sv. Eliáš Thesbita / pá 20. červenec 2018

Za času panování krále Achaba vystupoval jako obhájce víry v jediného Boha a ve... (pokračování)

Kardinál Nichols zasvětil Anglii a Wales Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

Kardinál Vincent Nichols korunoval sochu Panny Marie Fatimské v roce stého výročí jejího zjevení a znovu zasvětil Anglii a Wales Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Ve Westminsterské katedrále, jejíž kapacita 3000 osob byla vyčerpána, a proto stály velké davy i na náměstí, kardinál Nichols vedl modlitbu zasvěcení, která obsahuje větu: „Tobě a Tvému Neposkvrněnému Srdci v tomto roce stého výročí zjevení ve Fatimě se znovu zasvěcujeme ve spojení nejen s Církví, mystickým tělem Tvého syna, ale i s celým světem.” Kardinál obnovil zasvěcení učiněné v roce 1948 jeho předchůdcem v úřadu arcibiskupa z Westminsteru, kardinálem Bernardem Griffinem.

Kardinál Nichols zasvětil Anglii a Wales Neposkvrněnému Srdci Panny Marie

V květnu 1917 se Panna Maria zjevila třem pasáčkům v portugalské Fatimě. Řekla jim o nadcházejících dramatických otřesech ve světě, souvisejících zejména s Ruskem, které by mohly způsobit strašné utrpení. Varovala děti také před nebezpečím pekla, a požádala je, aby se modlily růženec a přinášely oběti za hříšníky.

Sdělila jim, že 13. října dojde k velké události. Toho dne se shromáždily obrovské davy a stal se „sluneční zázrak“, při němž přítomní viděli slunce tančit na obloze.

Katolíci nejsou povinni věřit ve fatimská zjevení, ale Církev je oficiálně vyhlásila za „hodná víry“ a Panna Maria Fatimská má ústřední místo v mariánské úctě.

Ve své homilii kardinál Nichols řekl, že zjevení představuje „velkou výzvu“ a že katolíci si musí klást otázku: „Jak dáváme denně najevo, že jsme Kristovými učedníky? Jak se nám daří věnovat čas Bohu a bližním v modlitbě a oběti?“

Kardinál doporučil růženec jako modlitbu, která pomáhá říci „ano“ Bohu a která je podstatou oddanosti Neposkvrněnému Srdci Panny Marie.

Socha nyní navštíví 20 katedrál v Anglii a Walesu, na závěr se v říjnu dostane do diecéze Wrexham.22. 02. 2017, CH

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >