sv. Mapalík a další (Bas, Fortunio, Pavel, Fortunáta, Viktorín, Viktor, Heremius, Kredula, Hereda, Donát, Firmus, Venustus, Fruktus, Julie, Marciál, Ariston.) / po 19. duben 2021

Martyrologium uvádí, že ho vychovala zbožná chůva a za Decia jeho matka a sestry zradily Krista. On pak že šel sám k soudu, kde vyznal svou víru. Protože se hlásil ke Kristu byl odsouzen a s ním v té době řada ... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Španělsko směřuje k zákonu o eutanazii

Poté, co se španělská socialistická strana v loňském roce dvakrát neúspěšně pokusila legalizovat eutanazii a asistovanou sebevraždu, dolní komora parlamentu dnes hlasovala o návrhu zákona, který by tyto praktiky za určitých okolností legalizoval.

Německá synoda: Ukrajinští biskupové poslali německým biskupům bratrské napomenutí

Synodální cesta, která započala v první adventní neděli v roce 2019, vyvolala mezi katolíky na celém světe mnoho neklidu. Dodnes se ale nedočkala žádné oficiální reakce ze strany představitelů jakékoliv biskupské konference na celém světě.

Poláci prý nejvíce důvěřují EU a nejméně vládě

Poláci údajně důvěřují Evropské unii více než kterékoli jiné instituci, zjistil nedávno provedený průzkum. Vláda je nejméně důvěryhodnou institucí a církev zaznamenala největší pokles důvěry. Průzkum provedený institutem IBRiS z pověření deníku Rzeczpospolita, zjistil, že více než dvě třetiny veřejnosti (68%) vyjadřuje důvěru v EU. To znamená nárůst o 11 procentních bodů od roku 2017, kdy měla polská vláda často konflikty s Bruselem.

Rakousko: statistika katolické církve – počet věřících je stabilní, počet kněží a řeholnic klesá

V Rakousku je počet katolíků v zásadě stabilní, a to i přes mírný pokles (-1,35 %): k 31. prosinci 2019 bylo v zemi 4,98 milionu katolíků oproti 5,05 milionu v roce 2018. Jedná se o oficiální statistické údaje Rakouské biskupské konference, které byly zveřejněny a představují jak celostátní statistiky, tak statistiky jednotlivých diecézí.

Arcibiskup Viganò vyšel z úkrytu na protest proti destruktivní synodální cestě německých biskupů

Při svém prvním veřejném vystoupení poté, co se před více než rokem ukryl, se arcibiskup Carlo Maria Viganò v Mnichově připojil k modlitbám a protestům dalších významných katolíků proti Německé biskupské konferenci a jejímu předsedovi kardinálu Marxovi. Vatikánský whistleblower se společně s katolickými laiky postavil proti plánu německých biskupů vydat se „synodální cestou“, o které její kritici tvrdí, že by vytvořila „novou církev“, jež by se odchylovala od katolického učení o kněžském celibátu, antikoncepci, homosexualitě a manželské nevěře.

Chaldejský arcibiskup: Pronásledování křesťanů vedlo k mnoha tisícům konvertitů

Maďarská vláda finančně podpořila konferenci, která svedla dohromady muže a ženy, stojící v předních liniích při ochraně křesťanů po celém světě. Podle nově jmenovaného mosulského arcibiskupa vedlo pronásledování křesťanů v Iráku k "mnoha tisícům" obrácených muslimů.

Rozvod poškozuje děti: nová tvrzení

Po padesáti letech od schválení zákona o rozvodech v Itálii výsledky vědeckého zkoumání nás vybízejí, abychom jej změnili. I tu je nevyhnutelné, abychom aplikovali nejlepší zájem dětí. Nová studia ukazují, nakolik je pro děti škodlivé, když jsou rodiče rozvedení, a to zvlášť u dětí ve věku mladším šesti let.

Boris Johnson: Budeme se zastávat pronásledovaných křesťanů

Premiér řekl křesťanům, že vláda bude „hájit vaše právo praktikovat vaši víru“ Britský premiér Boris Johnson slíbil, že bude hájit pronásledované křesťany na celém světě a řekl jim, že jeho vláda bude „hájit vaše právo praktikovat vaši víru“. Ve svém vánočním poselství premiér vyzval Brity, aby pamatovali na „ty křesťany ve světě, kteří jsou pronásledováni“.

Alexander Tomský o Brexitu

V Anglii po 45 letech unijní vlády modernizátorů zvítězila restaurace, čili patriotismus, zdravý rozum a obnova národní nezávislosti. Vyhrála také proto, že se část politické elity sklonila před nevolí lidu, který už delší dobu s novými pořádky hluboce nesouhlasil.

   1  2  3  4  5  6  7  8  9