Tři svatí archandělé / út 29. září 2020

Slavíme svátek tří archandělů, které nám představuje Bible jako ty, kteří stojí před Bohem (Lk 1,19; Tob 12,15). Povšimněme si jejich jmen a významu slova v hebrejštině. Michael - "Kdo je jako Bůh?" Gabriel... (pokračování)

Vrtulník pro Alfieho Evanse

Vrtulník lékařské záchranné služby přistál u nemocnice, kde se nachází malý Alfie Evans. Alfie dýchá sám a žije 18 hodin poté, co mu dětská nemocnice odpojila zařízení pro podporu životních funkcí.

Vrtulník pro Alfieho Evanse

Alfie doposud vzdoruje předpovědím lékařů a jeho rodiče znovu míří k soudu, aby dále bojovali o jeho život. Doufají, že se domohou opětovného připojení přístrojů pro podporu základních životních funkcí a chtějí také syna odvézt do Itálie, která mu včera 23. dubna 2018 udělila občanství.

Na toto občanství žel soudce Hayden včera nebral zřetel, když dovolil dětské nemocnici Alder Hey odpojit Alfiemu zařízení pro podporu životních funkcí, a to navzdory námitkám chlapcových rodičů. Ale rodiče doufají, že Alfie bude sám žít mnohem déle, než se lékaři domnívali, a že se tak změní scénář a bude jim umožněno dopravit Alfieho dopravit leteckou záchrannou službou do Itálie, kde by ho čekala vhodná lékařská péče a případná experimentální léčba jeho degenerativního neurologického onemocnění.

Vzhledem k pozoruhodnému zlepšení svého stavu by Alfie měl mít možnost odcestovat do nemocnice Bambino Gesù v Římě, kde lékaři souhlasí s tím, že ho budou léčit, tvrdí jeho otec. Jak uvedla britská media, „Paul Diamond, který bude dnes odpoledne zastupovat rodiče, bude pravděpodobně argumentovat tím, že nemůže být v Alfieho nejlepším zájmu zůstat v nemocnici Alder Hey a že by měl být místo toho převezen do zahraničí – vrtulník je již připraven a čeká.“

„Uvede, že Alfie by měl mít možnost odcestovat do Itálie, kde jsou lékaři připraveni o něj pečovat,“ tvrdí Christian Legal Center (CLC). Tato organizace sdělila, že je k dispozici letadlo, aby přepravilo malého chlapce do nemocnice v Itálii. „Soud a nemocnice by měly vítat intervenci italské vlády a nechat Alfieho odcestovat do Itálie.“

Zástupce italského velvyslanectví se zúčastní jednání.

Organizace uvedla: „Alfie žije již mnohem déle, než předpovídali lékaři, a to je dostatečná podpora pro žádost Alfieho rodičů, aby jej vyšetřili lékaři v Itálii.“ Matka Kate Jamesová v pondělí ráno napsala na Facebooku: "Alfiemu byl povolen kyslík a voda! Je tak úžasný. Bez ohledu na to, co se stane, již prokázal, že se lékaři mýlili.“ Alfie dýchá již 9 hodin bez přídavného kyslíku, řekl Tom v úterý ráno novinářům před dětskou nemocnicí Alder Hey v Liverpoolu.

Tom řekl, že lékaři jsou z toho, že Alfie přežil, ač mu odpojili zařízení pro podporu životních funkcí, „úplně paf“. Evans řekl, že chlapec začal „během pár minut“ zjevně dýchat bez jakékoli pomoci. Rozhodnutí dětské nemocnice odstranit podporu životních funkcí Alfieho Evanse údajně přišlo po mimořádné schůzce advokátů zastupujících Alfieho rodiče, zástupců italské vlády, právníků dětské nemocnice a soudce, který již předtím nemocnici dovolil takto postupovat. Alfieho podporovatelé řekli serveru LifeNews, že soudce Hayden nepřesvědčil nedávný krok Itálie, která prohlásila Alfieho za svého občana. Naopak povolil dětské nemocnici, aby Alfiemu odpojila podporu základních životních funkcí.

Alfieho otec potvrdil odstranění podpory životních funkcí a kyslíku ve videu v 9:17 hod. londýnského času. „Alfie je stále s námi a bojuje,“ řekl.

Ve videu jsou vidět Alfieho rodiče v jeho pokoji, jak uvažují, jestli Alfie nezemře dřív, než se mu dostane řádné lékařské péče a léčby a také šance vyzkoušet experimentální léčbu, aby se případně vypořádal s nežádoucími účinky degenerativní neurologické choroby, s níž zápasí. Předtím Itálie udělila občanství Alfiemu Evansovi, třiadvacetiměsíčnímu chlapečkovi, jehož nemocnice hrozila, že mu odpojí podporu životních funkcí i bez souhlasu rodičů.

Rozhodnutí Itálie by teoreticky umožnilo rodičům převézt Alfieho do nemocnice v Římě, která nabídla vhodnou lékařskou péči a léčbu a také případnou experimentální léčbu, která by mu mohla pomoci s jeho degenerativním neurologickým onemocněním. Britské soudy však brání Alfieho rodičům v převozu a Evropský soud pro lidská práva odmítl zasáhnout.

