sv. Eliáš Thesbita / čt 20. červenec 2017

Za času panování krále Achaba vystupoval jako obhájce víry v jediného Boha a ve... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Anglie a Wales – 20 % obyvatelstva tvoří anglikáni, 8 % katolíci, 49 % je bez vyznání

Studie zveřejněná Centrem Benedikta XVI. pro náboženství a společnost při Univerzitě Panny Marie v Twickenhamu uvádí, že 48,5 % dospělé populace v Anglii a Walesu se považuje za osoby bez vyznání. 19,8 % se identifikují jako anglikáni, 8,3 % jako katolíci, 4,4 % jako muslimové a 3,3 % jako vyznavači jiného nekřesťanského náboženství.

Biskup z Oslo podpořil pro-life lékařku

75 000 korun (přibližně 8 000 EUR) může malá diasporní diecéze v Oslo vynaložit na podporu lékařky, jež byla v roce 2015 propuštěna, protože z důvodů svědomí odmítá provádět potraty a zavádět nitroděložní tělíska. Katarzyna Jachimowicz, katolička původem z Polska, již v roce 2011 při přijetí do zaměstnání v obci Sauherad vysvětlila, že jakákoli forma potratu je proti jejímu svědomí a katolickému učení.

Kardinál Robert Sarah: Největší nebezpečí je genderová ideologie

V bazilice sv. Mikuláše v Trnavě na Slovensku řekl v úterý 14. června 2016 prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti kardinál Robert Sarah, že největším nebezpečím pro Církev, rodiny a společnost je genderová ideologie. Kardinál zde vystoupil u příležitosti prezentace knihy Bůh nebo nic, kterou vydalo jako 12. jazykovou mutaci nakladatelství LÚČ.

Rakousko: více než 200 žadatelů o azyl vstoupilo v roce 2015 do katechumenátu

70 % z 300 dospělých, kteří roku 2015 vstoupili v Rakousku do katechumenátu, jsou migranti a uprchlíci, kteří žádají o azyl. Uvedla to tisková agentura rakouské biskupské konference.

Belgičané naléhají na Kanadu, aby nepřijímala zákon o eutanazii

Kanadský parlament má do 6. června projednat návrh zákona C-14, kontroverzní legislativu, která v případě, že bude přijata, legalizuje v zemi eutanazii. Ale někteří občané Belgie, kde je eutanazie legální od roku 2002, Kanadě vzkazují: Nedělejte to.

30 dětí znásilněno v uprchlickém táboře

Turecký list BirGün oznámil, že až třicet syrských dětí bylo znásilněno v tureckém uprchlickém táboře Nizip nedaleko od Gaziantepu. Předpokládaným pachatelem násilností na 30 dětech byl uklízeč – noviny jen označují iniciálami EE –, a již byl zatčen. Vedle hrůznosti této zprávy je podezřelé i to, že o zneužívání se vědělo, ale zveřejněna byla tato skutečnost až nyní v rámci mocenského boje namířeného proti odcházejícímu premiérovi Davutoglu.

Krvácející hostie v Polsku má charakteristické znaky eucharistického zázraku

Bylo schváleno, že krvácející hostii v Polsku, která „má charakteristické znaky eucharistického zázraku“, je možno projevovat úctu. Oznámil to lehnický biskup Zbigniew Kiernikowski. Na slavnost Narození Páně roku 2013 hostie spadla na podlahu, poté byla uložena do nádoby s vodou a následně se na ní objevily červené skvrny. Bývalý lehnický biskup pak zřídil komisi, která tento jev pozorovala. Eucharistii je možné uctít v polské Legnici v kostele sv. Jacka.

Norská církev usiluje o povolení Vatikánu přestat oddávat při civilních sňatcích

Biskup říká, že politici „mohou být agresivní“ kvůli odporu vůči manželství osob stejného pohlaví. Norský biskup uvedl, že duchovenstvo v zemi už nebude oddávat při civilních svatbách, poté, co synod nejpočetnější luterské církve odsouhlasil oddávání homosexuálních manželství v Norsku.

Imámové svobodně kážou v britských věznicích nenávist vůči Západu

Islámští imámové jsou oprávněni kázat v britských věznicích nenávist. Muslimští vězni měli k dispozici stovky knih, letáků, brožur a zvukových nahrávek. Britská vláda schválila jejich distribuci, aniž by kontrolovala jejich obsah.

   4  5  6  7  8  9  10  11  12