Panna Maria, Matka jednoty křesťanů. P. / čt 18. leden 2018

Obraz byzantské Průvodkyně na cestách života (Hedegetrie), přinesený sv. Cyrile... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Kardinál Schönborn otřesen eutanazií nezletilých

Kardinál Christoph Schönborn byl „otřesen“ prvním případem v Belgii, kde byl eutanazií usmrcen nezletilý nevyléčitelně nemocný mladík. Kde jsou protesty? - Vídeňský arcibiskup ve sloupku listu „Heute“ o prvním případu v Belgii: „Co bude dál? Zabíjení zdravotně postižených? Bude tohle v Evropě brzy běžné?“

Beatifikace Anděla z Dachau

V sobotu 24. září byl v německém Würzburgu blahořečen otec Engelmar Unzeitig z kongregace misionářů Mariannhill, který se narodil v roce 1911 v Hradci nad Svitavou (tehdejším Greifendorfu) a zemřel ve svých 34 letech jako mučedník v koncentračním táboře v Dachau.

Schönborn: Obnovme křesťanské dědictví Evropy!

Naléhavá výzva kardinála Schönborna Evropanům: Jsme jako marnotratný syn, který pohýřil své dědictví. Islamisté nemohou za naše slabiny, mohou je však zneužít. Naděje spočívá v návratu Evropy ke Kristu, evangeliu a lásce k bližnímu. 11. září při oslavách památky Jména Panny Marie se ve vídeňské svatoštěpánské katedrále arcibiskup kardinál Christoph Schönborn ostře vyjádřil ke ztrátě evropského křesťanského dědictví.

Vášnivý vztah k Božímu slovu

Emeritní papež Benedikt XVI. při představení knihy Petera Seewalda „Poslední rozhovory“ kritizoval teologii v Německu: „Německá univerzitní teologie je bezesporu v krizi a potřebuje nové hlavy, potřebuje novou energii, potřebuje novou intenzitu víry.“ Samotná teologie se však vždy vydává novými cestami.

Mnohé Evropanky chtějí víc dětí, než mají, zjistila studie

Zatímco porodnost v Evropě klesá pod hladinu prosté reprodukce, drtivá většina Evropanek se domnívá, že ideální rodina by měla zahrnovat nejméně dvě děti, zjistila studie Pew Research.

Kardinál Sarah: reakce na můj projev ohledně celebrace ad orientem

Kardinál Robert Sarah řekl, že jeho komentář na konferenci v Londýně počátkem tohoto roku nebyl vždy interpretován úplně přesně. Během své přednášky k duchovenstvu arcidiecéze Colombo na Srí Lance, nazvané „Liturgický život a kněžství“, prefekt kongregace pro liturgii řekl: „Minulý měsíc jsem v Londýně přednesl referát s názvem ,K autentické realizaci Sacrosanctum Concilium‘ ... Tento proslov vzbudil velkou pozornost – a některé z jeho interpretací nejsou vždy úplně přesné!“

Papež zřídil nový vatikánský úřad spojením třech předchozích

Svatý stolec zveřejnil ve středu 17. srpna Motu proprio, kterým papež František ustanovuje nový Úřad pro laiky, rodinu a život. Jeho prefektem jmenoval Svatý otec biskupa Kevina Josepha Farrella (foto), který doposud stál v čele dallaské diecéze ve Spojených státech amerických. Nový úřad římské kurie převezme od 1. září kompetence a funkce dvou Papežských rad – pro laiky a pro rodinu, které přestávají samostatně existovat.

Itálie: muslimové požadují legalizaci mnohoženství

Po zavedení manželství homosexuálů požadují muslimové v Itálii legalizaci mnohoženství. Unie islámských společenství a organizací v Itálii (UCOII) zkraje srpna 2016 žádala, aby Itálie legalizovala mnohoženství. Oznámil to list Die Presse.

Kardinál Dziwisz: tvrdohlavý, okouzlující a bezmezně oddaný

Dnes je již možná jakýmsi lvem v zimě, ale v dobách svatého papeže Jana Pavla II. nikdo nehrál důležitější roli než kardinál Stanislaw Dziwisz, který hostil v Krakově více než 2,5 milionu mladých lidí na Světových dnech mládeže.

   4  5  6  7  8  9  10  11  12