sv. Evarist / út 27. říjen 2020

Pocházel z Betléma a podle svědectví sv. Ireneje a prvokřesťanského historika Eusebia byl čtvrtým Petrovým nástupcem. Jeho pontifikát podle některých údajů trval přes 9 let, počítá-li se s pravděpodobným předán... (pokračování)

Stále zápasíme o možnost pomoci uprchlým křesťanským rodinám s dětmi

Naši neúnavní kolegové z Nadačního fondu Generace 21 (NF G21 - http://gen21.cz/) jednají a jednají, aby pomohli první skupině iráckých křesťanů dostat se na území ČR. Jedno z posledních jednání je okomentováno i na stránkách Ministerstva vnitra! (http://www.mvcr.cz/clanek/zastupci-ministerstva-vnitra-znovu-jednali-s-predstaviteli-nadacniho-fondu-generace-21.aspx).

Stále zápasíme o možnost pomoci uprchlým křesťanským rodinám s dětmi

Dva členové NF G21 jsou nyní opět v Iráku, kde se situace křesťanů v uprchlických táborech výrazně zhoršuje. Někteří trpí nedostatkem jídla a naprostá většina je bez peněz. Prý se dokonce skupina zoufalých křesťanů (nejedná se o nikoho z „naší“ skupiny křesťanů) vydala pěšky přes hory na cestu do Evropy, aby se zachránili… Cílem cesty NF G21 je podniknout další kroky, které by přiblížily přijetí iráckých křesťanů do ČR, a také jim materiálně pomoci v jejich současné situaci.

Zástupce NF G21 se setkal s panem arcibiskupem Janem Graubnerem, který přislíbil svoji podporu, aby k přijetí křesťanských uprchlíků z Iráku došlo co nejdříve.

Snažíme se kolegům z NF G21 být nápomocni, jak umíme, aby tak i naše iniciativa „Bratr je víc než bližní“ (http://rcmonitor.cz/pomoc-krestanum), k níž se připojila řada českých a moravských rodin a farností, přispěla ke zmírnění utrpení pronásledovaných křesťanů.

Bohu díky a modleme se.

02. 09. 2015, RC