sv. Jakub, syn Zebedeův, / út 25. červenec 2017

Byl synem galilejského rybáře Zebedea a jeho manželky Salome, jejíž tetou byla ... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Nebezpečná situace křesťanů v Německu

Ekumenická rada Berlína a Brandenburgu je kritizována za to, že požaduje větší ochranu křesťanů v domovech pro uprchlíky. V dopise starostovi Michaelu Müllerovi (SPD) a senátorovi Mariu Czajovi (CDU) píší, že situace křesťanů v těchto domovech je nebezpečná.

Kardinál Parolin: Nadčasová pravda promlouvá k dnešnímu světu

„Pokud nebudeme sledovat základní hodnoty – pravdu, dobro, spravedlnost a mír –, které pocházejí ze skutečného otevření se duchu,“ píše kardinál Parolin, „nebudeme moci čelit silným impulsům směřujícím k materialismu a vědeckému pozitivismu, jež se zdají být dominantními koordinátami, podle nichž se orientuje kultura a společnost naší doby.“

Studie: Kdo se společensky angažuje, žije a umírá spokojeněji

Ten, kdo se společensky angažuje, žije a umírá spokojeněji. Vyplývá to ze studie Humboldtovy univerzity v Berlíně. Vědci z psychologického institutu vyhodnotili údaje od 2 910 již zemřelých osob, které se před svou smrtí až sedmadvacetkrát účastnily každoročně prováděného průzkumu. Podle sdělení univerzity výsledky ukazují, že jak aktivní společenský život, tak prosazování sociálních cílů souvisí s vyšší spokojeností v závěrečné etapě života.

Syrský arcibiskup o masakrech v Bruselu: Evropa bohužel sklízí to, co bylo zaseto v Sýrii a Iráku

Při masakrech v Bruselu, jež následovaly po útocích v Paříži, „bohužel nevinní lidé sklízeli to, co evropské mocnosti v posledních několika letech zaseli v Sýrii a Iráku“. Taková je hořká reflexe tragických událostí v belgickém hlavním městě.

Polští biskupové pro lepší zákon o umělých potratech

Biskupská konference požaduje v pastýřském listu „plnou právní ochranu nenarozeného života“. Neměli bychom se spokojovat se současnou právní úpravou pocházející z roku 1993, která v určitých případech umožňuje potrat.

Paliativní péče v Evropě: jak se starat o ty nejzranitelnější?

V rámci EU existuje prostor pro veřejnou debatu o paliativní péči, uvedla Komise biskupských konferencí zemí EU. Jak evropská společnost stárne, zvyšuje se počet starších lidí vyžadujích paliativní péči.

Zrušeno trestní stíhání španělského biskupa, který přirovnal potrat k holocaustu

Španělský soud zamítl trestní řízení proti biskupovi z města Alcalá de Henares Juanu Antoniu Reig Plaovi, kterého propotratové feministky obvinily z podněcování „nenávisti“ proti nim, když přirovnal jejich aktivity k nacistickému holocaustu. Soudkyně Olga Iglesiasová z Madridu rozhodla, že Reig Plaovo prohlášení spadá pod jeho ústavní právo na svobodné praktikování náboženství.

Evropská komise napadla novou občanskou iniciativu pro rodinu

Iniciativa „Mum, Dad & Kids“ je Evropské komisi a jejímu LGBT zaměření trnem v oku. „Nepřispívá k dalšímu rozvoji EU a evropského práva, ale dotýká se kontroverzní a emocionálně nabité problematiky, která má význam jen pro menšinu, a nikoli pro drtivou většinu občanů EU.“ Touto větou Evropská komise odsoudila novou občanskou iniciativu „Mum, Dad & Kids“.

Křesťanští uprchlíci jsou ohrožováni jinými žadateli o azyl, říká německý biskup

Kardinál Rainer Woelki řekl, že pronásledování křesťanů není záležitostí „dávné minulosti“. Arcibiskup z Kolína nad Rýnem podle listu The Tablet upozornil, že křesťanští uprchlíci jsou v uprchlických táborech ohrožováni ostatními žadateli o azyl.

   5  6  7  8  9  10  11  12  13