sv. Virgil / pá 27. listopad 2020

Pocházel z Irska. Ve 43 letech přišel, již jako vzdělaný kněz, na franský Pipinův dvůr. Zde poznal zajatého vévodu Oatila (či Odila), za jehož osvobození se přimluvil a s ním pak na Pipinovo přání odešel do Bav... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Francie: pomoc těhotným ženám jako zločin?

Výbor pro sociální záležitosti senátu včera přepsal návrh zákona stíhajícího nový trestný čin zabraňování potratu. Přijetím změny, jež předložila paní Riocreux, se upravuje text, o kterém hlasuje Národní shromáždění. Bude-li tento návrh zákona přijat, bude trestána pomoc ženám, které se ocitnou na rozcestí ve chvíli zjištění nečekaného těhotenství.

Poslanci ve Francii pro kriminalizaci webů pro pomoc ženám v tísni!

Francouzské Národní shromáždění schválilo plán na zákaz webů informujících o potratech, jež se údajně "maskují jako neutrální, oficiální služba s telefonickou linkou pomoci, ale podporují protipotratovou propagandu a naléhají na ženy, aby neukončovaly těhotenství." Tedy na zákaz účinné pomoci ženám, které ji potřebují v souvislosti s nečekaným těhotenstvím. Pomoc ženám se má trestat dvěma roky vězení a pokutou 30 000 eur.

Historik varuje před islamismem jako nepřítelem moderní společnosti

S radikálním islamismem je nutno i v Evropě bojovat jako s „nepřítelem moderní společnosti“. V rozhovoru s agenturou Kathpress ve Vídni to zdůraznil historik Meir Litvak. Islamistická hnutí tvoří v mnoha arabských zemích opozici vůči „diktátorským režimům“ a představují pro své podporovatele „populární sociálně-politickou sílu“, popsal badatel z telavivské univerzity na závěr listopadové mezinárodní konference na univerzitě ve Vídni vztah mezi islámem a antisemitismem.

Policie v Římě uzavřela řadu islámských center

Policie v Římě uzavřela řadu islámských center kvůli porušení stavebních zákonů a bezpečnostních předpisů. Někteří muslimové nyní slibují, že když se nebudou moci modlit ve svých vlastních centrech, budou se modlit na ulicích – nebo ve Vatikánu.

Holandský kardinál říká, že by mohla být zapotřebí papežská encyklika o genderové teorii

Šíření genderové teorie vyvolává zmatek u mnoha katolíků, takže možná bude nutno vytvořit významný dokument, který by uvedl na pravou míru omyly této ideologie, řekl holandský kardinál. Kardinál Willem Eijk z nizozemského Utrechtu řekl, že by „mohla být nutná“ papežská encyklika nebo jiný autoritativní dokument proti šíření nové teorie, že pohlaví může být určeno osobní volbou, a nikoli biologicky.

Nemocnice odmítá potraty – a je za to kritizována

V dolnosaském okresu Schaumburg se vášnivě diskutuje na téma potratu. Přerušení těhotenství se z jiných než zdravotních důvodů v nemocnici okresního města Stadthagen od dubna 2017 s novým provozovatelem – křesťanskou zdravotní společností Agaplesion (Frankfurt nad Mohanem) – již provádět nebude. Ženy tedy budou muset jezdit na kliniky do sousedních okresů. A to se mezi politiky i v místních médiích setkalo s kritikou. A jak reaguje okresní předseda CDU? Říká, že tento postoj je „nešťastný a neodpovídající současné době“.

Křesťanským manželům byla znemožněna adopce kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů

Britskému páru byla znemožněna adopce dětí, které mají v pěstounské péči, kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů. Manželé se rozhodli, že se pokusí adoptovat dvě děti, které mají v pěstounské péči, poté, co zjistili, že potenciálními rodiči by mohl být homosexuální pár.

Papežská pocta blahoslavenému Karlu Rakouskému a rodině Habsburků

Papež František na začátku listopadu přijal členy rodiny Habsburků a uctil památku blahoslaveného Karla I. (1887-1922), posledního rakouského císaře a uherského krále, jako „především dobrého otce rodiny, a tudíž služebníka života a míru“.

Rusové až příliš dobře znají státem podporované násilí. Není divu, že nesnáší potraty

Komentář: Moskevský patriarcha Kirill je mezi 300 000 signatáři nové pro-life petice. Nedávno jsem psal o ruské revoluci a násilí komunistů a ohromila mě zpráva, že více než 300 000 Rusů podepsalo petici vyzývající k „ukončení legálního vraždění nenarozených dětí“. Pro-life organizace ve Velké Británii slovní spojení „legální vražda“ nepoužívají. Mám podezření, že hlavně kvůli tomu, že tato formulace by pro lidi u nás už nebyla stravitelná; mohla by být dokonce protiprávní a interpretována jako „zločin z nenávisti“.

   8  9  10  11  12  13  14  15  16