sv. Virgil / pá 27. listopad 2020

Pocházel z Irska. Ve 43 letech přišel, již jako vzdělaný kněz, na franský Pipinův dvůr. Zde poznal zajatého vévodu Oatila (či Odila), za jehož osvobození se přimluvil a s ním pak na Pipinovo přání odešel do Bav... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Kněz zavražděn při mši v rolnické Francii. Takto vypadá život křesťanů na Středním východě

Čtyřiaosmdesátiletému knězi, který sloužil mši, islámský fanatik podřezal krk: stalo se v kostele v Normandii. Pro lidi na Západě představuje ta scéna nepředstavitelnou hrůzu. Zvláště katolíci jsou pobouřeni a hluboce rozrušeni krvavou vraždou vykonanou během Nejsvětější oběti, kolem níž je vystavěna naše víra.

Názor Františka a Polska na migranty se před papežskou návštěvou liší

Papež František označil přijímání migrantů a uprchlíků za zásadní zkoušku evropských křesťanských hodnot. Ale polská pravicová vláda tvrdí, že pro zachování těchto hodnot je nutné zabránit vstupu migrantům do země. To, jak František překoná tuto názorovou propast, bude klíčovou zkouškou během jeho návštěvy tento týden.

Anglický útočník: Za svůj gól jsem vděčný Bohu

Angličan Daniel Sturridge poděkoval Bohu za svůj vítězný gól na fotbalovém mistrovství Evropy ve Francii. Anglie 16. června v Lens porazila v nastavení díky jeho brance Wales 2:1. Šestadvacetiletý útočník FC Liverpool pak v rozhovoru s britskou rozhlasovou stanicí BBC řekl: „Jsem za ten gól vděčný Bohu.“

Je-li španělský kardinál homofob, pak jím je i papež František, tvrdí obránci

Španělský kardinál se stal terčem útoků za to, že v nedávném kázání varoval před „říší homosexuálů“ a nebezpečím „genderové teorie“. Sdružení na podporu LGBT mu vyhrožují, že jej zažalují kvůli homofobii. Španělsko, obecně považované za jednu z nejtolerantnějších zemí k homosexuálům, má antidiskriminační zákony, jež od roku 1996 postihují i „nenávistný projev“.

Irské vládnoucí kruhy jsou odhodlány odstranit katolicismus z veřejné sféry, říká biskup

Biskup William Crean řekl, že katolíci musí pozitivně reagovat na nepřátelství politiků a médií. Irský biskup řekl, že se irští politici a média snaží „odstranit“ Církev z veřejného života. Ve svém kázání při jáhenském svěcení devíti seminaristů v semináři v Maynoothu minulou neděli biskup William Crean z Cloyne oslovil svěcence ze své diecéze a řekl: „Jako jáhni a za čas, dá-li Bůh, jako kněží máte prorocky volat navzdory všem důsledkům, kdy možná budete pomlouváni a odmítáni.“

Kardinál Burke řekl na setkání rodin: Nejsvětější svátost je vaše síla

Kardinál Raymond Burke oslovil katolické rodiny na jejich setkání ve Walsinghamu a řekl, že jejich síla pochází z Nejsvětější svátosti. Ve své promluvě při mši o slavnosti Těla a Krve Páně, kde byly přítomny rodiny účastnící se pouti Národního sdružení katolických rodin (NACF), kardinál tomuto sdružení nabídl „konkrétní slova povzbuzení“.

Anglie a Wales – 20 % obyvatelstva tvoří anglikáni, 8 % katolíci, 49 % je bez vyznání

Studie zveřejněná Centrem Benedikta XVI. pro náboženství a společnost při Univerzitě Panny Marie v Twickenhamu uvádí, že 48,5 % dospělé populace v Anglii a Walesu se považuje za osoby bez vyznání. 19,8 % se identifikují jako anglikáni, 8,3 % jako katolíci, 4,4 % jako muslimové a 3,3 % jako vyznavači jiného nekřesťanského náboženství.

Biskup z Oslo podpořil pro-life lékařku

75 000 korun (přibližně 8 000 EUR) může malá diasporní diecéze v Oslo vynaložit na podporu lékařky, jež byla v roce 2015 propuštěna, protože z důvodů svědomí odmítá provádět potraty a zavádět nitroděložní tělíska. Katarzyna Jachimowicz, katolička původem z Polska, již v roce 2011 při přijetí do zaměstnání v obci Sauherad vysvětlila, že jakákoli forma potratu je proti jejímu svědomí a katolickému učení.

Kardinál Robert Sarah: Největší nebezpečí je genderová ideologie

V bazilice sv. Mikuláše v Trnavě na Slovensku řekl v úterý 14. června 2016 prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti kardinál Robert Sarah, že největším nebezpečím pro Církev, rodiny a společnost je genderová ideologie. Kardinál zde vystoupil u příležitosti prezentace knihy Bůh nebo nic, kterou vydalo jako 12. jazykovou mutaci nakladatelství LÚČ.

   11  12  13  14  15  16  17  18  19