ANSA uvádí:

Itálie v pondělí poskytla italské občanství britskému batoleti Alfiemu Evansovi, nemocnému v terminálním stádiu, aby mohl být „okamžitě“ přesunut do Itálie z Liverpoolu, kde jej lékaři odpojili od přístrojů pro podporu základních životních funkcí, uvedlo ministerstvo zahraničí. „Ministr zahraničí Angelino Alfano a ministr vnitra Marco Minniti udělili malému Alfiemu občanství,“ uvedlo ministerstvo.

„Italská vláda doufá, že když se stal italským občanem, bude umožněn okamžitý převoz chlapce do Itálie.“

Alfieho otec Thomas Evans potvrdil na Facebooku, že jeho syn obdržel italské občanství. „Alfie získal italské občanství, čekáme, že ministr zahraničí zavolá Borisu Johnsonovi. Alfie patří do Itálie,“ napsal. Pavel Strolilov z Christian Legal, která zastupuje Alfieho rodiče, říká, že italský velvyslanec kvůli Alfiemu kontaktoval britský soud. Podle Evanse se advokáti rodiny zúčastní konferenčního hovoru se soudcem Haydenem, italským velvyslancem a zástupci dětské nemocnice Alder Hey, aby zjistili, zda Alfie může opustit zemi, když je italským občanem. Nyní se však zdá, že schůzka byla neúspěšná. Papež František se za Alfieho opakovaně přimlouval a dnes odpoledne naléhal, aby bylo Alfieho rodičům umožněno převézt chlapce do Itálie.

K tomuto kroku došlo poté, co Evropský soud pro lidská práva odmítl zasáhnout na záchranu třiadvacetiměsíčního chlapce nacházejícího se v dětské nemocnici Alder Hey, která mu bez souhlasu rodičů odpojila podporu životních funkcí. Výsledkem tohoto rozhodnutí bylo schválení postupu dětské nemocnice, jež odpojila podporu životních funkcí bez souhlasu rodičů.

Po tomto rozhodnutí se před dětskou nemocnicí shromáždily stovky demonstrantů a někteří z nich se pokoušeli proniknout dovnitř a Alfieho zachránit.

Alfie trpí vzácným neurologickým onemocněním, které ničí jeho tělo, a lékaři v dětské nemocnici tvrdí, že v jeho případě nemoc již příliš postoupila, a proto chtějí odpojit podporu životních funkcí, což by ho mohlo usmrtit. Jeho rodiče říkají, že v Římě je nemocnice, jež je ochotna mu poskytnout odpovídající lékařskou péči a léčbu, kterou dětská nemocnice upírá, a možná i léčbu, jež by mohla vyléčit jeho neurologické onemocnění. Ale dětská nemocnice odmítá dovolit Alfieho rodičům převoz chlapce do Itálie.

Po setkání s papežem Františkem ve Vatikánu otec Alfieho Evanse říká, že vatikánská nemocnice je „připravena Alfieho okamžitě přijmout“ a poskytnout mu péči a léčbu, kterou dětská nemocnice Alder Hey poskytnout odmítá.

Tom Evans na facebookové stránce Alfie Army popsal svou návštěvu v Římě, kde se setkal s papežem a vedením nemocnice Bambino Gesú. „Ředitelka Bambino Gesú mě pozvala na setkání. Chce Alfieho přijmout co nejdříve, třeba zítra, a udělá pro něj všechno,“ vysvětloval Evans. „I když zjistíme diagnózu, budou i nadále hledat léčbu. Dokonce vyjádřila přání přijet a osobně se s ním setkat. Je to báječná žena a řekla, že pro Alfieho udělají vše, co mohou, stejně jako pro všechny ostatní.

„Modlete se, je to krok k tak zoufale potřebnému převozu Alfieho,“ napsal.

Evans také popsal, co ho vedlo k jeho cestě, aby se setkal s papežem Františkem.

Napsal: „Ach, jak emocionálně nabitých a požehnaných 12 hodin. Včera v 11 hodin večer jsem nastoupil do letadla do Atén, dostal jsem se tam ve 4:50, pak v 6:05 vyrazil do Říma, abych se setkal s papežem.

Hned poté jsem hovořil se spoustou médií z různých zemí. Mluvil jsem s ředitelem Vatikánského zpravodajství, pak jsem byl upozorněn, že papež poslal naléhavou žádost do nemocnice Bambino, aby co nejdříve přijali Alfieho.“

Evans dodal: „Naše dítě je nemocné, ale neumírá a nezaslouží si zemřít. Není v terminálním stadiu ani nemá takovou diagnozu. Děláme vše, co je v našich silách, abychom zjistili, jaký je jeho stav, aby se nemoc začala léčit nebo vyšetřovat.“

„Stojím teď zde před Vaší Svatostí, abych prosil o azyl, naše nemocnice ve Velké Británii nechtějí dát postiženým dětem šanci na život a místo toho nyní pomáhají děti usmrcovat. Alfie neumírá, a tak se ho nechceme zbavit tak, jak to chce nemocnice. V našem synovi vidíme život a potenciál a chceme ho přivézt do Itálie do nemocnice Bambino Gesú, protože víme, že tam bude v bezpečí a nebude tam usmrcen eutanazií.“24. 04. 2018, Life News