pohádali, Samsoon řekl, že už v Rasheedově domě pracovat nebude. Rasheed spolu se svým synem Bahsratem vtrhl do křesťanova domu a začali na všechny střílet. Samsoon Masih a jeho otec Ishaq Masih byli zraněni, zatímco mladší syn Ayaan, kterého kulka zasáhla do hlavy, na místě zemřel. Podle zpráv byli oba dva muslimové zadrženi policií, která zahájila vyšetřování.

Právník Aneeqa Maria Anthony, koordinátor organizace „The Voice“, řekl agentuře Fides: „Tato zpráva nás zarmoutila. Nevinné dítě bylo zabito kvůli malicherné dohodě o vymalování domu. Je to nelidské. Pákistánská vláda by měla pomoci rozvinout smysl pro snášenlivost a rovnost ve společnosti. Muslimové by neměli považovat příslušníky jiných náboženství za hmyz nebo zvířata, která mohou beztrestně zabíjet. Uděláme, co bude v našich silách, abychom dosáhli spravedlnosti.“23. 05. 2016, Fides