Nanebevzetí Panny Marie / so 15. srpen 2020

Historie slavnosti: Dnešní den se začal slavit v Jeruzalémě už v V. století. V dalším století ho začal slavit celý křesťanský Východ a od VII. stol. byl slaven v Římě. Během pozdějších dob se Nanebevzetí Pann... (pokračování)

Křesťanským manželům byla znemožněna adopce kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů

Britskému páru byla znemožněna adopce dětí, které mají v pěstounské péči, kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů. Manželé se rozhodli, že se pokusí adoptovat dvě děti, které mají v pěstounské péči, poté, co zjistili, že potenciálními rodiči by mohl být homosexuální pár.

Křesťanským manželům byla znemožněna adopce kvůli jejich názorům na rodičovství homosexuálů

Nejmenovaný křesťanský pár z Midlands řekl sociální službě, že děti potřebují matku a otce. Sociální služba uvedla, že tento názor může být „škodlivý pro dlouhodobé potřeby dětí“.

Pár se proti rozhodnutí sociální služby odvolal prostřednictvím dopisu obecnímu zastupitelstvu.

Manželé tvrdí, že „nevyjadřovali homofobní názory, pokud tedy křesťanská víra není v principu homofobní“.

Pěstouni mají děti v péči od začátku roku 2016.

Sociální pracovnice v rozhovoru pro The Sunday Times uvedla, že i přes to, že pár je chválen za svou „skvělou péči a vřelost“, považuje myšlenku, že by děti adoptovali dva muži, za „velice problematickou“ a byl tímto rozhodnutím šokován.

Otec z této pěstounské rodiny v rozhovoru pro The Sunday Times řekl: „Nechceme bojovat ani vést ideologické spory. Jsme normální lidé.“15. 11. 2016, CH