sv. Robert Bellarmin / út 17. září 2019

Pocházel z Toskánska. Stal se jezuitou a po vystudování byl profesorem teologie... (pokračování)

Přehled zpráv

EVROPA

Poslanci ve Francii pro kriminalizaci webů pro pomoc ženám v tísni!

Francouzské Národní shromáždění schválilo plán na zákaz webů informujících o potratech, jež se údajně "maskují jako neutrální, oficiální služba s telefonickou linkou pomoci, ale podporují protipotratovou propagandu a naléhají na ženy, aby neukončovaly těhotenství." Tedy na zákaz účinné pomoci ženám, které ji potřebují v souvislosti s nečekaným těhotenstvím. Pomoc ženám se má trestat dvěma roky vězení a pokutou 30 000 eur.

Historik varuje před islamismem jako nepřítelem moderní společnosti

S radikálním islamismem je nutno i v Evropě bojovat jako s „nepřítelem moderní společnosti“. V rozhovoru s agenturou Kathpress ve Vídni to zdůraznil historik Meir Litvak. Islamistická hnutí tvoří v mnoha arabských zemích opozici vůči „diktátorským režimům“ a představují pro své podporovatele „populární sociálně-politickou sílu“, popsal badatel z telavivské univerzity na závěr listopadové mezinárodní konference na univerzitě ve Vídni vztah mezi islámem a antisemitismem.

Policie v Římě uzavřela řadu islámských center

Policie v Římě uzavřela řadu islámských center kvůli porušení stavebních zákonů a bezpečnostních předpisů. Někteří muslimové nyní slibují, že když se nebudou moci modlit ve svých vlastních centrech, budou se modlit na ulicích – nebo ve Vatikánu.

Holandský kardinál říká, že by mohla být zapotřebí papežská encyklika o genderové teorii

Šíření genderové teorie vyvolává zmatek u mnoha katolíků, takže možná bude nutno vytvořit významný dokument, který by uvedl na pravou míru omyly této ideologie, řekl holandský kardinál. Kardinál Willem Eijk z nizozemského Utrechtu řekl, že by „mohla být nutná“ papežská encyklika nebo jiný autoritativní dokument proti šíření nové teorie, že pohlaví může být určeno osobní volbou, a nikoli biologicky.

Nemocnice odmítá potraty – a je za to kritizována

V dolnosaském okresu Schaumburg se vášnivě diskutuje na téma potratu. Přerušení těhotenství se z jiných než zdravotních důvodů v nemocnici okresního města Stadthagen od dubna 2017 s novým provozovatelem – křesťanskou zdravotní společností Agaplesion (Frankfurt nad Mohanem) – již provádět nebude. Ženy tedy budou muset jezdit na kliniky do sousedních okresů. A to se mezi politiky i v místních médiích setkalo s kritikou. A jak reaguje okresní předseda CDU? Říká, že tento postoj je „nešťastný a neodpovídající současné době“.

Křesťanským manželům byla znemožněna adopce kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů

Britskému páru byla znemožněna adopce dětí, které mají v pěstounské péči, kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů. Manželé se rozhodli, že se pokusí adoptovat dvě děti, které mají v pěstounské péči, poté, co zjistili, že potenciálními rodiči by mohl být homosexuální pár.

Papežská pocta blahoslavenému Karlu Rakouskému a rodině Habsburků

Papež František na začátku listopadu přijal členy rodiny Habsburků a uctil památku blahoslaveného Karla I. (1887-1922), posledního rakouského císaře a uherského krále, jako „především dobrého otce rodiny, a tudíž služebníka života a míru“.

Rusové až příliš dobře znají státem podporované násilí. Není divu, že nesnáší potraty

Komentář: Moskevský patriarcha Kirill je mezi 300 000 signatáři nové pro-life petice. Nedávno jsem psal o ruské revoluci a násilí komunistů a ohromila mě zpráva, že více než 300 000 Rusů podepsalo petici vyzývající k „ukončení legálního vraždění nenarozených dětí“. Pro-life organizace ve Velké Británii slovní spojení „legální vražda“ nepoužívají. Mám podezření, že hlavně kvůli tomu, že tato formulace by pro lidi u nás už nebyla stravitelná; mohla by být dokonce protiprávní a interpretována jako „zločin z nenávisti“.

Demonstrace pro všechny požadovala zrušení osnov pro sexuální výchovu

„Demonstrace pro všechny“ proti hesenským osnovám pro sexuální výchovu, jež se konala 30. října ve Wiesbadenu, musela být zkrácena kvůli masivním protestům proti této demonstraci. Organizátorka „Demonstrace pro všechny“ Hedwig von Beverfoerde (Magdeburg) sdělila, že se tak rozhodli hlavně proto, aby řada dětí, které rodiče přivedli s sebou, nebyla vystavena nebezpečí. „Demonstrace pro všechny“ měla podle údajů pořadatelů 1900 účastníků.

   5  6  7  8  9  10  11  12  13    
HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >