sv. Jan de Rossi / čt 23. květen 2019

Pochází z Voltaggiu. Studoval v Římě, vynikal pilností, zbožností a mravností. ... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Křesťanským manželům byla znemožněna adopce kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů

Britskému páru byla znemožněna adopce dětí, které mají v pěstounské péči, kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů. Manželé se rozhodli, že se pokusí adoptovat dvě děti, které mají v pěstounské péči, poté, co zjistili, že potenciálními rodiči by mohl být homosexuální pár.

Papežská pocta blahoslavenému Karlu Rakouskému a rodině Habsburků

Papež František na začátku listopadu přijal členy rodiny Habsburků a uctil památku blahoslaveného Karla I. (1887-1922), posledního rakouského císaře a uherského krále, jako „především dobrého otce rodiny, a tudíž služebníka života a míru“.

Rusové až příliš dobře znají státem podporované násilí. Není divu, že nesnáší potraty

Komentář: Moskevský patriarcha Kirill je mezi 300 000 signatáři nové pro-life petice. Nedávno jsem psal o ruské revoluci a násilí komunistů a ohromila mě zpráva, že více než 300 000 Rusů podepsalo petici vyzývající k „ukončení legálního vraždění nenarozených dětí“. Pro-life organizace ve Velké Británii slovní spojení „legální vražda“ nepoužívají. Mám podezření, že hlavně kvůli tomu, že tato formulace by pro lidi u nás už nebyla stravitelná; mohla by být dokonce protiprávní a interpretována jako „zločin z nenávisti“.

Demonstrace pro všechny požadovala zrušení osnov pro sexuální výchovu

„Demonstrace pro všechny“ proti hesenským osnovám pro sexuální výchovu, jež se konala 30. října ve Wiesbadenu, musela být zkrácena kvůli masivním protestům proti této demonstraci. Organizátorka „Demonstrace pro všechny“ Hedwig von Beverfoerde (Magdeburg) sdělila, že se tak rozhodli hlavně proto, aby řada dětí, které rodiče přivedli s sebou, nebyla vystavena nebezpečí. „Demonstrace pro všechny“ měla podle údajů pořadatelů 1900 účastníků.

My, matky dětí s Downovým syndromem, víme něco, co odborníci nikdy vědět nebudou

Dítě s Downovým syndromem je živou lidskou bytostí, touží být milováno stejně jako my ostatní. Stejně jako Sally Phillipsová, která moderovala pořad Svět bez Downova syndromu? na BBC2, i já mám dítě narozené s oním nadbytečným chromozomem. Takže by se dalo říct, že jsem s mimořádným zájmem poslouchala to, co říkala. Pořad v podstatě stále kroužil kolem otázky, nad kterou se Sally několikrát zamýšlela: „Přála byste si svět bez Ollyho?“ (jejího nezbedného dvanáctiletého syna) – nebo v mém případě, „Dokázala bych si představit svět bez Cecilie?“

Další biskup podpořil petici iniciativy Mum, Dad and Kids!

Již čtyři němečtí sídelní biskupové podporují iniciativu občanů EU Mum, Dad and Kids, zaměřenou na požadavek jasné definice rodiny, založené na manželství muže a ženy a v ní přítomných dětech. V čele biskupů z Evropy je také předseda rakouské biskupské konference kardinál Schönborn, který petici vyjádřil jednoznačnou podporu. Podpisy sbírá také Česká republika prostřednictvím Výboru na obranu rodičovských práv.

Nový albánský kardinál: kněz, který strávil 28 let v pracovních táborech

Albánský kněz - který byl 28 let vězněn a mučen – je mezi 17 novými kardinály Když Papež František v roce 2014 navštívil Albánii, byl pohnut až k slzám, když mu kněz popisoval dvě desetiletí věznění, mučení a nucených prácí, které trpěl za kruté albánské komunistické vlády za to, že se odmítl vzdát své katolické víry. Papež František ocenil svědectví P. Ernesta Troshani Simoniho tím, že jej jmenoval do kolegia kardinálů.

Moderní – a málo známé – zázraky Padre Pia

Svatý Pio z Pietrelciny, známý po celém světě prostě jako „Padre Pio“, je považován za jednoho z „nejaktivnějších“ světců Církve a i nadále koná zázraky pro ty, kdo v modlitbách prosí o jeho přímluvu. „Svatý Padre Pio je velmi mocný přímluvce... jeden kněz mi kdysi řekl, že je pravděpodobně jedním z nejaktivnějších světců v Církvi,“ sdělil P. John Paul Zeller MVFA, v rozhovoru s agenturou CNA.

Studie: Evropané přijímají raději křesťanské žadatele o azyl

Studie provedená v 15 zemích EU: Averze vůči muslimům je patrná ve všech zkoumaných zemích – uprchlíci před pronásledováním jsou vítáni více než čistě ekonomičtí. „Naše výsledky ukazují, že ne všichni uprchlíci jsou v očích evropské veřejnosti stejní,“ říká Dominik Hangartner, jeden z autorů studie. Respondenti preferují mladší žadatele o azyl s lepší kvalifikací a lepší znalostí místního jazyka.

   5  6  7  8  9  10  11  12  13    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >