Nanebevzetí Panny Marie / so 15. srpen 2020

Historie slavnosti: Dnešní den se začal slavit v Jeruzalémě už v V. století. V dalším století ho začal slavit celý křesťanský Východ a od VII. stol. byl slaven v Římě. Během pozdějších dob se Nanebevzetí Pann... (pokračování)

Zelené genderové šílenství v Berlíně: Společné toalety pro všechna pohlaví

Zelené genderové šílenství v Berlíně: Nový berlínský senátor pro oblast spravedlnosti Dirk Behrendt ze strany Zelených nechá podle listu „Tagesspiegel“ otestovat zřízení „společných toalet pro všechna pohlaví“ ve veřejných budovách. Státní firma Berliner Immobilienmanagement GmbH (BIM) má nyní dodat studii, zda je uskutečnitelné zřídit v různých budovách společné toalety pro všechna pohlaví.

Zelené genderové šílenství v Berlíně: Společné toalety pro všechna pohlaví

Mimo jiné by se mělo jednat o soudy, školy, finanční úřad a také o budovy policie a hasičů. Tato myšlenka Zelených se zrodila již před několika lety v Pirátské straně. Hovořilo se o tom, že toalety oddělené podle „binárního pohlavního systému“ představují velký problém pro intersexuální a transsexuální osoby.

Nyní se již v Berlíně ojediněle nacházejí toalety pro všechna pohlaví, k tomuto projektu se přihlásilo i několik berlínských škol.

V červnu loňského roku parlament navíc oznámil, že se firma BIM stala součástí plánovacího úřadu. V té době se ještě jednalo o „vzorové portfolio“ 20 veřejných budov. Později byl oficiální testovací příkaz v tichosti redukován na polovinu objektů. A Behrendtovův návrh, aby Zemský úřad pro rovné zacházení kvůli „silné poptávce po informacích“ poskytoval další údaje online, vyšel na prázdno. Na internetu je k nalezení pouze stará tisková zpráva.07. 02. 2017, Kathnet