sv. Evarist / út 27. říjen 2020

Pocházel z Betléma a podle svědectví sv. Ireneje a prvokřesťanského historika Eusebia byl čtvrtým Petrovým nástupcem. Jeho pontifikát podle některých údajů trval přes 9 let, počítá-li se s pravděpodobným předán... (pokračování)

Přehled zpráv

ČESKÁ REPUBLIKA

Novéna díkůvzdání Paladiu země české

Na poděkování za 70 let míru po ukončení 2. světové války a za 25 let obnovené církve po pádu komunismu nabízí kardinál Dominik Duka a další spolutvůrci novény příležitost k účasti na děkovných mších sv., při nichž bude vystaven originál Paladia - milostného obrazu Madony s dítětem, kterému je připisována zvláštní ochranná moc nad naší zemí.

Národní Pochod pro život prošel Prahou

V sobotu 21. března 2015 prošel centrem hlavního města již 15. ročník Národního pochodu pro život. Letos se jej podle odhadu Policie zúčastnilo asi 1500 účastníků. Cílem akce bylo upozornit na stále přetrvávající bezpráví, které je pácháno na více než 23 tisících dětech, jež jsou ročně usmrceny umělým potratem. Národní pochod pro život má podporu řady osobností politického a náboženského života a českých i zahraničních organizací.

Premiér Sobotka vítá iniciativy na pomoc pronásledovaným křesťanům

Avizovaná schůzka s premiérem ČR Bohuslavem Sobotkou se uskutečnila během dnešního poledne. Zúčastnil se jí europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL), který schůzce s panem premiérem napomohl a iniciativu ve prospěch přijetí křesťanských syrských a iráckých uprchlíků tak podpořil, dále za redakci Res Claritatis Zdeňka Rybová s Kateřinou Ucháčovou a také ředitel Nadačního fondu Generace 21 Jan Talafant.

Iniciativa Bratr je víc než bližní bude představena premiérovi ČR

Více než 1400 ochotných křesťanů z ČR se připojilo do dnešního dne k výzvě pomoci přijatým uprchlým křesťanským rodinám z Blízkého a Středního východu. Iniciativa si mj. klade za cíl povzbudit českou diplomacii a Vládu ČR, aby se nebála křesťanské rodiny do naší země přijmout. Zvláště ty, které mají malé děti, žijí v nepříznivých, často až život ohrožujících podmínkách, a nemají se de facto kam vrátit.

Slovensko: referendum o ochraně rodiny už v sobotu 7. února!

Aliance za rodinu, občanská iniciativa, která vznikla v prosinci 2013, si za svůj cíl vzala podporu hodnot manželství a rodiny. Jedním z praktických kroků je také uspořádání referenda o ochraně rodiny, které na Slovensku proběhne v sobotu 7. února 2015.

Iniciativu Bratr je víc než bližní podpořila první tisícovka lidí

Zájem českých křesťanů o aktivní pomoc uprchlým křesťanským rodinám s malými dětmi, jež by měly být přijaty do ČR, překročil očekávání. Iniciativu Bratr je víc než bližní podpořila už první tisícovka ochotných dobrovolníků.

Na pomoc českým dětem v Norsku se za deset dní vybralo čtvrt milionu

Do sbírky, kterou iniciovala především paní poslankyně MUDr. Jitka Chalánková (TOP 09), která vůbec a jako první osud chlapců Michalákových veřejnosti představila jako obrovský problém, se připojili i poslanci Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Petr Mach (Svobodní), přispělo již něko

Lidé zaplnili kostel sv. Voršily

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP sloužil 17. listopadu od 10.00 hodin mši svatou ve zcela zaplněném kostele sv. Voršily na Národní třídě, kde v roce 1989 komunistická policie zasáhla proti studentské demonstraci. Ta se stala symbolem tehdejších revolučních změn. Po skončení bohoslužby,

Do Prahy přilétá kardinál Parolin

Na pozvání pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky OP přilétá 13. listopadu 2014 do České republiky kardinál Pietro Parolin, vatikánský státní sekretář. Kromě setkání s představiteli naší země bude v sobotu 15. listopadu od 10.30 hodin sloužit v katedrále sv. Víta mši svatou jak

   7  8  9  10  11  12  13  14  15