Nanebevzetí Panny Marie / so 15. srpen 2020

Historie slavnosti: Dnešní den se začal slavit v Jeruzalémě už v V. století. V dalším století ho začal slavit celý křesťanský Východ a od VII. stol. byl slaven v Římě. Během pozdějších dob se Nanebevzetí Pann... (pokračování)

Tisíce lidí se chystají do Prahy na Národní pochod pro život a rodinu

Už tisíce registrovaných účastníků potvrdilo, že v sobotu 22. dubna dorazí do hlavního města na 17. ročník Národního pochodu pro život a rodinu. Podle organizátorů jsou zaplněna místa speciálních vlaků z Moravy, přijíždí také řada autobusů z Vysočiny, Zlínska či jižních Čech.

Tisíce lidí se chystají do Prahy na Národní pochod pro život a rodinu

Akci podpořila Česká biskupská konference, mezi dalšími přítomnými z řad biskupů se objeví např. plzeňský pastýř Mons. Tomáš Holub. Svou záštitu dala řada osobností i institucí náboženského, veřejného i kulturního života.

Národní pochod pro život a rodinu začíná mší svatou. Tu bude celebrovat pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava na Pražském hradě. Po mši svaté se na Klárově, v parku přímo u stanice metra Malostranská, bude do 14 hodin konat doprovodný program. Pro účastníky, zejména pro rodiny s dětmi, zde bude příležitost po často dlouhé cestě oddechnout a občerstvit se. Významnou část nákladů na obědy pro rodiny, které budou k dispozici, vzal na sebe pan kardinál Dominik Duka, aby k účasti rodiny s dětmi povzbudil.

V programu mezi 12. a 14. hodinou na pódiu vystoupí např. slovenská herečka Andrea Kerestešová, hudební skupina Mantaban nebo pro děti zahraje Divadlo Koňmo. K dispozici budou stánky, výstava Centra pro rodinu a sociální péči z Ostravy, prezentovat se zde budou projekty Hnutí pro život - Linka pomoci nebo Nesoudíme, pomáháme.

Akci podpořil významným způsobem také Magistrát hl. města Prahy, svou záštitu obdržela od radního pro kulturu Ing. Jana Wolfa. Díky této podpoře se mohou obyvatelé Prahy setkat s masivní kampaní, plakáty, které zvou na sobotu 22. dubna visí např. na sloupech veřejného osvětlení.

Hnutí pro život připravilo sérii videospotů, které mají za cíl ozřejmit, proč si osobnosti, které akci podporují, myslí, že je důležité zde osobně přijít.

Organizátoři chtějí Národním pochodem pro život znovu manifestovat směrem k široké veřejnosti, že lidský život je hoden ochrany a úcty od početí po přirozenou smrt a rodina založená na manželství muže a ženy je nejlepším místem pro výchovu dětí. Jednou ze součástí kampaně k pochodu je také otevřený dopis premiérovi ČR s apelem, aby politici učinili opatření, jež povedou k zastavení potratů zejména u párů, které čekají nečekaně třetí dítě. Podle statistiky jde totiž o jednu z nejčastějších situací, kdy nenarozené děti přijdou o život.12. 04. 2017, RC