sv. Evarist / út 27. říjen 2020

Pocházel z Betléma a podle svědectví sv. Ireneje a prvokřesťanského historika Eusebia byl čtvrtým Petrovým nástupcem. Jeho pontifikát podle některých údajů trval přes 9 let, počítá-li se s pravděpodobným předán... (pokračování)

Shromáždění za náboženskou svobodu a solidaritu s pronásledovanými křesťany

CSI - Křesťanská mezinárodní solidarita zve 14. října na shromáždění k vyjádření solidarity a povzbuzení k pomoci křesťanům zejména z oblasti Středního a Blízkého východu.

Shromáždění za náboženskou svobodu a solidaritu s pronásledovanými křesťany

„Křesťanství je nejpronásledovanější náboženství. Na jaře roku 2011 vyhlásila Křesťanská mezinárodní solidarita (CSI)varování před hrozbou úplné likvidace křesťanů a ostatních náboženských menšin na Blízkém a Středním východě. V současnosti vidíme, že se toto varování naplňuje. Už nemůžeme mlčet,“ uvádí CSI v prohlášení a pozvánce na akci.

Shromáždění se uskuteční 14. října 2015 od 17h. v Praze na Hradčanském náměstí.

Cílem je apel na občany, křesťany i představitele církví a veřejného života, aby pamatovali na pronásledované křesťany. Také zástupci médií by si měli upravit pohled na to, že křesťané nejsou pronásledováni jen v IS.

„Žádejme politiky, aby se brali za dodržování náboženské svobody a  rozvojovou pomoc podmínili dodržováním základních svobod - aby obchod nenadřazovali lidským právům. Aby byl přednostně udělován azyl pronásledovaným křesťanům a příslušníkům ostatních ohrožených náboženských menšin,“ vyzvali organizátoři. Více informací můžete najít na http://www.csi-cr.cz.

16. 09. 2015, CSI, RC